Neler Yeni

Yeni SSD ile drop sorunları çözülürmü?

invy

80+ Bronze
Merhaba Sistemimde bi GoodRam 512GB PX500 Gen3x4 M.2 NVMe %99 Sağlık m2 SSD %70 sağlık Sandisk Sata 120 gb ssd var

Şöyle bir durum var m2 ssdim oyunlarda dokuları çok geç yüküyor yük cpu ya biniyor ve gpu kullanımım düşüp drop yiyorum ama hiç dokuları yükliyemiyor gidiyorum zar zor yükleniyor Sanırım bu goodramin eski m2 lerinin kontrölcüleri eskiymiş okuma yazma değerini verebiliyor 2300 e 1700

Sata ssd ye gelirsek 470 e 290 gibi okuma yazma veriyor dokular daha iyi yükleniyor ama Cpu kullanımım gine yüksek gine drop yiyorum sağlığından mı böyle dün yeni sata sipariş etmiştim. onu bekliyorm,

Kısacası Oyunlarda M2 SSD ile aynı performansı veriyor sata ssdim neredeyse yeni sata ile bu sorun çözülürmü

diski zorluyan steam pubg fortnite gibi oyunlarda çok bariz çok fazla yaşanan bir durum​

Mesaj otomatik birleştirildi:

@Kürşat Kütükçü sizce neyden kaynaklı olabilir sistem 1 aylık filan her şey sıfır. yeni sata ile işim çözülürmü.

Son düzenleme:

invy

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgisi olan varmı

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,298
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Bios güncel değilse güncelle güncel chipset driver yükle birde öyle dene

invy

80+ Bronze
her şey güncel ve yüklü lol gibi oyunlarda sıkıntı yaşatmıyor ve sata ssdimin sağlığı okuma yazması düşük olmasına rağmen bi nebze daha az drop atıyor ve dokular daha iyi yükleniyor 70 sağlık m2 ye göre

yeni Sata ssd sipariş etmiştim sizce sorun ssd den olabilirmi

Son düzenleme:

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,298
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
her şey güncel ve yüklü lol gibi oyunlarda sıkıntı yaşatmıyor ve sata ssdimin sağlığı okuma yazması düşük olmasına rağmen bi nebze daha az drop atıyor ve dokular daha iyi yükleniyor 70 sağlık m2 ye göre

yeni Sata ssd sipariş etmiştim sizce sorun ssd den olabilirmi
Baş sector testi yapmayı dene birde elbette sorun olabilir

• Beğen
Reaksiyonlar: invy

invy

80+ Bronze
Baş sector testi yapmayı dene birde elbette sorun olabilir
Hocam diskten değilse başka neyden kaynaklı olabilir. ramlerde sıkıntı yok ve drop yediğimde ekran kartı mhz 1972 den 1965 e düşüyor kullanımlar 95 61 den 79 48 oluyor. ve bir şey daha fark ettim mesela oyunda kafamı hafif aşağı yukarı çevirdiğimde yerdeki gölge bi gidiyor bi geliyor ve Sata ile M2 ye yüklediğimde oyunları farklı farklı performanslar alıyorum drop şekilleri ve haritayı yükleme şekilleri değişiyor. İşlemci kullanımı yüksek oluyor 99 100 filan uçaktan atlarken

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,371
Üyeler
156,598
Son üye
user123456891
Top Bottom