Neler Yeni

Çözüldü✓ YETERSIZ PCI E GIRISI

Larniz76

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Atahan Balt
Merhabalar, Gercekten cok zor durumda kaldim Ben de 6900 xt sapphire ekran karti var 22 pin girisi var fakat benim elimde sadece 16 pcie girisi var anakart ise Gigabyte 550m ds3h rev 1.4 ne yapmam gerekiyor bu durumu nasil cozebilirim ?

Armi3067

80+ Bronze
Merhabalar, Gercekten cok zor durumda kaldim Ben de 6900 xt sapphire ekran karti var 22 pin girisi var fakat benim elimde sadece 16 pcie girisi var anakart ise Gigabyte 550m ds3h rev 1.4 ne yapmam gerekiyor bu durumu nasil cozebilirim ?
Hocam size bu bilgiyi kim verdi? 6900XT ekran kartinin PCIe x22 oldugunu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Umarim birinci dereceden yakininiz degildir. Derhal iliskiyi kesiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Burhan Bey
Nasıl yani, PCIe-x16 slotları standarttır ve her anakartta en az 1 adet mevcuttur. Güç bağlantısını mı demek istediniz?

hayriye

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
290
İsim
Hayriye
Güç kaynağındaki pci e güç kablosundan bahsediyorsunu değil mi size 8+8+6 pcie güç kablosu lazım sizde bir 6 eksik yanlış anlamadıysam bir sekizi iki 6+2 pcie güç girişine çeviren adaptörlerden alıp deneyebilirsiniz ama önemli olan güç kaynağınız ve dediğim çok sağlıklı değil. Anakartınızla alakası yok olayın

Armi3067

80+ Bronze
Güç kaynağındaki pci e güç kablosundan bahsediyorsunu değil mi size 8+8+6 pcie güç kablosu lazım sizde bir 6 eksik yanlış anlamadıysam bir sekizi iki 6+2 pcie güç girişine çeviren adaptörlerden alıp deneyebilirsiniz ama önemli olan güç kaynağınız ve dediğim çok sağlıklı değil. Anakartınızla alakası yok olayın
Hocam direk olarak anakarttan bahsetmis ve pcie yazmis, psu kablosunun uyusmazligi veya yetersizliginden bahsetmiyor sanirsam.

Ekte de PCIe 4.0 x16 oldugu gosteriliyor

x22'yi ilk defa duyuyorum hahaha

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-08-25 003416.png
    Ekran görüntüsü 2024-08-25 003416.png
    23.1 KB · Hit: 29
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
SERHAT BOZBAYIR
Hocam pin çogaltici satılıyorda biraz tehlikeli olabilir psu değiştirmenizi tavsiye ederim

Ayan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
673
İsim
Mehmet
güç girişlerini pci exp yolunu filan herşeyi çorba etmiş.

Larniz76

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Atahan Balt
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam size bu bilgiyi kim verdi? 6900XT ekran kartinin PCIe x22 oldugunu?

Umarim birinci dereceden yakininiz degildir. Derhal iliskiyi kesiniz.

Hocam merhaba fotografta gorundugu gibi 22 tane pin var. Cok bilmiyorum maalesef tıkandım kaldim.

Merhabalar, aynen soylediginiz gibi 6 pin eksik ben mi yanlis bir baglanti yaptim anlayamadim fakat toplam 22 pin girisi mevcut.

8 lik ayrica bir pci e var fakat o sanirsam power icin kullaniliyor. Bu baglintiyi yapmadan guc alamadim ben de yanlis bir seyler yapmis olabilirim. Emin degilim kasa cok kucuk olsugu icin cok zorlandım.

Hocam merhaba fotografta gorundugu gibi 22 tane pin var. Cok bilmiyorum maalesef tıkandım kaldim.

Merhabalar, aynen soylediginiz gibi 6 pin eksik ben mi yanlis bir baglanti yaptim anlayamadim fakat toplam 22 pin girisi mevcut.

8 lik ayrica bir pci e var fakat o sanirsam power icin kullaniliyor. Bu baglintiyi yapmadan guc alamadim ben de yanlis bir seyler yapmis olabilirim. Emin degilim kasa cok kucuk olsugu icin cok zorlandım.
Bu arada psu seasonic 750w Bronze anakart degil psu pci-e girisinden bahsediyordum

Ekler

• image.jpg
    image.jpg
    1.2 MB · Hit: 20
  • image.jpg
    image.jpg
    1.5 MB · Hit: 16
  • image.jpg
    image.jpg
    1.6 MB · Hit: 16
Son düzenleme:

hayriye

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
290
İsim
Hayriye
Çoklayıcı alıp halledebilirsin ama kesin bir şey diyemem bir de 6+2 olan pcie ekran kartı güç girişi 4+4 şeklinde olan da cpu anakart güç girişi sakın karıştırıp takmayın sistem yanabilir. Pcie güç girişi kablosunu anlamak için o 8 pinden üç tanesi yan yana yuvarlak şekilde olanlar pcie güç kablosu.

Larniz76

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Atahan Balt

Larniz76

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Atahan Balt
Bu saatte ilgilendiniz herkese çok teşekkür ederim. Kasanın arkasında güç kablosu mevcutmuş kasa çok küçük olduğu için bulamadım bir türlü ve 24 pin evet :), 6 pin oc yapmak isteyen kullanıcılar için ekleniyormuş şeklinde bilgi aldım ne kadar doğrudur bilmiyorum tekrar çok teşekkürler.

Top Bottom