Neler Yeni

Yurt dışına gidip ne iş yapabiliriz..? Yurt dışında olan var mı ..?

JackieTR

80+ Bronze
Merhaba arkadaşlar. Bir arkadaşımla birlikte böyle bir düşünceye girdik. Daha yaşlar 22-23 civarı meslekler teknoloji donanım gibi diğer arkadaşın biraz daha tecrübesi var o da lokanta da çalışmak gibi. Ortalama 2-3 yıl para birikimi yapıp yurt dışına çıkmak orada bir işe girmek filen almanya - hollanda gibi genellikle türklerin bulunduğu yerlerde bulunalım dedik .. Ancakk bilinmeyen kısımlar çok var. Yurt dışına çıka bilmek iş için olsa da gerekli belgeler var mıdır..? Ve de ne gibi işlere başlamak lazım gider gitmez iş bula bilir miyiz ya da her hangi bir yerde başlaya bilir miyiz ..?

"Dalga geçecek arkadaşlar lütfen yazmasın bilgili arkadaşlar için şimdiden teşekkürler."

Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
ali
Merhaba arkadaşlar. Bir arkadaşımla birlikte böyle bir düşünceye girdik. Daha yaşlar 22-23 civarı meslekler teknoloji donanım gibi diğer arkadaşın biraz daha tecrübesi var o da lokanta da çalışmak gibi. Ortalama 2-3 yıl para birikimi yapıp yurt dışına çıkmak orada bir işe girmek filen almanya - hollanda gibi genellikle türklerin bulunduğu yerlerde bulunalım dedik .. Ancakk bilinmeyen kısımlar çok var. Yurt dışına çıka bilmek iş için olsa da gerekli belgeler var mıdır..? Ve de ne gibi işlere başlamak lazım gider gitmez iş bula bilir miyiz ya da her hangi bir yerde başlaya bilir miyiz ..?

"Dalga geçecek arkadaşlar lütfen yazmasın bilgili arkadaşlar için şimdiden teşekkürler."
zor baya sanırım wt dısında

matrax33

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Tayfun Çetin
Avrupa birliği ülkelerini unutun. Burda suriyeliler ne ise avrupada Türkler aynı sınıftalar. Oralardan çalışma izni oturum gibi belgeleri almanız çok zor zaten. İltica falan etmeniz gerek yada çok spesifik bir iş yapıyor olacaksınız ki oradaki şirketler size referans olacak ve size çalışma izni alacak. Şansınızı kanada veya amerika'ya deneyin. Yada girişimci olarak güney amerika ülkelerinde esnaflık vesayre yapabilirsiniz. Tabi onun için de sermaye gerekli.

Öte yandan şantiyeler ile orta asya, rusya, arap ülkelerini deneyebilirsiniz ki ben bu kısımda çalışıyorum 15 yıldır 10-15 farklı ülkede çalıştım.

Bunun için ya mühendis olacaksınız yada inşaat sektörünün en dibinden vasıfsız işçi olarak işe başlayıp basamakları adım adım yukarı çıkasaksınız.

Kısaca hayat heryerde zor. Anadan babadan torpilli doğmamışsan, tırmalayarak geçecek bir ömür sizi bekliyor.

Vazgeçmeden tırmalamaya devam edin.

JackieTR

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Avrupa birliği ülkelerini unutun. Burda suriyeliler ne ise avrupada Türkler aynı sınıftalar. Oralardan çalışma izni oturum gibi belgeleri almanız çok zor zaten. İltica falan etmeniz gerek yada çok spesifik bir iş yapıyor olacaksınız ki oradaki şirketler size referans olacak ve size çalışma izni alacak. Şansınızı kanada veya amerika'ya deneyin. Yada girişimci olarak güney amerika ülkelerinde esnaflık vesayre yapabilirsiniz. Tabi onun için de sermaye gerekli.

Öte yandan şantiyeler ile orta asya, rusya, arap ülkelerini deneyebilirsiniz ki ben bu kısımda çalışıyorum 15 yıldır 10-15 farklı ülkede çalıştım.

Bunun için ya mühendis olacaksınız yada inşaat sektörünün en dibinden vasıfsız işçi olarak işe başlayıp basamakları adım adım yukarı çıkasaksınız.

Kısaca hayat heryerde zor. Anadan babadan torpilli doğmamışsan, tırmalayarak geçecek bir ömür sizi bekliyor.

Vazgeçmeden tırmalamaya devam edin.
Çok sağolun hocam da azıcık belki bir gram torpil olabilir o da Allahın bileceği bir durum hollanda da baba tarafından kuzenim oturuyor eşi ile o da inşaat sektörü ve sayre bayağı durumu iyi ama her sülale de olduğu gibi bizimle pek araları yok. Tabi dediğim gibi 2-3 yıldan bahsediyorum inşallah o zamana belki durumlar düzelir. Biraz şansa kaldık gibi ve dediğiniz doğru her yer bizim ülke gibi değil gel çalış demiyor. :/

Yine de vaktinizi ayırıp yardımcı olduğunuz için sağolun. :)

Sir Cem T-oker

80+ Gold
önüne geleni almıyorlar. tecrübeli ve kaliteli eleman olursanız belki. evli olanları daha çabuk alıyorlar sanırım.(öyle bir şey duymuştum sanki)

The Batman

80+ Silver
benim bir arkadaşım var kanadaya gitmek istiyorum diyor ama hiçbir çabası yok caba 0 onun gibi olmayın benimde bu aralar kanada kafama yattı

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,809
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri

C12H16N2

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
465
İsim
M.S.C
Direkt olarak üniversiteden mezun olmadan mı gideceksiniz?

KlausM

80+ Silver
Uber,Kurye,El becerin varsa mobilya yapıp yüksek fiyatlara satabilirsin örnek mesela bir ürün için gereken malzemeler

35 dolar ise sen 90 dolara satıcaksın öyle öyle büyüyeceksin.

ismini duyurursan biraz, özel tasarım yaparsın kâr oranın daha fazla olur.

JackieTR

80+ Bronze
Uber,Kurye,El becerin varsa mobilya yapıp yüksek fiyatlara satabilirsin örnek mesela bir ürün için gereken malzemeler

35 dolar ise sen 90 dolara satıcaksın öyle öyle büyüyeceksin.

ismini duyurursan biraz, özel tasarım yaparsın kâr oranın daha fazla olur.
Genç yaşta girişimci olmak zor be hocam.. Ya yurt dışında doğmuş olacaksın anne ya türk ya da baba türk olacak.. Ne biliyim arkanda biri olmadan sıfırdan bir yerlere gelmek aşırı zor. Anladığım olay şu ilk Türkiye de girişimciliğe başlayıp sermaye kazanıp ondan sonra yurt dışına geçiş yapa biliriz. Ya da ilk bir turist olarak gidip oraları tanımak lazım. Sonra bir karara varılmalı. Belki işim yaver gider belli olmaz dediğim gibi şans meselesi. :/

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
960,677
Üyeler
151,591
Son üye
hevaissen
Top Bottom