Neler Yeni

Yüksek CPU kullanan oyunlarda işlemci turbo frekansına ulaşamıyor.

Ege Argun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ege Argun
Selam, Windows 11 kullanıyorum işlemcim Intel i5-1135G7 Dizüstü işlemcisi ve turbo ile maks. 4234MHz'ye ulaşabiliyor. Başlıkta belirttiğim gibi %25'in üstünde kullanım olan oyunlarda frekans limitini kaldırsam bile işlemci 3830MHz'de takılı kalıyor. FPS'i 60'a sabitlediğimde ise işlemci kullanımı %25'in altına düştüğü için 4234Mhz'e çıkabiliyor. Bu arada Huawei'nin MateBook D15 modelini kullanıyorum. Oyun amaçlı bir bilgisayar olmadığı için ve Huawei buna göre bir anakart ürettiği için bazı güç sınırlamalarının olduğunun farkındayım fakat asıl sorum şu: Bilgisayarı ilk aldığımda işlemci kullanım yüksek olsa bile maksimum frekansa ulaşabiliyordu. Bir ara SSD ile ilgili bir problem yaşadım ve Windows 11'i yeniden kurmak zorunda kaldım, ve böyle bir sıkıntı yaşamaya başladım. Aynı problemi yaşayanlar var mı ? Yoksa sadece Windows ile alakalı bir durum mu sizce ? Bu arada sıcaklık değerleri aşırı yüksek değil çoğu oyunda 75'i bile görmüyorum.

şahin doğan

80+ Platinum
Yüksek kullanım olduğunda daha fazla ısınıyor ve Max frekansa çıkamıyor.

Ege Argun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ege Argun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yüksek kullanım olduğunda daha fazla ısınıyor ve Max frekansa çıkamıyor.
5 Aydır termal macun yenilemiyorum, sıcaklıklar dediğim gibi çok fazla değil ama hafif bir artış oldu. Genel bir temizlik yapıp macun yenilesem faydası olur değil mi sizce ?

PffPanda

80+ Bronze
5 Aydır termal macun yenilemiyorum, sıcaklıklar dediğim gibi çok fazla değil ama hafif bir artış oldu. Genel bir temizlik yapıp macun yenilesem faydası olur değil mi sizce ?
Ben 2 yıldır yenilemiyorum bile çok bir faydası olacağını sanmam . Ama yine de deneyin . Aslında ben içini temizliyorum bilgisayarın ama hava kompresörü vs olmadığı için çoğu toz da kart veya parçalarda kalıyor .

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,624
Üyeler
140,675
Son üye
NovaNex
Top Bottom