Neler Yeni

Z490 İ5 11400 Uyumlu mu?

ync_

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
953
İsim
Oğuzhan Yalçın
Uyumludur, Paran var ise Samsung 970 evo al derim.

saizens

80+
"BCLK değiştirebilirsiniz" dedikten sonra da "Base clock derken?" demek de epey bir garipmiş 😅.

Evet. Gerekli.

Şu an B560 chipsetli anakartların fiyatı epey bir uçuk. Z serisi chipsetli anakart almak yerine B560 chipsetli anakart almak ne kadar mantıklı bilemiyorum.
Ben olsam aldıktan sonra bir bilgisayarcıya BIOS güncellemesi için verirdim. Bu şekilde daha mantıklı geliyor bana.
Hocam bilgisayarcı güncelleyebilir mi ki, elimde patlamasın sonra anakart z490 Gaming plus

ouzz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
456
İsim
Oğuz Yaka
Instagram
ouz.y
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bios güncellemesi derken normal güncelleme mi yoksa farklı, bir şey mi?
İşlemciyi ilk taktığınızda çalışmayacak yani başka 10. nesil işlemci ile çalışırıp anakart güncellemesi yapıp kendi işlemcini takman gerek. Anakart yoksa senin işlemciyi görmez.

saizens

80+
İşlemciyi ilk taktığınızda çalışmayacak yani başka 10. nesil işlemci ile çalışırıp anakart güncellemesi yapıp kendi işlemcini takman gerek. Anakart yoksa senin işlemciyi görmez.
Hocam Gigabyte Z490 UD AC Modelin de FlashBack özelliği var bunu alıp biosu güncellesem kullanabilirim değil mi? Kısaca Flashback özelliği olan her anakartta kullanılabilir mi usb ile bios güncellemesi yapıldığın da

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Hocam bilgisayarcı güncelleyebilir mi ki, elimde patlamasın sonra anakart z490 Gaming plus
Elinde niye patlasın dostum. Hiç olmadı iade edersin veya teknik servisine başvurursun BIOS güncellemeleri için.
Bilgisayarcı yapar, tabii elinde 10. nesil bir işlemci varsa.

mythrowib

80+ Silver
yok
Merhaba arkadaşlar, toplayacağım sistem bu şekilde, acaba uyumsuzluk var mı veya öneriniz var mı, yardımcı olabilir misiniz?

ama overclock yapamazsınız 11600K almaya çalışın bence

Top Bottom