Neler Yeni

Zincir marketler tüm ürün etiketlerine zam yapmaya başladı !

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,930
İsim
Hacı
images (5).jpeg

FutFlix

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,419
İsim
Çağatay
Tamam kardeşim aç bir market zam yapma hiçbir şeye. Elini tutan mı var? Asgari ücret zammı olsun elektrik zammı olsun kira artık olsun asla etiket yenileme. Senden alışveriş yapmazsam namerdim 😊

İşveren değilim bu arada, matematiğim iyidir azıcık da kafamı kullanabiliyorum 😂
Sen diyorsun ki asgari ücret zammı oldu çalışanların masrafı arttı bu yüzden zam yapıyorlar yazdın bende sana cevap olarak ne yazdım tekrar okuyup anlaman lazım. Kalkmış bana market aç hiç bir şeye zam yapma diyorsun elektrik kira diyorsun :) Ben bu işin içindeyim finansal planlama uzmanıyım maliyet konusunda bilgim matematikten ibaret değil :)

✓Arda

80+ Gold
En İyi Cevap
1

HamsiKraker

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,389
İsim
Emre Yılmaz
Zincir marketler haksız yere zam yapıyorsa tarım kredi kooperatif marketleri yapmasın. Biz de ordan alalim zincir marketler geri çekmek zorunda kalsın. Zamanında meyve sebzede de böyle denildi tanzim çadırları kuruldu ama tanzim çadırlarında bile fiyatlar ucuz değildi. Özel şirketler zam yapıyor diye devlet el atıyor o da aynı fiyattan satıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
127
İsim
ahmet burak kara
Sen diyorsun ki asgari ücret zammı oldu çalışanların masrafı arttı bu yüzden zam yapıyorlar yazdın bende sana cevap olarak ne yazdım tekrar okuyup anlaman lazım. Kalkmış bana market aç hiç bir şeye zam yapma diyorsun elektrik kira diyorsun :) Ben bu işin içindeyim finansal planlama uzmanıyım maliyet konusunda bilgim matematikten ibaret değil :)
Saygısızlık etmek gibi bir amacım yoktu yanlış anlamayın. Finansal planlama uzmanı olarak ücret zamları enflasyon beklentisini artırmaz mı? Sattığı malı yerine koyamama riskini düşünmez mi firmalar? Bir ay sonraki muhtemel riskin önlemini hemen almak neden fırsatçılık olsun? Hadi fırsatçılık diyelim, namuslu satıcılar zam yapmadığı için satışları düşüp zarar etmez mi bu firmalar?

Hepsini geçtim tarım kredi kooperatifi marketleri zincir marketlerden pahalı 😊

Onun dışında satış yaparak gelir elde eden firmaların da sektör dışında harcamaları var. Mesela bahsedilen fırsatçı esnaf milleti tokatladıktan sonra eve giderken, iki eleman çalıştıran köfte ekmekçiden bi yarım ekmek arası aldığında asgari ücret zammını daha net hissedip yine kendi ürünlerinde zamma yönelecektir. Çünkü köfte ekmekçinin maliyeti marketçiye oranla daha fazla arttı.

LenKys

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,594
İsim
Osman Trifilli
Instagram
trifilli_osman
Size kalsa herkes fırsatçı haa kimse gelir gider hesabı yapmıyor. Adamın işçi maliyeti kişi başı 5 bin artmış. Elbette sattığı şeylere zam yapacak. 2+2=4 kadar net ekonomi bilgisi bu.
bilader asgari ücrete zam geldi zaman yapar zaten buna kimse bişey demiyor ama şu an asgari ücret zammı uygulanmadi yeni yılda yapilmasi gerek bu zam Aralık ayında değil

MovesLikeJaggeR

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
579
İsim
İSRAFİL GÖKBURUN
Tamam kardeşim aç bir market zam yapma hiçbir şeye. Elini tutan mı var? Asgari ücret zammı olsun elektrik zammı olsun kira artık olsun asla etiket yenileme. Senden alışveriş yapmazsam namerdim 😊

İşveren değilim bu arada, matematiğim iyidir azıcık da kafamı kullanabiliyorum 😂
Matematiğin iyi olduğunu düşünüyorsun ama yanılıyorsun arkadaş zama laf etmemiş etken zamma laf etmiş şubatta alınacak zamlı maaşlara aralıkta zam eklemek nedir bu maliyetler daha ortaya çıkmadı bunu idrak edemiyorsunuz daha

no-name

80+ Silver
Zam yapmaları gerekli evet ama bazıları sırf fırsatçılık olsun diye fahiş fiyat artışı yapıyorlar. Sonuçta millet alıyor deyip yapması gerekenden fazla zam yapanlar da var.

Can...

80+ Platinum
Asgari ücret zammını fırsat bilen zincir marketler, ilk günden etiketleri değiştirmeye başladı. Birçok ürüne zam yapılırken, sosyal medyada yayınlanan fotoğraflar vatandaşların ağır tepkisini çekti.

AYNI GÜN ETİKETLERİ DEĞİŞTİRDİLER​

Maaş artışını fırsat bilen marketler, aynı gün etiketleri değiştirdi. Sosyal medyada yayınlanan fotoğraflarda temel gıdadan temizliğe kadar onlarca ürüne zam geldiği görüldü.

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
KAYNAK LİNK
merak etme ev sahibim de rahat durmadı 1+1 eve 850 öderken (ev kötü) 1500 yaptı kirayı görürüz daha fazlasını

HjRO

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Ekrem Fil
Asgari ücret zammını fırsat bilen zincir marketler, ilk günden etiketleri değiştirmeye başladı. Birçok ürüne zam yapılırken, sosyal medyada yayınlanan fotoğraflar vatandaşların ağır tepkisini çekti.

AYNI GÜN ETİKETLERİ DEĞİŞTİRDİLER​

Maaş artışını fırsat bilen marketler, aynı gün etiketleri değiştirdi. Sosyal medyada yayınlanan fotoğraflarda temel gıdadan temizliğe kadar onlarca ürüne zam geldiği görüldü.

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
KAYNAK LİNK
e ne bekliyorsun asgari ücrete zam gelecek de fiyatlar pahalanmayacak mı. çoğu markette işten çıkarmalar bile oldu. suç fiyat yükselten markette değil suç eflasyona çözüm bulmak yerine hiç bir faydası olmayacağı bilindiği halde asgari ücreti arttıran şahıslarda.aklı olan herkes bunun farkındadır.

nightsoldier

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
406
İsim
C.S.
Bizim buradaki bilindik ama 3 harflilerden olmayan markette 450 ml kola 8 ₺ den 12,45₺ ye çıkmış. Gider arttı elbet ama bu kadar da artış fazla bence

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
986,163
Üyeler
155,982
Son üye
enes.altu
Top Bottom