Neler Yeni

Yeni PC aldım 1 Gün oldu çok ısınıyor

tutalmert

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
mert tutal
ekran kartının da termal macunlarını yenile eğer yakın bir zamanda bakımlarını yapmadıysan

Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Eray Van
işlemci: polat alemdar ekran kartı: kurtlar vadisinde burnunu karıştıran dayı

onurkaplan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
579
İsim
Onur
Isınması çok doğal değil mi 120mm hava soğutucu almışım düzgün bir sıvı soğutucu alırsan sorunun düzelir

Göktürk ArdaHan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
542
İsim
Arda doğan
RTX 2060 EKRAN kartı
i9 14900k işlemci
120 mm cooler master soğutucu
32 gb ram
samsung 990 evo TB

Daha dün geldi pc akşama kadar valoran ets tarzı oyunlarda işlemci 60 derece civarında ekran kartımda öyleydi akşam bir daha gireyim dedim valorant orta ayarlarda işlemci 90-100 derece arasında ekran kartı aynı şekil ets girince 75-80 arasına geliyor normalde bunlar 60 derece var yok gidiyordu işlemi çok ısınan bi işlemci evet kabul ediyorum ama ne olduda 1 gün dolmadan bu pc 50-60 lardan 90-100 lere fırladı tek işlemci değil ekran kartıda aynı şekil soğutma ya da macun mu sorun ne yapmalıyım
Sence o 120mm fan i9 14900k'yı soğutur mu? Bide o işlemci ile ekran kartı ne alaka oyun için'mi topladın?

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Arda Aksakal
Kasa havalandırması yeterli gelmiyordur ekran kartıda ısınıyorsa ama o sıvı soğutucu ile işlemciyi soğutmak imkansız.
yenilemeyi düşünüyorum zatende ne bileyim dün o kadar sıcaktı ikiside 50-60 bandındayken gece soğuk olmasına rağmen ne olduda 90 lara fırladı 2 si onu anlamadım
Mesaj otomatik birleştirildi:

ekran kartının da termal macunlarını yenile eğer yakın bir zamanda bakımlarını yapmadıysan
daha dün geldi pc hepsinin yenilenmiş şekilde ekran kartı elimde hazır vardı üstelik dün o kadar sıcaktı hava 50-60 derecedeydi gece o soğukta nasıl 90 lara fırlıyor bu ikisi

Sence o 120mm fan i9 14900k'yı soğutur mu? Bide o işlemci ile ekran kartı ne alaka oyun için'mi topladın?
ekran kartı elimde vardım pc yi yakın bi ağabey topladı evet oyun için topladım oynadığım oyunlarda valo ets tarzı genel olarak grafik düzeyi o tür oyunlar

Göktürk ArdaHan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
542
İsim
Arda doğan
yenilemeyi düşünüyorum zatende ne bileyim dün o kadar sıcaktı ikiside 50-60 bandındayken gece soğuk olmasına rağmen ne olduda 90 lara fırladı 2 si onu anlamadım

daha dün geldi pc hepsinin yenilenmiş şekilde ekran kartı elimde hazır vardı üstelik dün o kadar sıcaktı hava 50-60 derecedeydi gece o soğukta nasıl 90 lara fırlıyor bu ikisi

ekran kartı elimde vardım pc yi yakın bi ağabey topladı evet oyun için topladım oynadığım oyunlarda valo ets tarzı genel olarak grafik düzeyi o tür oyunlar
O halde sana tavsiyem o ağabeyine sistemi iade et sistem dengesiz iyi vurmuşlar sana

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Çağlar
Dostum çok kahrolduysan iban vereyim yolla ha eğer icraatin yoksa sorunuma yardımcı ol ya da gelme konuya keyfimizden bu sistemi kurmuyoruz elde ne varsa ona göre

hocam sonuç olarak bu sıcaklıklarda normal değil zaten 50-60 derece nere 80-90 90-100 derece nere ne yapmalıyım sizce
Sıvı soğutma al 360mm

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
774
İsim
icardi
Dostum dün 50-60 derecede olan işlemci dün gece bi anda 90-100 dereceye fırlamasında sadece soğutma etkeni mi var sence
evet bunu sorman bile hata yani. evde yangın çıksa su tabancası iş görür mü onu söndürmeye

toplayan abin bi halttan anlamıyormuş. 14900k aldırmış 2060 kullanacaksın. Allah bilir anakart psu falan ne

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Arda Aksakal
Sıvı soğutma al 360mm
240 mm bile kasaya zor sığar dediler 360mm için nasıl bir şey yapmak lazım

evet bunu sorman bile hata yani. evde yangın çıksa su tabancası iş görür mü onu söndürmeye

toplayan abin bi halttan anlamıyormuş. 14900k aldırmış 2060 kullanacaksın. Allah bilir anakart psu falan ne
anakart asus prime b760m-a wifi 7200 mhz

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
504
İsim
Arda

Ne kadara topladın o sistemi?

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
774
İsim
icardi

k serisi işlemci aldırmış. anakart b serisi saçmalığın daniskası olmuş şu sistem

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
969,138
Üyeler
153,183
Son üye
bruceclark
Top Bottom