Neler Yeni

Yurt dışı - Pasaport - Vize hakkında sorularım var yardımcı olacak arkadaşlar!

Rahasam

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Hasan ASAM
Yurt dışına seyahat etmeyi düşünüyorum. Ama şuan ne pasaportum nede vizem var. Bu konuda tecrübeli ve bilgili arkadaşlar var ise onlara bir kaç sorum olacak. Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.

Rahasam

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Hasan ASAM
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yardımcı olabilirim
Öncelikle ilk sorum pasaport hakkında. 1-2-3 yıllık pasaportlar okey orayı anladım 4+ diyor 10 yıla kadar alınabiliyormuş herhalde. Ücret 8k civarı gözüküyor kağıt bedeli vs 9k diyelim. 4 yıl içinde 10 yıl içinde bu aynı ücret mi geçerli?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada 10 yıl almayı düşünüyorum. O yüzden soruyorum.

r4NG3r

80+ Silver
Öncelikle ilk sorum pasaport hakkında. 1-2-3 yıllık pasaportlar okey orayı anladım 4+ diyor 10 yıla kadar alınabiliyormuş herhalde. Ücret 8k civarı gözüküyor kağıt bedeli vs 9k diyelim. 4 yıl içinde 10 yıl içinde bu aynı ücret mi geçerli?

Bu arada 10 yıl almayı düşünüyorum. O yüzden soruyorum.
4 yıl içinde 10 yıl içinde aynı fiyat. Neden böyle olduğu hakkında fikrim yok pasaportu almaya gittiğinde sormadan 10 yıllık veriyorlar zaten kim niye 10 yıllık almak varken 4-9 yıllık alsın onuda anlamadım :D

Rahasam

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Hasan ASAM
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
4 yıl içinde 10 yıl içinde aynı fiyat. Neden böyle olduğu hakkında fikrim yok pasaportu almaya gittiğinde sormadan 10 yıllık veriyorlar zaten kim niye 10 yıllık almak varken 4-9 yıllık alsın onuda anlamadım :D
Anladım. O zaman 10 yıllık alabilirim o şekilde. Gelelim vize işine. Interrail düşünüyorum. Biliyorsundur. Avrupa ülkelerini gezmeyi düşünüyorum. Ama bunun için schengen vizesi şart. Schengen vizesi nasıl alınır? ve çıkma olasılığı nedir? Ve sen daha önce Interrail yaptın mı?

Ve schengen vizesi ortalama kaç günde çıkıyor?

r4NG3r

80+ Silver
Anladım. O zaman 10 yıllık alabilirim o şekilde. Gelelim vize işine. Interrail düşünüyorum. Biliyorsundur. Avrupa ülkelerini gezmeyi düşünüyorum. Ama bunun için schengen vizesi şart. Schengen vizesi nasıl alınır? ve çıkma olasılığı nedir? Ve sen daha önce Interrail yaptın mı?

Ve schengen vizesi ortalama kaç günde çıkıyor?
İnterrail yaptım,macaristandan aldım vizeyi,benim alacağım zamanlar en az red veren ülke macaristandı şuan nasıl bilmiyorum.Ortalama 1 ay sürmüştü vize çıkması ama araya bayram vb. girmişti daha az sürebilir normal bir zamanda

Evren avcı

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,262
İsim
Evren avcı
öğrenci isen hemen 5 yıllık pasaportu çek 800tl civarı 2 hafta önce benimki geldi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
979,169
Üyeler
154,880
Son üye
muhammedonganlican
Top Bottom