Neler Yeni

Yeni laptop gpu sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mustafa Şenyuva
Merhabalar, dün itibari ile Acer nitro 5-45 sürümğnde, ryzen7 5800h ve rtx 3050 li laptop aldım.
Laptop freedostu ve gelince orjinal windows home yükledim. Sonrasında sürücüleri tek tek acer sitesinden yükledim. Gerekli diğer güncellemeleri de windows updatetrn yaptım. Sürücüleri kontrol ettiğimde hiçbir sorun görünmüyor. Fakat furmark testini 1080p ya da farklı çözünürlükte başlattığımda pc daha 5 sn geçmeden donuyor ve kendisini yeniden başlatıyor.
Bu testi hem yüksek performans hem de balance modda denedim ama ikisi de aynı sonucu verdi. Genel olarak sürücü bazlı sorun olabilir diye ddu ile tüm (amd ve nvidia) sürücüleri kaldırıp tekrar yükledim ama bir şey değişmedi. Tekrar temiz kurulum yapmayı denedim ama o da işe yaramadı.
Oyunlarda test edeyim dedim cs go ya girmeyi denedim fakat daha giriş ekranında dondu ve pc yeniden başlattı kendini. Ne yaptıysam olmuyor, yardımcı olursanız sevinirim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mustafa Şenyuva
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartın bozuk olabilir koşulsuz şartsız iade edebiliyorsun. Yenisini al uğraşma.
Galiba haklısın hocam, her şey güncel haliyle basemarkgpu testini amd ve nvidia ekran kartı ile ayrı ayrı yaptığımda amd de sorun yaşamazken nvidia da daha başlangıçta donma ve restart yaşadım. Donanımsal bir hata diye düşünüp garantiye yollamayı düşünüyorum. İade etme çansımda var ama malum dolar ve laptop fiyatları artmaya başladı ve yenisini almam için ek para vermeliyim. Sizce garantiye yollamak mı yoksa iade mi daha mantıklı.

TeccnoQ

80+
Galiba haklısın hocam, her şey güncel haliyle basemarkgpu testini amd ve nvidia ekran kartı ile ayrı ayrı yaptığımda amd de sorun yaşamazken nvidia da daha başlangıçta donma ve restart yaşadım. Donanımsal bir hata diye düşünüp garantiye yollamayı düşünüyorum. İade etme çansımda var ama malum dolar ve laptop fiyatları artmaya başladı ve yenisini almam için ek para vermeliyim. Sizce garantiye yollamak mı yoksa iade mi daha mantıklı.
İade yerine değişim de talep edebiliyorsunuz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mustafa Şenyuva
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İade yerine değişim de talep edebiliyorsunuz.
Değişim sonrası iade sürem de değişime ek olarak uzayacak mı? O da sorunlu gelebilir çünkü? Trendyol üzerinden Teknorya satıcısından almıştım. Geri aide ya da değişim için adımları nasıl yapıyoruz? İade talebi açıklamasına 'Ekran kartı arızalı' olarak yazıp göndersem kabul olur mu? Yoksa kusurlu ürün geldi ya da kullanım sonrası arıza oluştu mu demeliyim. Ya da direkt beğenmedim diyip mi göndermeliyim.

alpegetoptas06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
584
İsim
Alp Ege Toptaş
Değişim sonrası iade sürem de değişime ek olarak uzayacak mı? O da sorunlu gelebilir çünkü? Trendyol üzerinden Teknorya satıcısından almıştım. Geri aide ya da değişim için adımları nasıl yapıyoruz? İade talebi açıklamasına 'Ekran kartı arızalı' olarak yazıp göndersem kabul olur mu? Yoksa kusurlu ürün geldi ya da kullanım sonrası arıza oluştu mu demeliyim. Ya da direkt beğenmedim diyip mi göndermeliyim.
Bence satıcıyı bir ara faturada numarası vardır. Oradan görüşürsün ama değişim yap bence aynı fiyata bulamayabilirsin alternatif bir ürünü ya da bu ürünü.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
964,556
Üyeler
152,279
Son üye
Rhfet
Top Bottom