Neler Yeni

Yeniden Başlat yapınca Monitöre görüntü gelmiyor

can2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
şeref can
Bilgisayarımı kapatıp normal açınca sorun yok fakat başlat menüsünden yeniden başlat yaparsam siyah ekran kalıyor monitöre görüntü gelmiyor ama kasa çalışıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Burhan Bey
Sistem özellikleriniz nedir?

can2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
şeref can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sistem özellikleriniz nedir?
Ekran Kartı:Asus Rx7800xt
İşlemci:Ryzen 7 7700x
anakart: Prime A620M-K
32 GB RAM 2X16 5600MHZ
240 MM SIVI SOĞUTUCU GAMEBOOSTER
2 TB SSD CORSAİR MP600PRO
corsair icue 3000d airflow 750w 80 plus kasa

Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Burhan Bey
Ekran Kartı:Asus Rx7800xt
İşlemci:Ryzen 7 7700x
anakart: Prime A620M-K
32 GB RAM 2X16 5600MHZ
240 MM SIVI SOĞUTUCU GAMEBOOSTER
2 TB SSD CORSAİR MP600PRO
corsair icue 3000d airflow 750w 80 plus kasa
AM5 sistemlerde sıklıkla görülen bir durum, ben de ara ara yaşıyorum. Muhtemelen DRAM lerden kaynaklanan bir durum, DDR5 ramler hala stabil çalışmakta zorlanıyor ve ara ara bu tarz sorunlara sebep olabiliyor.
Mümkün olduğunca BIOS u güncel tutmaya çalışın, takılı ramlarin anakartın CPU/DRAM listesinde olup olmadığını kontrol edin, kullandığınız herhangi bir EXPO profili varsa kaldırın default ayarlarda kullanın. Bunları yapmak bu sorunu daha az yaşamanızı sağlayabilir.

can2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
şeref can
AM5 sistemlerde sıklıkla görülen bir durum, ben de ara ara yaşıyorum. Muhtemelen DRAM lerden kaynaklanan bir durum, DDR5 ramler hala stabil çalışmakta zorlanıyor ve ara ara bu tarz sorunlara sebep olabiliyor.
Mümkün olduğunca BIOS u güncel tutmaya çalışın, takılı ramlarin anakartın CPU/DRAM listesinde olup olmadığını kontrol edin, kullandığınız herhangi bir EXPO profili varsa kaldırın default ayarlarda kullanın. Bunları yapmak bu sorunu daha az yaşamanızı sağlayabilir.
Düzeltme şansımız yokmu bilgisayara update geldiğinde yeniden başlatma isteyen bir şey olursa yapamıyorum nasıl yapıcam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mümkün olduğunca BIOS u güncel tutmaya çalışın, takılı ramlarin anakartın CPU/DRAM listesinde olup olmadığını kontrol edin, kullandığınız herhangi bir EXPO profili varsa kaldırın default ayarlarda kullanın. Bunları yapmak bu sorunu daha az yaşamanı
Donanım ayarlarınız değiştirildi değişikliklerin etkili olması için lütfen bilgisayarınızı yeniden başlatınız diyor bende onboard ekran kartını uhd ekran kartını devre dışı bıraktım

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Burhan Bey
Yukarıda yazdığım şeyleri zaten yaptınız mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Burhan Bey
RAM marka ve model bilgisini paylaşır mısın?
Mesaj otomatik birleştirildi:

can2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
şeref can

Ekler

• IMG_8747.jpeg
    IMG_8747.jpeg
    103.4 KB · Hit: 2
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Burhan Bey
Yukarıda attığım linkte işlemci olarak 7000 serisini seçip listeden sizim RAM leri bulmaya çalışın. Ben baktım bulamadım ama bu RAM lerinizin çalışmayacağı anlamına gelmiyor, sadece "bu anakartta test edilmediği ve nasıl bir performans vereceği bilinmiyor" anlamına geliyor. EXPO profili yok diye yazmışsınız ama bios a girip ekran görüntüsü atar mısınız?

can2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
şeref can
Yukarıda attığım linkte işlemci olarak 7000 serisini seçip listeden sizim RAM leri bulmaya çalışın. Ben baktım bulamadım ama bu RAM lerinizin çalışmayacağı anlamına gelmiyor, sadece "bu anakartta test edilmediği ve nasıl bir performans vereceği bilinmiyor" anlamına geliyor. EXPO profili yok diye yazmışsınız ama bios a girip ekran görüntüsü atar mısınız?

Ekler

• IMG_8748.jpeg
    IMG_8748.jpeg
    3.6 MB · Hit: 2
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Burhan Bey
Tamam, varmış işte, yok deyince ben bulamadığınızı filan sanmıştım. Bu şekilde kapalı tutmayı da deneyebilirsiniz. Dediğim gibi mevcut şartlar altında bu işlemlerin sorunu daha az yaşamanıza faydası olabilir. İmkanınız varsa mevcut RAM lerinizi listedeki uyumlu RAM lerden biriyle de değiştirebilirsiniz.

can2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
şeref can
Tamam, varmış işte, yok deyince ben bulamadığınızı filan sanmıştım. Bu şekilde kapalı tutmayı da deneyebilirsiniz. Dediğim gibi mevcut şartlar altında bu işlemlerin sorunu daha az yaşamanıza faydası olabilir. İmkanınız varsa mevcut RAM lerinizi listedeki uyumlu RAM lerden biriyle de değiştirebilirsiniz.
Bu sorun çıkıyor onboard kartı devre dışı bırakmazsam aygıt yöneticisinden sürekli geliyor her bilgisayarı açtığımda basıl giderebilirim

Ekler

• IMG_8746.jpeg
    IMG_8746.jpeg
    2.2 MB · Hit: 3
Top Bottom