Neler Yeni

yeni topladığım ddr5 sistem dram ışığı yanıyor görintü gelmiyor

Oscaro

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ogün Güneş
merhaba. yeni toplamış olduğum ddr5 sistemde anakartta dram ışığı yanıyor ve hiçbir şekilde ekrana görüntü gelmiyor. silgi ile ramleri temizleme, tek tek farklı slotlara takmayı denedim. bios pilini çıkartıp(bu anakartta gizli bios pili o yüzden çıkartması baya zahmetliydi) 15-20 dk bekleyip tekrar takıp denedim ama yok nafile. bios güncelleme çözümünü istesem de deniyemiyorum. ddr5 yeni olduğu için tamircilerde parça olduğunu da sanmıyorum bu yüzden nasıl güncellicem biosu bi fikrim yok.

Ekler

• IMG_0896.jpeg
    IMG_0896.jpeg
    2 MB · Hit: 45

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
merhaba. yeni toplamış olduğum ddr5 sistemde anakartta dram ışığı yanıyor ve hiçbir şekilde ekrana görüntü gelmiyor. silgi ile ramleri temizleme, tek tek farklı slotlara takmayı denedim. bios pilini çıkartıp(bu anakartta gizli bios pili o yüzden çıkartması baya zahmetliydi) 15-20 dk bekleyip tekrar takıp denedim ama yok nafile. bios güncelleme çözümünü istesem de deniyemiyorum. ddr5 yeni olduğu için tamircilerde parça olduğunu da sanmıyorum bu yüzden nasıl güncellicem biosu bi fikrim yok.
Parçaları biz tahmin ediyoruz sanırım?

Oscaro

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ogün Güneş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ryzen 5 7500f
biostar 650m silver anakart
rtx 4060ti
gskill trident z5 neo rgb 2x 16 ddr5 ram

epalo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Durmuş T.
Anakartta bıos update için arkada tuş var verdiğim video'dakini yap. Tek bulabildiğim video oldu.

Oscaro

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ogün Güneş
görüntü hiç gelmediği için işe yarar mı bilmiyorum ama denemeye değer. deneyeceğim

epalo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Durmuş T.
görüntü hiç gelmediği için işe yarar mı bilmiyorum ama denemeye değer. deneyeceğim
Bıos flashback gibi düşün bunlar smart bilmem ne demiş sorun devam ederse işlemciyi söküp anakart pinlerini kontrol et.

UmutG48

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
281
İsim
Umut Göncü
Parçalar anakart a uyumsuzluk gösteriyor ddr5 ler güncel oldukları için sistem yerine oturmadı

Oscaro

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ogün Güneş
denedim. şöyle bir sıkıntı var. normalde bu “bios update” tuşuna basılı tutulunca ışığı yanması gerekiyor. benim yanmıyor. belki farklı bir sebepten yanmıyor falan deyip yine de 10 dakika bekledm ama değişen bir şey yok malesef

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hasan Özkan
denedim. şöyle bir sıkıntı var. normalde bu “bios update” tuşuna basılı tutulunca ışığı yanması gerekiyor. benim yanmıyor. belki farklı bir sebepten yanmıyor falan deyip yine de 10 dakika bekledm ama değişen bir şey yok malesef
Hocam sorunu nasıl çözdünüz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
972,041
Üyeler
153,652
Son üye
Cody
Top Bottom