Neler Yeni

30-40 bin TL Gaming laptop önerisi

Shooter_U

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,117
İsim
Uğur
Teşekkürler peki bu fiyata iyi mi? almalımıyım ?

Akhisarli45

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
280
İsim
Berke

bor4n

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
boran
İyi sosyaller herkese. Şu anda Casper Excalibur G770-1030 model laptop kullanıyorum. Intel i5-10300H ve GTX 1650 ekran kartlı bir model. Alırken çok tereddüt etmiştim markadan dolayı ama algılarımı yıkan bir modeldi. İlk aldığımda ufak bir BIOS sorunu yaşamıştım. Tam şarj olmuyordu PC, 90'da kalıyordu. 1 haftadan kısa sürede BIOS güncellemesiyle hallettiler. Ondan sonra hiçbir sorun yaşamadım. Tek bir mavi ekranım yoktur. Orijinal Windows 11 kullanıyorum ve oyunları da orijinal oynarım. Biraz araştırıp gerekli performans ayarlarını yaptım ve ekran kartının vermesi gerektiği kadar FPS'i aldım. Laptop sürekli dengeli modda kullandım ben, yüksek performansa alsam bile aynı FPS'i alıyordum ve sıcaklıklar artıyordu gereksiz yere. Sıcaklık demişken ortalama sıcaklıkta bir odada ve yükseltici ayak ile kullanıyorum, 75 dereceyi geçmiyor laptop. Fanlarda ortalama 3500RPM, kulaklıkla duyulmuyor bile. İyi boş yaptım şimdi asıl konuya gelelim. Artık yüksek FPS ve yüksek grafik kalitesinde oyun oynamak istiyorum ve bu yüzden yeni bir laptop almak istiyorum. Bütçeyi belirttim zaten. Güncel ve ileriye yönelik olması açısından en az RTX 4060 100W olması tercihimdir. Biliyoruz ki 4060 diye satılıp 45W olan kartlar var hiçbir işe yaramayan. İşlemci olarak hala tercihim Intel ama fikirlerinize göre AMD de olabilir. buraya bulduğum iki modeli bırakıyorum. Bu laptopları kullanan, bilen yorumunu bırakırsa çok sevinirim. Ayrıca farklı modeller önerebilirsiniz.

Acer Nitro 5 İntel i7-12700H RTX4060 140W
Casper Excalibur G870 İntel i7-12650H RTX4060 100W
Ben tuf a15 4060 modelini kullanıyorum gayet memnunum yıllardır intell kullandım yaklaşık 10 yılı geçkin bir süre ilk defa amd kullanıyorum, gayet memnunum ilerde kesinlikle ssd takviyesi yapmayı düşünüyorum 512gb yetmiyor ram takviyeside yaparım diye tahmin ediyorum (16gb). Soğutması iyi 6500rpm'e kadar çıkıyor millet abartıyor fan sesi konusunda çünkü böyle bir rpm değerine çıkan her fan ses yapar ama kulaklıkla duymuyorsun bile ve her zaman bu rpm'e çıkmıyor (oyundan oyuna değişir). Ve bilgisayar hızlı yani 13 saniyede masaüstüne geliyor tabii ben kilit ekranı vs kaldırdım, oyunlara falanda hızlı giriyor ssd'nin iops değerine bakmadım hiç, ama yüksek diye tahmin ediyorum. Soruların varsa alabilirim.

YazılımKafa

80+ Silver
İyi sosyaller herkese. Şu anda Casper Excalibur G770-1030 model laptop kullanıyorum. Intel i5-10300H ve GTX 1650 ekran kartlı bir model. Alırken çok tereddüt etmiştim markadan dolayı ama algılarımı yıkan bir modeldi. İlk aldığımda ufak bir BIOS sorunu yaşamıştım. Tam şarj olmuyordu PC, 90'da kalıyordu. 1 haftadan kısa sürede BIOS güncellemesiyle hallettiler. Ondan sonra hiçbir sorun yaşamadım. Tek bir mavi ekranım yoktur. Orijinal Windows 11 kullanıyorum ve oyunları da orijinal oynarım. Biraz araştırıp gerekli performans ayarlarını yaptım ve ekran kartının vermesi gerektiği kadar FPS'i aldım. Laptop sürekli dengeli modda kullandım ben, yüksek performansa alsam bile aynı FPS'i alıyordum ve sıcaklıklar artıyordu gereksiz yere. Sıcaklık demişken ortalama sıcaklıkta bir odada ve yükseltici ayak ile kullanıyorum, 75 dereceyi geçmiyor laptop. Fanlarda ortalama 3500RPM, kulaklıkla duyulmuyor bile. İyi boş yaptım şimdi asıl konuya gelelim. Artık yüksek FPS ve yüksek grafik kalitesinde oyun oynamak istiyorum ve bu yüzden yeni bir laptop almak istiyorum. Bütçeyi belirttim zaten. Güncel ve ileriye yönelik olması açısından en az RTX 4060 100W olması tercihimdir. Biliyoruz ki 4060 diye satılıp 45W olan kartlar var hiçbir işe yaramayan. İşlemci olarak hala tercihim Intel ama fikirlerinize göre AMD de olabilir. buraya bulduğum iki modeli bırakıyorum. Bu laptopları kullanan, bilen yorumunu bırakırsa çok sevinirim. Ayrıca farklı modeller önerebilirsiniz.

