Neler Yeni

Yeni PC yapilmasi gerekenler

Kurapikki

80+ Bronze
https://www.gaming.gen.tr/urun/1886...8gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/
Dün bu ürünü sipariş verdim PC geldiginde önce direk USB den Windows kurmam gerekiyormu yoksa içinde kurulu geliyorumu ilk defa böle sistem aldım amatör bilgim için kusura bakmayın
Kurulu geliyor ama format atmanız önerilir bazen yanlış driver kurabiliyorlar. Ha ben format atmıcam gerek yok diyorsanız XMP'yi açıp(bazen açık geliyor) xbox gamebar gibi lanet şeyleri kapatırsanız yapmanız gereken bir şey kalmaz.

QİKUA

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,935
İsim
Ömer
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
serdaraslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kurulu geliyor ama format atmanız önerilir bazen yanlış driver kurabiliyorlar. Ha ben format atmıcam gerek yok diyorsanız XMP'yi açıp(bazen açık geliyor) xbox gamebar gibi lanet şeyleri kapatırsanız yapmanız gereken bir şey kalmaz.
Xmp dediğiniz dosyayı nasıl acicam acaba o konuda bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz

Kurapikki

80+ Bronze
Anakart modeliniz nedir? pardon atmışsınız sistemi görmedim bakayım hemen.
Bilgisayarı yeniden başlatıp açılırken f2 tuşunu spamlayıp biosa girin. Orada D.O.C.P kısmını enabled yaparsanız xmp açılmış olur.Eğer enabled kısmı yoksa Profil#1 gibi bir seçenek olacaktır onu seçin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
serdaraslan
Anakart modeliniz nedir? pardon atmışsınız sistemi görmedim bakayım heme
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayarı yeniden başlatıp açılırken f2 tuşunu spamlayıp biosa girin. Orada D.O.C.P kısmını enabled yaparsanız xmp açılmış olur.Eğer enabled kısmı yoksa Profil#1 gibi bir seçenek olacaktır onu sestock hızda gelen ramlerinde MHz hızları oradan arttırılıyor anladım Çok teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayarı yeniden başlatıp açılırken f2 tuşunu spamlayıp biosa girin. Orada D.O.C.P kısmını enabled yaparsanız xmp açılmış olur.Eğer enabled kısmı yoksa Profil#1 gibi bir seçenek olacaktır onu seçin.
Çok teşekkür ederim

Son düzenleme:
Top Bottom