Neler Yeni

YKS Senem Tavsiyeleriniz .

Bilmiyorum gittiniz mi, gidip de ne fayda gördünüz ancak okuduğunu anlamayla ilgili kurs varsa onlara bi gidin. "O rehberlik kurumlarının hiç faydası olduğunu düşünmüyorum." Düşünmüyorum demişim zaten. Faydası yok dememişim. Faydası olduğunu düşünmüyorum demek zaten cümle içinde "bence" barındırıyor anlam olarak.
Daha öncesinde kurduğun cümleden dolayı genel bir yargıda bulundum. "tıp ve ya mühendislik. şu ana kadar çalışmadın ve forumdan medet umuyorsun aynen. :d ben üniye girdiğim sene bu zamanlar hayatla bağı kesmiştim adam forumda soru soruyo :D " Burda "bence" ifadesini kattığın bir cümle göremedim, aynı şekilde diğer cümlenin kalan şu kısmında da: "lk başlarda çok kasmadan düzenli gideceksin. Son bir kaç ay iyice sıkıp arada eğlencelerle son güne kadar çalışacaksın. 3 ay kala 0 dan bir şey olmaz. 1 sonraki seneye hazırlanması en mantıklısı. Planının ŞİMDİDEN ona göre yapsın. Nasıl olsa 1 sene daha var diyip son 3-5 aya salmasın.Önünde 15 ay var." Saçma sapan irite edici cümleler kurmak yerine konuyu düzgün değerlendirerek başlığa uygun cevaplar verin. Başlığı oluşturan kişi tavsiye isterken ilk kurduğun cümlenin alay kinaye içeren bir cümleden ibaret olması da bu dediğimi destekler nitelikte.

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
541
İsim
icardi
Daha öncesinde kurduğun cümleden dolayı genel bir yargıda bulundum. "tıp ve ya mühendislik. şu ana kadar çalışmadın ve forumdan medet umuyorsun aynen. :d ben üniye girdiğim sene bu zamanlar hayatla bağı kesmiştim adam forumda soru soruyo :D " Burda "bence" ifadesini kattığın bir cümle göremedim, aynı şekilde diğer cümlenin kalan şu kısmında da: "lk başlarda çok kasmadan düzenli gideceksin. Son bir kaç ay iyice sıkıp arada eğlencelerle son güne kadar çalışacaksın. 3 ay kala 0 dan bir şey olmaz. 1 sonraki seneye hazırlanması en mantıklısı. Planının ŞİMDİDEN ona göre yapsın. Nasıl olsa 1 sene daha var diyip son 3-5 aya salmasın.Önünde 15 ay var." Saçma sapan irite edici cümleler kurmak yerine konuyu düzgün değerlendirerek başlığa uygun cevaplar verin. Başlığı oluşturan kişi tavsiye isterken ilk kurduğun cümlenin alay kinaye içeren bir cümleden ibaret olması da bu dediğimi destekler nitelikte.
Sınava 3 kala ne diyelim. "Sen aklına koyduğun her şeyi başarırsın" falan mı? Gerçekleri söylüyorum. Mevcut durumda bu sene için bir şey olmaz. Seneye iyi hazırlanmalı. Ancak bu seneden de elinden ne geliyorsa yapmalı. En azından ilerlemesinin sonucunu görmüş olur sınavda.

Sınava 3 kala ne diyelim. "Sen aklına koyduğun her şeyi başarırsın" falan mı? Gerçekleri söylüyorum. Mevcut durumda bu sene için bir şey olmaz. Seneye iyi hazırlanmalı. Ancak bu seneden de elinden ne geliyorsa yapmalı. En azından ilerlemesinin sonucunu görmüş olur sınavda.
Mesajlarımda da gördüğün üzere ben öyle bir şey denmeli gibi bir cümle kurmadım. Şahsen bende arkadaşın yaşadığının benzeri bir durumu yaşadım o süreci şahsen biliyorum. Üstüne basmak istediğim nokta alaylı cümle kurmak yerine başlığa uygun cevap vermeniz.

xFavian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Burak
tıp ve ya mühendislik. şu ana kadar çalışmadın ve forumdan medet umuyorsun aynen. :d ben üniye girdiğim sene bu zamanlar hayatla bağı kesmiştim adam forumda soru soruyo :D :D
sanane dostum olmadı mezuna kalıcam soru soruyoruz burada dalga geçmenin sırası mı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Temelin nasil eğer temelin yoksa tıpı unut bu yil.
Bu sene tıp değil tabi kral seneye kalırsa tıp isterim paragraf konusunda o kadar çalışmam gerekmediğini düşünüyorum sayısal açıdan gelişmeliyim daha çok

