Neler Yeni

YURT DIŞINA İLTİCA ETMEK İSTİYORUM

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
ryan gosling
Arkadaşlar merhaba yeşil pasaporta sahibim avrupa ülkerin çoğuna gidebiliyorum fakat turist vizesi olarak gidebiliyorum çalışamıyorum bu nedenle herhangi bir avrupa ülkesine iltica etmek istiyorum sanıldığı kadar zormu yoksa tehlikelimi sicilime işlermi vs. ve gideceksem sizce hangi ülkeye iltica etmeliyim fikirlenizi paylaşırsanız sevinirim iyi günler

Bura.K

80+ Silver
Avrupa'da en kolay iltica edebileceğin ülke Almanya'dır.

Eğer bir iş sahibiysen (nitelikli işçi özellikle doğalgaz ve elektrikçi tarzı) işin çok basitleşir.
Eğer tam garanti altına girmek istiyorsan LGBT desteklediğini ve Türkiye'de kötü şartlara maruz kalıp
ayrımcılığa uğradığını söyleyebilirsin. Şimdi diyebilirsin "ne alaka" diye ama Almanya'ya giden 10 kişiden 9'u bu yolla gidiyor.
Almanya böyle deyince genellikle iltica isteğini kabul ediyor. Öncelik genel olarak Doğulu vatandaşlarda özellikle Kürt kökenli kişilere veriliyor.

Tabi zorunlu değil böyle bir açıklama yapmanız ama size kalmış, garanti olsun isterseniz yapabilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
ryan gosling
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Eğer bir iş sahibiysen (nitelikli işçi özellikle doğalgaz ve elektrikçi tarzı) işin çok basitleşir.
Eğer tam garanti altına girmek istiyorsan LGBT desteklediğini ve Türkiye'de kötü şartlara maruz kalıp
ayrımcılığa uğradığını söyleyebilirsin. Şimdi diyebilirsin "ne alaka" diye ama Almanya'ya giden 10 kişiden 9'u bu yolla gidiyor.
Almanya böyle deyince genellikle iltica isteğini kabul ediyor. Öncelik genel olarak Doğulu vatandaşlarda özellikle Kürt kökenli kişilere veriliyor.

Tabi zorunlu değil böyle bir açıklama yapmanız ama size kalmış, garanti olsun isterseniz yapabilirs
çok teşekkürler

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,860
İsim
Feyzullah
Ben olsam avrupaya iltica etmem becerebiliyorsan Meksika amerika yap oda zorlaşmış herhalde

Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
Aslı
Bende çalışmak için gideceğim ama iltica ne kadar sağlıklı bir seçenek tartışılır Katar ve Almanya bence iş noktasında iyi alım yapıyor mesleğine ve bir miktar paraya bağlı tabi o yüzden ilticadan önce bence başka seçeneklere bak babam kaynakçı olarak gitmişti katara zamanında bir sorun yaşamadı ki refah olarak güzel ülke bende bu iki ülke arasında gidip geliyorum almanya iltica olarak tabi daha olanaklı ama risk her zaman vardır

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,860
İsim
Mert Can Ergün

Tabi zorunlu değil böyle bir açıklama yapmanız ama size kalmış, garanti olsun isterseniz yapabilirsiniz.
LGBT destekliyorum dersem hemen alırlar mı (Sadece lezbiyen destekliyorum)

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
ryan gosling
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben olsam avrupaya iltica etmem becerebiliyorsan Meksika amerika yap oda zorlaşmış herhalde
avrupa gitmem pasaportum sayesinde daha kolay diğer yandan meksikaya gitmeye çalışsam tehlikeli gibi gözüküyor türkiyelileri geri yolluyolarmış vs.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende çalışmak için gideceğim ama iltica ne kadar sağlıklı bir seçenek tartışılır Katar ve Almanya bence iş noktasında iyi alım yapıyor mesleğine ve bir miktar paraya bağlı tabi o yüzden ilticadan önce bence başka seçeneklere bak babam kaynakçı olarak gitmişti katara zamanında bir sorun yaşamadı ki refah olarak güzel ülke bende bu iki ülke arasında gidip geliyorum almanya iltica olarak tabi daha olanaklı ama risk her zaman vardır
hocam ben daha 17 yaşındayım yani bu yolları düşünüyorum türkiyenin geliceğinden pek umut beklemediğimden dolayı bu yolları araştırdım

Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
Aslı
avrupa gitmem pasaportum sayesinde daha kolay diğer yandan meksikaya gitmeye çalışsam tehlikeli gibi gözüküyor türkiyelileri geri yolluyolarmış vs.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam ben daha 17 yaşındayım yani bu yolları düşünüyorum türkiyenin geliceğinden pek umut beklemediğimden dolayı bu yolları araştırdım
Anladım ama o zaman iltica yerine iş göçü yani mesleki göç daha mantıklı hem yaşında genç, gidersin mesleğini seçer kamplarında kalırsın hemde rezillik çekmezsin araştır B1 dil istiyorlar ama halledersin onu da araştır biraz hemen iltica deme umarım işin rast gider

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
ryan gosling
Anladım ama o zaman iltica yerine iş göçü yani mesleki göç daha mantıklı hem yaşında genç, gidersin mesleğini seçer kamplarında kalırsın hemde rezillik çekmezsin araştır B1 dil istiyorlar ama halledersin onu da araştır biraz hemrn iltica deme umarım işin rast gider
çok sağol teşekkürler

Top Bottom