Neler Yeni

Yurtdışı siparişe sıkı takip! Yeni sistem yolda

Marginale

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
968
İsim
Muhammed emin efe
Saçmalığın daniskası. Cimer' yazın. Bizim dememiz ile mi olacak demeyin en azından kamuoyu oluşsun. Bir tek alışveriş konusunda da değil bir proje geliştirmek isteyen öğrenim ve öğretim görevlisi de projelerini artık yarıda bırakacak. Yani ülkenin geleceği bile kısıtlanıyor. 2-3 godoman e ticaret sitesi sayesinde girilen hale bak.

Farex

80+ Silver
Ya sabır ya havle bu ülkenin varya iflah olmaz makarna yemeye devam

Marginale

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
968
İsim
Muhammed emin efe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ya sabır ya havle bu ülkenin varya iflah olmaz makarna yemeye devam
AAAA öyle deme kardeşim sanki biz pcb, işlemci deviyiz ya aw gidip keyiften yurtdışından alıyoruz. Hepsiburada, trendyol vb şirketler bunları yurtdışından değil uzaydan geliyor !!!!

Ahmettİlhan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
Ahmet İlhan
Saçmalığın daniskası. Cimer' yazın. Bizim dememiz ile mi olacak demeyin en azından kamuoyu oluşsun. Bir tek alışveriş konusunda da değil bir proje geliştirmek isteyen öğrenim ve öğretim görevlisi de projelerini artık yarıda bırakacak. Yani ülkenin geleceği bile kısıtlanıyor. 2-3 godoman e ticaret sitesi sayesinde girilen hale bak.
bu 30euro gümrük vergisi olayı amazondan gelen yurtdışı ürünleri için de geçerli mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu 30euro gümrük vergisi olayı amazondan gelen yurtdışı ürünleri için de geçerli mi
bilmediğimden soruyorum

Farex

80+ Silver
AAAA öyle deme kardeşim sanki biz pcb, işlemci deviyiz ya aw gidip keyiften yurtdışından alıyoruz. Hepsiburada, trendyol vb şirketler bunları yurtdışından değil uzaydan geliyor !!!!
Bunlar dış güçlerin oynu öyle deme biizml oyun oynuyorlar o yüzden biz naptık her yeri araplara sattık araplara özel konak yaptık bu varya oy verenlere hakkım helal değil bugünlerde kim oy verdiyse acısı çıkıyor hastalık vb. iyi de oluyor bunların yaşamaya hakkı yok ben yine umrumda olmaz ben ülkeden gidicem anam babbam burda kalacak onlara yanıyorum yoksa herkesten banane canı cehenneme oy verenlerden bahsediyorum.

Marginale

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
968
İsim
Muhammed emin efe

bilmediğimden soruyorum
her şey için geçerli. Yani mühendis ol ürün geliştiriyorum de sen de sokamıyorsun hiçbirşey. Üstüne birde tüm siteleri böyle mercek altına almışlar işte.

Farex

80+ Silver

bilmediğimden soruyorum
Yurtdışından istersen su iste istediğin firmadan o gümrüğe giricek ise her türlü aynı.

Marginale

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
968
İsim
Muhammed emin efe
Yurtdışından istersen su iste istediğin firmadan o gümrüğe giricek ise her türlü aynı.
Yav olm birde şirketleri zorluyorlar bana bildiricen diye. Adamlar neden katlansın getirmiyorum senin ülkene kargo dese ne olacak? Böyle e ticaret sitelerinin kucağına kalıcaz, kuzey kore 2.

Ahmettİlhan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
Ahmet İlhan
amazondan 2 ürün almıştım alırken amazon vergisinin ücretini de alıyor mu

Marginale

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
968
İsim
Muhammed emin efe
amazondan 2 ürün almıştım alırken amazon vergisinin ücretini de alıyor mu
Kanka ne demek istediğini anlamadım. Amazon siteden alırken alıyor. Ama 20 sinden sonra kargo+vergi+ ürün ücreti 30 euro yu geçemez. Gümrüğe takılır. O parayada zaten ne alınacak sanki. Halk zaten 3 kuruşun derdinde birde bu ucuz firmalar giderse e ticaret firmalarına kalırsak bunlar corona zamanı gibi fiyatı 3 e katlar.

Ahmettİlhan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
Ahmet İlhan
Kanka ne demek istediğini anlamadım. Amazon siteden alırken alıyor. Ama 20 sinden sonra kargo+vergi+ ürün ücreti 30 euro yu geçemez. Gümrüğe takılır. O parayada zaten ne alınacak sanki. Halk zaten 3 kuruşun derdinde birde bu ucuz firmalar giderse e ticaret firmalarına kalırsak bunlar corona zamanı gibi fiyatı 3 e katlar.
20sinden sonra amazondan 30euroyu geçecek ürün alırsak şimdi ekstra ücret ödeyecek miyiz yoksa yine o ücreti amazona mı ödeyeceğiz

Marginale

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
968
İsim
Muhammed emin efe
20sinden sonra amazondan 30euroyu geçecek ürün alırsak şimdi ekstra ücret ödeyecek miyiz yoksa yine o ücreti amazona mı ödeyeceğiz
Yine sistem aynı ama vergi+kargo+ürün fiyatı 30 euro geçerse kalır gümrükte müşavirlik ücret, ekstra vergi, antrepo ücreti, gümrük sunum ücreti vb şeylerde ödersin. 1 e aldıysan 2.5 a gelir.

Top Bottom