Neler Yeni

Yokluk yok mudur var mıdır?

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Lise zamanlarımda bir hocam ders verirken aslında yokluğunda bir varlık olduğunu allah'ın insan oğlu var olmadan önce bu yokluk ile uğraştığını açıklıyordu mantıklı gelmişti açıkcası bana
insanlar boşluktayım dedikleri zaman bir yokluk hissediyorlar o şey aslında yok ama hissedebiliyorsun bunu tam olarak açıklayamam
Hocam ben doğmasaydım, yani var olmasaydım, kısacası yok olsaydım benliğimi hissedemezdim bence. Hissedebileceğim bir benliğim olmazdı.

Gordiac

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
885
İsim
Ramazan KOLDAŞ
Hocam ben doğmasaydım, yani var olmasaydım, kısacası yok olsaydım benliğimi hissedemezdim bence. Hissedebileceğim bir benliğim olmazdı.

İyi de bu senin yokluk içinde olmayacağın anlamına gelmezdi yani aslında sen yok olsaydın aslında yokluk içinde var olmuş olursun . Biraz tuhaf ama kabul edilebilir :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Krakers8181
NOT:Ağır bir şekilde felsefe yapılmaktadır bu soruya sadece o cevap verebilir
12123.PNG

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
İyi de bu senin yokluk içinde olmayacağın anlamına gelmezdi yani aslında sen yok olsaydın aslında yokluk içinde var olmuş olursun . Biraz tuhaf ama kabul edilebilir :)
Bence bunu biz var olan varlıklar olarak yok halde bulunmadıkça anlayamayız. :D

Gordiac

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
885
İsim
Ramazan KOLDAŞ
Eğer gerçektende yokluk denen şey mevcutsa bu şey çok dengesiz olurdu düşünsene tek amacı yoketmek olan bir şeyi ve bu yüzden belki de allah bu yüzden yokluğu dengede tutmakla çalışıyor olabilirdi .

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Krakers8181
Eğer gerçektende yokluk denen şey mevcutsa bu şey çok dengesiz olurdu düşünsene tek amacı yoketmek olan bir şeyi ve bu yüzden belki de allah bu yüzden yokluğu dengede tutmakla çalışıyor olabilirdi .
Çok düşünen insanlar depresyona daha kolay giriyor ve hafızaları daha zayıf oluyormuş bence en iyisi konu hakkında daha fazla düşünmemek.Görsel atıcaktımda telif hakkına tabi olabilirmiş .d

Gordiac

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
885
İsim
Ramazan KOLDAŞ
Çok düşünen insanlar depresyona daha kolay giriyor ve hafızaları daha zayıf oluyormuş bence en iyisi konu hakkında daha fazla düşünmemek.Görsel atıcaktımda telif hakkına tabi olabilirmiş .d

Sıkıntı yok depresyone gir çık gir çık yalama yaptı artık :D O yüzden inan ki çok düşünmek hiç depresyona sokmuyor beni

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Krakers8181
Sıkıntı yok depresyone gir çık gir çık yalama yaptı artık :D O yüzden inan ki çok düşünmek hiç depresyona sokmuyor beni
Bu da iyi bir şey daha hızlı fikir üretirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Krakers8181
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,646
Üyeler
138,389