Mesajlarımda da gördüğün üzere ben öyle bir şey denmeli gibi bir cümle kurmadım. Şahsen bende arkadaşın yaşadığının benzeri bir durumu yaşadım o süreci şahsen biliyorum. Üstüne basmak istediğim nokta alaylı cümle kurmak yerine başlığa uygun cevap vermeniz.
Kral şimdi bana vereceğin öneri seneye bırakmam mı ben çalışmaya bugünden başlayacağım tyt matematikten coğrafyaya falan pek çalışmanın gerekli olduğunu düşünmüyorum

Son düzenleme:

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
702
İsim
Semih Aydın
Meslek lisesi mezunu olmak işsiz kalmamak için +1 puandır.
Bölümünü, öğretmenlerini sevdiysen ve bir şeyler yaparak para kazanabiliyorsan üniversiteye gitme onun yerine bölümünden devam et

sanane dostum olmadı mezuna kalıcam soru soruyoruz burada dalga geçmenin sırası mı

Bu sene tıp değil tabi kral seneye kalırsa tıp isterim paragraf konusunda o kadar çalışmam gerekmediğini düşünüyorum sayısal açıdan gelişmeliyim daha çok

Kral şimdi bana vereceğin öneri seneye bırakmam mı ben çalışmaya bugünden başlayacağım tyt matematikten coğrafyaya falan pek çalışmanın gerekli olduğunu düşünmüyorum
Türkçe, sosyal ve fizik en çerez net getirebileceğin dersler. Onlara sıkı sıkıya sarıl. TYT Matematiği de elbette ihmal etme. Bu sene elinden gelebildiğince çalış, olur/olmaz ancak sen bu seneyi hedefle. Olmazsa da önünde başka sınavlarda var.

xFavian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Burak
Türkçe, sosyal ve fizik en çerez net getirebileceğin dersler. Onlara sıkı sıkıya sarıl. TYT Matematiği de elbette ihmal etme. Bu sene elinden gelebildiğince çalış, olur/olmaz ancak sen bu seneyi hedefle. Olmazsa da önünde başka sınavlarda var.
Teşekkürler tavsiye için

bwNN

80+ Silver

Paragraf ne alaka ben paragrafla ilgili bir şey demedim.

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
541
İsim
icardi
Seneye bırakırsam bugün mü başlayayım diyor :D Bugünden başlayacan tabi zaten sıfırmışsın.

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
486
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
Hocam dershanelerin haftalık denemeleri oluyor o denemelere katılın. Orada yaptığınız yanlışlar kağıt üstünde kalmasın neden yanlış yapmışsınız üzerine gidin. Konu eksikliğinden dolayı mı , yanlış okumaktan dolayı mı , dikkat dağınıklığı mı vs vs. Mesela konu eksikliğinden giden soruysa o konuya tekrar çalışın. Bütün derslerden en az 3 test kitabı bitirin. 1 kolay 2 orta zorlukta olabilir ya da seviyenize göre 2 orta 1 zor da olabilir. Bu test kitaplarında da yine denemeler gibi yanlışlarımızın üstüne gitmemiz gerekiyor. Çalışma temponuzu bölmemeye dikkat eden yani günde 10 saat çalışıyorsun mesela pazarda tatil olsun gibi bir durum yok. 1 saat bile olsa hergün bakmanız lazım. Çevrenizde soru tartışabileceğiniz arkadaşlarınız varsa soruları hocalardan önce onlarla tartışın onlarda öğrenci bakış açısıyla baktığı için daha akılda kalıcı oluyor. Arkadaşlarınızın çözemediği soruları size sormasını isteyin. Şuanlık aklıma gelenler bunlar. Başarılar dilerim

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kutay Önen
Zeki biriysen ve temelin varsa şimdiden başlarsan kazanabilirsin. Mühendislikte vs. iş yok diye düşünme, kendini ne kadar geliştirebilidiğin ile alakalı bir şey. Örnek olarak ben 3. sınıf Genetik ve Biyomühendislik öğrencisiyim, mezun olan tanıdıklarımdan cinemaximumda mısır satan da var Almanyada çok iyi bir şirkette çalışan da. Tamamen sana bağlı bir şey. Önerim olarak da fazla konu çalışmanı önermem soru tiplerine odaklan rahat bir şekilde kazanabilirsin istediğin bölümü. Ek olarak zaten meslek lisesinden mezun olacaksın illa doktor veya mühendis olacaksın diye bir şey yok. Mezun olduğun lisenin mesleğinden de ilerleyebilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
935,998
Üyeler
147,049
Son üye
Sportaq
Top Bottom