Neler Yeni

Yükaltında Ses

Simurg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Sefa KAYA
Merhaba, bu gün topladığım yeni sistemi çalıştırdım bilgisayar boşta iken herhangi bir problem yok ancak oyuna girdiğim de kasadan bir cızırtı geliyor (coil whine) fakat sesin ekran kartından mı yoksa psu dan mı geldiğini ayırt edemedim.

Ekran Kartı: MSİ 1660 SUPER GAMİNG X
Psu: Sharkoon 650w +80 v2.

Ozzyy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
Ozan Korzay
Merhaba, bu gün topladığım yeni sistemi çalıştırdım bilgisayar boşta iken herhangi bir problem yok ancak oyuna girdiğim de kasadan bir cızırtı geliyor (coil whine) fakat sesin ekran kartından mı yoksa psu dan mı geldiğini ayırt edemedim.

Ekran Kartı: MSİ 1660 SUPER GAMİNG X
Psu: Sharkoon 650w +80 v2.
Coil whine ekran kartından gelir.

Simurg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Sefa KAYA
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartını servise gönderdiğim zaman durum ne olur bilemiyorum değişim iade veya hiç biri ancak iade olursa eğer şu an ürün fiyatı yüksek 500tl fark var sanırım o da bize sıkıntı olur gibi iade almadan önce sormazlar gibime geliyor.

Ozzyy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
Ozan Korzay
Ekran kartını servise gönderdiğim zaman durum ne olur bilemiyorum değişim iade veya hiç biri ancak iade olursa eğer şu an ürün fiyatı yüksek 500tl fark var sanırım o da bize sıkıntı olur gibi iade almadan önce sormazlar gibime geliyor.
Yüke binince fan sesi geliyordur coil whine olacağını zannetmiyorum açıkcası.

Simurg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Sefa KAYA
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yüke binince fan sesi geliyordur coil whine olacağını zannetmiyorum açıkcası.

Şöyle ki o ses çıktığında ekran kartı fanları aktif değil. Mafia 3 e giriyorum oyun esnasında ses var ancak haritayı açtığımda ses kesiliyor.

Ozzyy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
Ozan Korzay
Şöyle ki o ses çıktığında ekran kartı fanları aktif değil. Mafia 3 e giriyorum oyun esnasında ses var ancak haritayı açtığımda ses kesiliyor.
Ekran kartının bobilerinde sıkıntı olabilir garantiye bi gönderin eğer öyleyse.

Köl Tigin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
743
İsim
Hakan Yöyen
Kesinlikle Coil Whine, yani bobin cızırtısı. Geçmiş olsun. Hiç kafanıza takmadan kullanmaya devam etmenizi öneririm. Aksi takdirde boş yere haftalarca servisle uğraşacaksınız.

Tam beş ekran kartı değiştirdim. 3 adet Galax GTX 1060 6 GB EX OC, 2 adet Sapphire RX 570 Pulse. Hepsinde de bu ses vardı. Hala daha var. Tecrübe ile sabit. :) Böyle kullanmaya devam edin. Zaten hiçbir zararı ya da performansa etkisi yok.

Ozzyy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
Ozan Korzay
Kesinlikle Coil Whine, yani bobin cızırtısı. Geçmiş olsun. Hiç kafanıza takmadan kullanmaya devam etmenizi öneririm. Aksi takdirde boş yere haftalarca servisle uğraşacaksınız.

Tam beş ekran kartı değiştirdim. 3 adet Galax GTX 1060 6 GB EX OC, 2 adet Sapphire RX 570 Pulse. Hepsinde de bu ses vardı. Hala daha var. Tecrübe ile sabit. :) Böyle kullanmaya devam edin. Zaten hiçbir zararı ya da performansa etkisi yok.
Aynen öyle zaten kulaklığı taktığınız da dünya ile ilişkiniz bitmiş oluyor :D

isimsizüye

80+ Gold
coil whine dan bişey olmaz galax 1050 ti kullanıyorum kaç yıldır duruyor her hangi zararı yok

Simurg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Sefa KAYA

Aynen öyle zaten kulaklığı taktığınız da dünya ile ilişkiniz bitmiş oluyor :D

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim kasa hemen kafa hizasında belkide o yüzden bu kadar fazla dikkatimi çekmiştir birde aşağıya koyup öyle denemekte fayda var ?.

Simurg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Sefa KAYA
coil whine dan bişey olmaz galax 1050 ti kullanıyorum kaç yıldır duruyor her hangi zararı yok
bir şey olmayacağını bende biliyorum ancak kurmuşuz yeni sistemi insan sessizlik beklemiyor değil ?

Köl Tigin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
743
İsim
Hakan Yöyen
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim kasa hemen kafa hizasında belkide o yüzden bu kadar fazla dikkatimi çekmiştir birde aşağıya koyup öyle denemekte fayda var ?.
Haklısınız, benim de kasam masada duruyor. İlk başlarda çok takardım ama artık unutmuştum bile. Sizin konuyu görünce kartımda coil whine olduğu aklıma geldi. :)
Maalesef öyle, insan sıfır sistem alınca kusursuz olsun istiyor ama firmalar en az maliyetle iş yapmak için bir bobini bile doğru düzgün saramıyorlar. :)
Servisle haftalarca uğraşmaya hiç değmez. 3 yılda belki aylarca ekran kartsız kaldım. Sonuç? Yine coil whine. Bundan kaçış yok. :)

Top Bottom