Neler Yeni

Yeni topladığım pc de cpu fan hatası - ÇÖZÜLDÜ

Brobiy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mustafa
Ryzen 7 5800X3D işlemci. Asus ROG Strix B550-A anakart ve Arctic LIQUID FREEZER II 360 Sıvı Soğutma kullanıyorum. Pc her açılırken cpu fan error hatası veriyor. Sıvı soğutmanın tek kablosu var. Aio pomp yazan yer dahil bir çok yere taktım yine aynı hata. Bu kablo nerede takılı kalmalıdır ve ne yapmalıyım. Stres testinde max 90° oluyor.

Fotoğrafta sistem kararlılık testinden. Değerler normal mi sizce?

ÇÖZÜM: Kabloyu cpu fan slotuna taktım. Aynı testlerle maximum 77° oldu. İlginiz için teşekkürler.

Ekler

• 45EADAB3-01D7-4EE3-891B-75DB7B7D86ED.jpeg
    45EADAB3-01D7-4EE3-891B-75DB7B7D86ED.jpeg
    534.3 KB · Hit: 90
Son düzenleme:

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
sıcaklıklar fazla geldi bana, tek kablo olduğuna eminmisiniz

Exanimu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
370
İsim
Comol Ogga
Açılıştaki hatanın sebebi Anakart üzerindeki cpu fan bağlantısı boş kalması, soğutucuyu direkt cpu fan kısmına bağlamayı deneyin, ayrıca kullandığınız işlemci zaten aşırı ısınan bir model kısa bir youtube araştırması yaptığımda 36cm sıvı soğutmalar ile ortalama 70-80 derecelerde çalışıyor gibi.

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,953
İsim
tümen dağ
Cpu fana takilacak
Ondan hata aliyorsundur yuksek ihtimal

Brobiy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mustafa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sıcaklıklar fazla geldi bana, tek kablo olduğuna eminmisiniz
Evet tek kablo. Rgb yok. Ayrıca dikkat ediniz stres testinde işlemci %100 kullanılırken 90° oluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Açılıştaki hatanın sebebi Anakart üzerindeki cpu fan bağlantısı boş kalması, soğutucuyu direkt cpu fan kısmına bağlamayı deneyin, ayrıca kullandığınız işlemci zaten aşırı ısınan bir model kısa bir youtube araştırması yaptığımda 36cm sıvı soğutmalar ile ortalama 70-80 derecelerde çalışıyor gibi.
Sıvı soğutmada pompa olduğundan dolayı aio pomp kısmına takılması gerekmez mi?

Exanimu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
370
İsim
Comol Ogga
Evet tek kablo. Rgb yok. Ayrıca dikkat ediniz stres testinde işlemci %100 kullanılırken 90° oluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sıvı soğutmada pompa olduğundan dolayı aio pomp kısmına takılması gerekmez mi?
Normalde sivi sogutucularda pompa için ayrı fanlar icin ayri kablo olur, eger ikisi birlesik ise cpu fan kismina baglamak daha mantıklı olur, zaten çoğu anakartta aio pump bağlantısı bile olmuyor.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Normalde sivi sogutucularda pompa için ayrı fanlar icin ayri kablo olur, eger ikisi birlesik ise cpu fan kismina baglamak daha mantıklı olur, zaten çoğu anakartta aio pump bağlantısı bile olmuyor.
Evet bende bunu kast etmiştim. Ayrı olması lazım.

Pompa sesi geliyormu acaba

Ysuflix

80+ Gold
cpu fan soketi boşta olduğu için o hatayı alırsınız. pump kablosunu cpu fana takın. sıcaklılar da hiç normal değil o soğutmaya göre. alt jelatini söktünüz dimi? ve bloğun işlemciye tam yapıştığından eminsiniz dimi?

Brobiy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mustafa
cpu fan soketi boşta olduğu için o hatayı alırsınız. pump kablosunu cpu fana takın. sıcaklılar da hiç normal değil o soğutmaya göre. alt jelatini söktünüz dimi? ve bloğun işlemciye tam yapıştığından eminsiniz dimi?
Tamamdır buldum sorunu. Cpu fan soketinin yerini buldum.

Ysuflix

80+ Gold

Ysuflix

80+ Gold
Evet. Stres testinde işlemci ısısı en fazla 77° oldu. 10 dk boyunca bekledim daha da azalmaya gitti. Testi bitirince hızlıca ısı düştü.
Tamamdır oyuna edite dewamke o zaman 😂

Top Bottom