Neler Yeni

YÜKSEK FPS TE KASMA SORUNU

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
berkant güneş
Merhaba herkese. HP Victus 16 i5 14500hx rtx 4050 6 gb ve 16 gb ram özelliklierine sahip cihazı kullanıyorum. Alalı 2 hafta oldu. BF5 ve Pubg oynuyorum. 2 gün önce her iki oyunda da yüksek fps ler alırken oyunun kare kare sanki 10 fps alıyormuşum gibi kasması sorununu yaşadım. Gün içerisinde kendi kendine düzeldi. Bugün akşamdandır 2 saat pubg oynadım ve bir sorun yoktu ama sonrasında BF5 i açınca sorunun tekrarladığını gördüm. Tekrar pubg açtım ve şu anda bu sorun her 2 oyunda da yaşanıyor. Ben 2.3 gb grafik kartına ayrılan ramden ötürü kalan ramlerin uzun kullanımda bu oyunlara yetmemesinden olabileceğini düşünüyorum ama emin olamadım. Var mıdır yaşayan veya nasıl düzeltilir fikri olan

corez

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
Mert Uysal
// edit yanlıs okumusum ram yetersizliginden oluyordur büyük ihtimalle

16gb ram az gibi ama
bende 40 gb ram var
1717200397459.png

aktif tarayıcılar acık oyun felan yok suan bile 14 kullanıyor ön bellege atıyor hep dolduruyor işlemler daha hızlı gercekleşiyor

Son düzenleme:

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,639
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Merhaba herkese. HP Victus 16 i5 14500hx rtx 4050 6 gb ve 16 gb ram özelliklierine sahip cihazı kullanıyorum. Alalı 2 hafta oldu. BF5 ve PUBG oynuyorum. 2 gün önce her iki oyunda da yüksek fps ler alırken oyunun kare kare sanki 10 fps alıyormuşum gibi kasması sorununu yaşadım. Gün içerisinde kendi kendine düzeldi. Bugün akşamdandır 2 saat PUBG oynadım ve bir sorun yoktu ama sonrasında BF5 i açınca sorunun tekrarladığını gördüm. Tekrar PUBG açtım ve şu anda bu sorun her 2 oyunda da yaşanıyor. Ben 2.3 gb grafik kartına ayrılan ramden ötürü kalan ramlerin uzun kullanımda bu oyunlara yetmemesinden olabileceğini düşünüyorum ama emin olamadım. Var mıdır yaşayan veya nasıl düzeltilir fikri olan
Pubg adına konuşacağım optimizasyon özürlüsü bir oyun kendisi zaten ancak takılmanın bir sebebide dediğin gibi ram yetmiyor olabilir oyun içinde kullanımlara bakarmısın ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
berkant güneş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
PUBG adına konuşacağım optimizasyon özürlüsü bir oyun kendisi zaten ancak takılmanın bir sebebide dediğin gibi ram yetmiyor olabilir oyun içinde kullanımlara bakarmısın ?
Kesinlikle haklısın. Pubg zaten sorunlu. Problem muhtemelen ram le alakasız çünkü az önce optimize edip tekrar girdim oyunlara düzeldi. Sonrasında Nvidia Fps gostergesi actim Alt R ile ve tekrarladi. Kapattim duzeldi. Sorun sacma bir sekilde fps gostergesinde.
Mesaj otomatik birleştirildi:

// edit yanlıs okumusum ram yetersizliginden oluyordur büyük ihtimalle

16gb ram az gibi ama
bende 40 gb ram var
Alıntıyı görüntüle
aktif tarayıcılar acık oyun felan yok suan bile 14 kullanıyor ön bellege atıyor hep dolduruyor işlemler daha hızlı gercekleşiyor
40 varken o kadar kullanır. 16 varken 14 e ihtiyac duymaz. Elinde ne varsa ona göre tabi. Sorun ramden olmamalı. Guncel olarak benim ram yeterli bence.

Top Bottom