Acer Nitro 5 İntel i7-12700H RTX4060 140W
Casper Excalibur G870 İntel i7-12650H RTX4060 100W
Hp victus 16. Kullanıyorum. Memnunum. Fiyat performans. 16 gb 5600 mhz cl 46 ram leri var. Ssd nin hızı 7000/4000. Ekran kartları 120 w lık 4060. Ekranı 144 hz ips. 33-34 k ya ryzen 5 7640 hs li 38 k ya ryzen 7 7840hs li modeli var.

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,839
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Mesaj otomatik birleştirildi:

150w 3070 ti varken 4050 ve 4060 ın yüzüne bakılmaz

Not: 1x 16GB 4800 mhz ram var içinnde 1 adet daha takarsın uzun süre kullanılabilir. 4070 gücünde.
Ve 4070 laptoplar 45 bin TL den baslıyor fiyatı. 11 TL az ödeyerek 4070 performansı alacaksın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
ahmet eren
32K Victus 16
İmzamda var zaten, 3 - 4 aydır kullanıyorum. 1 Kere sorun yaşamadım. Ekran default halinde cansız, kötü gibi gözükebiliyor. Onunda çok basit bir ayarı var. God Of War 2018 - Ultra / Ultra+ ve DLSS Kalite ile beraber 90 - 120FPS Oynayarak oyunu bitirdim.
Cihazın performansını ve sıcaklıklarını merak ediyorsan şu 2 video çok işine yarar ;
Donanım Arşivi
Cihaz TV
Ekran ayarı olarak ne yaptın?

neunion

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Can
32K Victus 16
İmzamda var zaten, 3 - 4 aydır kullanıyorum. 1 Kere sorun yaşamadım. Ekran default halinde cansız, kötü gibi gözükebiliyor. Onunda çok basit bir ayarı var. God Of War 2018 - Ultra / Ultra+ ve DLSS Kalite ile beraber 90 - 120FPS Oynayarak oyunu bitirdim.
Cihazın performansını ve sıcaklıklarını merak ediyorsan şu 2 video çok işine yarar ;
Donanım Arşivi
Cihaz TV
Hocam sizle nasıl iletişime geçebilirim?

xTURANN

80+ Bronze
DM kutunuz kapalı atamıyorum mesaj. Laptop vs Masaüstü farkını soracaktım.
Bir kaç madde de açıklayayım.
1 - Pil Dayanıklılığı. Hem Sağlık hem de Bir Süre Pille Kullanılabilmesi lazım.
2 - Sıcaklıklar. Laptoplar Kalın Olsa da İçerisine Koyulabilecekler bellidir. 2 - 3 Fandan fazlası koyulamaz. Bu Yüzden 2 Fanla alınabilecek en iyi verimi alıp kalan kısmı kısılıyor. Mesela işlemci 6ghz ise 3 - 4'te kullanılıyor. ( sayıları rastgele verdim.. ) Bu sayede 200 FPS Alacaksan 150 alıyorsun ama daha az ısınıyor.
3 - Fiyat Avantajı ve Taşınabilirlik. Adam Akıllı Bir Laptop alana kadar belki de 2 tane bilgisayar alıyorsunuz. Mesela İmzamda ki Laptop'u almak yerine masaüstü alsaydım, 4070'li bir sistemim olabilirdi. Taşınabilirlik olması da ayrı bir şey. Her an her yerde bilgisayar lazım olmayabiliyor ama ya olursa ? Mesela 1 - 2 ay sonra üniversite de neredeyse her dersim bilgisayardan çizim olacak. Ben masaüstü almış olsaydım geçmiş olsun olacaktı.

neunion

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Can
Bir kaç madde de açıklayayım.
1 - Pil Dayanıklılığı. Hem Sağlık hem de Bir Süre Pille Kullanılabilmesi lazım.
2 - Sıcaklıklar. Laptoplar Kalın Olsa da İçerisine Koyulabilecekler bellidir. 2 - 3 Fandan fazlası koyulamaz. Bu Yüzden 2 Fanla alınabilecek en iyi verimi alıp kalan kısmı kısılıyor. Mesela işlemci 6ghz ise 3 - 4'te kullanılıyor. ( sayıları rastgele verdim.. ) Bu sayede 200 FPS Alacaksan 150 alıyorsun ama daha az ısınıyor.
3 - Fiyat Avantajı ve Taşınabilirlik. Adam Akıllı Bir Laptop alana kadar belki de 2 tane bilgisayar alıyorsunuz. Mesela İmzamda ki Laptop'u almak yerine masaüstü alsaydım, 4070'li bir sistemim olabilirdi. Taşınabilirlik olması da ayrı bir şey. Her an her yerde bilgisayar lazım olmayabiliyor ama ya olursa ? Mesela 1 - 2 ay sonra üniversite de neredeyse her dersim bilgisayardan çizim olacak. Ben masaüstü almış olsaydım geçmiş olsun olacaktı.
Hocam özelden yazsanız iyi olur.

Top Bottom