Neler Yeni

YENİ TOPLAMA KASA OYUNDAN ATMA SORUNU

kubkub

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Kubat
Herkese merhaba,

1 hafta önce yeni bir kasa dizdik arkadaşımla ikimizde aynı donanımı aldık. Kasadan PSU'ya kadar her şey aynı. Onda bir sıkıntı olmadı ve oyunlarda da aşağıda bahsedeceğim sıkıntıları yaşamadığını söylüyor.

İşlemci : AMD Ryzen 5 3500X (hepsiburada)
Ana kart : MSI B450 Gamin plus max (İncehesap)
Ekran kartı : Asus TUF Gaming RX 5600 XT Evo (İncehesap)
Ram : Adata XPG 3200 mhz 2x8 (hepsiburada)
PSU : High Power 600W 80+ Gold (hepsiburada)
SSD : Sandisk Ultra 3D M2 NVMe 500gb (hepsiburada)
Kasa : Zalman N5MF (akakçe)

İlk kurulumda Dram ışığı yandı baya uğraştırdı. En sonunda açmayı başardık lakin sorun ne idi bulamadık. Sonrasında oyunları yüklediğimde CS GO mesela oyuna giriyorum ekran siyah oluyor sonra masaüstü görünüyor oyun kapanmıyor devam ediyor ama masaüstünü görüyorum ve oyuna dönemiyorum. diğer açık dosyaları kontrol edebiliyorum. ancak CTRL+alt+del yapıp oyunu kapatabiliyorum. Sonrasında direkt oyundayken bilgisayar siyah ekran olup kapanıp yeniden açılıyor oldu. Şu an bir yapıyor bir yapmıyor. oyun kaynaklı olduğunu düşünüp başka oyunda denedim yine aynı problem oldu ancak sık değil ve sebebini bilemiyorum. Oyun oynarken işlemci ve ekran kartı sıcaklıklarımı takip ediyorum. Standart kesinlikle sıkıntı olmayan sıcaklıklarda kalıyor. Aida64 programından takip ediyorum.

Bu sıkıntıyı yaşayan çözen var mıdır yardımlarınızı bekliyorum. Para harcadıktan sonra böyle şeyler hevesimizi kursağımızda bırakıyor.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Top Bottom