Neler Yeni

Mavi Ekran Yeni pcde mavi ekran sorunu

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
338
İsim
ahmet taha çelenk
merhabalar 2 gün önce bitirdiğim kendi topladığım sistemde az önce pcyi yeniden başlata basınca mavi ekran geldi
kernal mode heap corruption hatası aldım sorun ne olabilir ne yapmalıyım
ve mavi ekran geldiğinde yüzde 0 da kaldı 5 10 dakika ilerleme olmadı res tuşuna bastım kasadan bende
Mesaj otomatik birleştirildi:

yardımcı olabilcek kimse yokmu

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin
merhabalar 2 gün önce bitirdiğim kendi topladığım sistemde az önce pcyi yeniden başlata basınca mavi ekran geldi
kernal mode heap corruption hatası aldım sorun ne olabilir ne yapmalıyım
ve mavi ekran geldiğinde yüzde 0 da kaldı 5 10 dakika ilerleme olmadı res tuşuna bastım kasadan bende

yardımcı olabilcek kimse yokmu
Minidump klasörünü kontrol eder misin? Eğer Minidump dosyası ya da dosyaları varsa gönder hocam. https://www.technopat.net/sosyal/konu/minidump-dosyalarini-paylasin.73053/

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
338
İsim
ahmet taha çelenk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin
Kontrol ettim ama minidump dosyasi olusmamis mavi ekran yedikten sonra yüzde 0da kaldı 10 dakika boyunca hic ilerleme olmadi bende tuştan kapadim bilgisayari actigimda minidump olusmamisti
Tüm sistemini yazar mısın?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
338
İsim
ahmet taha çelenk
- https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/b550 AMD Chipset Drivers yazanı indirip kur.
Bir de RAM'ler 3600 MHz mi?
Hocam şuan evde degilim maalesef 2 3 saat sonra olacagim eve gidince kurayim. Ramler 3200mhz

- https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/b550 AMD Chipset Drivers yazanı indirip kur.
Bir de RAM'ler 3600 MHz mi?
Bu driveri indirince sorun çözülürmü sizce ne olabilir sorun hocam
2 Gunluk pc mavi ekran gelince cok tedirgin oldum

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin
Hocam şuan evde degilim maalesef 2 3 saat sonra olacagim eve gidince kurayim. Ramler 3200mhz
Eve gidince bir de OCCT adlı programı indirip Stability Test kısmından Power testi de yap hocam. Bu testi 10-15 dakika yapman yeterli.
Bir de CrystalDiskİnfo adlı programı indirip kullandığın depolama birim / birimlerinin ekran görüntülerini atar mısın? CrystalDiskMark adlı program ile M2 SSD'ye hız testi yapar mısın?

Bu driveri indirince sorun çözülürmü sizce ne olabilir sorun hocam
2 Gunluk pc mavi ekran gelince cok tedirgin oldum
Gerekli testleri yapalım hocam bakacağız. BIOS'tan XMP'yi açarak RAM MHz'sini yükselttiniz di mi?

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
338
İsim
ahmet taha çelenk
Eve gidince bir de OCCT adlı programı indirip Stability Test kısmından Power testi de yap hocam. Bu testi 10-15 dakika yapman yeterli.
Bir de CrystalDiskİnfo adlı programı indirip kullandığın depolama birim / birimlerinin ekran görüntülerini atar mısın? CrystalDiskMark adlı program ile M2 SSD'ye hız testi yapar mısın?

Gerekli testleri yapalım hocam bakacağız. BIOS'tan XMP'yi açarak RAM MHz'sini yükselttiniz di mi?
Hepsini bu akşam yapicam hocam. Evet biostan xmpyi acip 3200 yaptim mhzyi

masQee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Serhat Şen
Bende gereksiz yere alıyordum. Windows 11 den Windows 10 a geçtim şimdilik sorun yok gibi gözlemliyorum

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
338
İsim
ahmet taha çelenk

Hocam bu occtyi indirdim power kısmında bir seçenek var auto diyo kalsınmı o öyle

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin

4HMET678

80+ Bronze
Dahası