Neler Yeni

YKS İÇİN TAVSİYE istiyorum

Ygz.ydmr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
YAĞIZ AYDEMİR
Merhaba ben 11.sınıftayım 9.sınıf karantina falan bende yok 10. sınıf konularını biliyorum 11.sınıfda azıcık biliyorum zaten 2.döneme daha giremedik ama ben sıfırdan başlayarak önce konuları pekiştirmek istiyorum sonra test çözerek yaz tatilini ve 12.sınıf son 3-5 ayını deneme çözmeyi düşünüyorum.
Birkaç konuşmada YouTube video ders yerine konu anlatımlı kitapların daha yararlı olduğunu gördüm. Sorularımı madde madde yazdım.
1-Sizce YouTube'a mecbur kalmadığım sürece girmeden iyi bir puan alabilir miyim?
2-Hangi yayın evlerini kullanmalıyım?
3-Konu anlatımlı kitap + deneme+test kitabımı yoksa YouTube+ test +deneme mi?
4-Nasıl bir program yapmalıyım?
5-Günlük kaç saat çalışmalıyım?
Karadeniz teknik üniversitesi yazılım mühendisliği istiyorum(445 puan)
Bildiğiniz ve yararını gördüğünüz ne varsa yazın kafam çok karışık.

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,475
İsim
Fatih
2-3-4-5 sana göre degisir biraz ders çalışma aliskanliklarini anlatırsan yardımcı olmaya çalışayım, bir de görsel hafizan mi var işitsel mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

1 için de YouTube iyi bir kaynaktır sıkıntın olduğunda gir bak. Khan Academy de öneririm.

Ygz.ydmr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
YAĞIZ AYDEMİR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
görsel olduğunu düşünüyorum

Rulep

80+ Gold
Kişiden kişiye değişir bunların hepsi
en az 4-5 saat çalışmasın
YouTube gerek yoksa bakma ben matematikte nadiren izlerim ama diğer dersler için izliyorum
Deneme hafta bir tyt denemesi çözmelisin
11.sınıfa ağırlık tyt yazın halledersin
Tyt bakacaksan tyt kimya bak 11.sınıf kimyası ile bağlantılı diğerleri için tyt şart değil
Üniversite için puana bakma sıralama bak
Eksikleirine göre program hazırla

Ygz.ydmr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
YAĞIZ AYDEMİR
Kişiden kişiye değişir bunların hepsi
en az 4-5 saat çalışmasın
YouTube gerek yoksa bakma ben matematikte nadiren izlerim ama diğer dersler için izliyorum
Deneme hafta bir tyt denemesi çözmelisin
11.sınıfa ağırlık tyt yazın halledersin
Tyt bakacaksan tyt kimya bak 11.sınıf kimyası ile bağlantılı diğerleri için tyt şart değil
Üniversite için puana bakma sıralama bak
Eksikleirine göre program hazırla
her ders eksik gibi düşünürsem sıfırdan yetişirmi çünkü ben 8.sınıfta 94 ortalama yaptım o gün bu gün çok çalışmıyom 9.sınıfta 83 ortalama 10.sııfta 67 ortalama yaptım ama çok kotu bunlar sıfırdan başlasam yetişirmi birde biraz daha tavsiye verirmisin?

Rulep

80+ Gold
her ders eksik gibi düşünürsem sıfırdan yetişirmi çünkü ben 8.sınıfta 94 ortalama yaptım o gün bu gün çok çalışmıyom 9.sınıfta 83 ortalama 10.sııfta 67 ortalama yaptım ama çok kotu bunlar sıfırdan başlasam yetişirmi birde biraz daha tavsiye verirmisin?
Çalışırsan yetişir sayısalcı mısın

Ygz.ydmr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
YAĞIZ AYDEMİR
evet
Çalışırsan yetişir sayısalcı mısın

11.sınıfta tyt çalışırsam sınavlara nasıl hazırlanıcam yaw tamam aklıma yattı ama sınavlar işi bozuyor açık liseye geçmek isterim ama babam üni kazanamazsan iş bulamazsın diyor

Rulep

80+ Gold
evet

11.sınıfta tyt çalışırsam sınavlara nasıl hazırlanıcam yaw tamam aklıma yattı ama sınavlar işi bozuyor açık liseye geçmek isterim ama babam üni kazanamazsan iş bulamazsın diyor
11.sınıf çalışacaksın zaten tyt yazın çalış dedim
Ama 10.sınıf kimyam yok diyorsan 10.sınıf kimya da çalış 11 kimyasına faydası olur onun harici paragraf problem geometri çöz tyt mat çöz
Açığa geçmene gerek yok
Hiç tyt denemesine girdin mi girdiysen kaç net geldi ve şuanlık gireceğin denemelerde net sayılarına takılma
Yapabilir misin bilmiyorum extra zaman yaratırsan tyt de çalışabilirsin

melidoas6

80+ Silver
Merhaba ben 11.sınıftayım 9.sınıf karantina falan bende yok 10. sınıf konularını biliyorum 11.sınıfda azıcık biliyorum zaten 2.döneme daha giremedik ama ben sıfırdan başlayarak önce konuları pekiştirmek istiyorum sonra test çözerek yaz tatilini ve 12.sınıf son 3-5 ayını deneme çözmeyi düşünüyorum.
Birkaç konuşmada YouTube video ders yerine konu anlatımlı kitapların daha yararlı olduğunu gördüm. Sorularımı madde madde yazdım.
1-Sizce YouTube'a mecbur kalmadığım sürece girmeden iyi bir puan alabilir miyim?
2-Hangi yayın evlerini kullanmalıyım?
3-Konu anlatımlı kitap + deneme+test kitabımı yoksa YouTube+ test +deneme mi?
4-Nasıl bir program yapmalıyım?
5-Günlük kaç saat çalışmalıyım?
Karadeniz teknik üniversitesi yazılım mühendisliği istiyorum(445 puan)
Bildiğiniz ve yararını gördüğünüz ne varsa yazın kafam çok karışık.
Bu işler puandan ziyade sıralamayla oluyor yani 55k yapman demek

11 ve 12 yi çok iyi anlar ve
yaparsan hedefine ulaşırsın ayt çalışırken bazı tyt konularını da halletmiş olursun.

Top Bottom