Neler Yeni

Çözüldü✓ Zowie 360 hz vs Asus 540 hz

Suriyeli Eşek_31

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Mete
Arkadaşlar halihazırda 240 Hz kullanıyorum 360 hz veya 540 hz geçmek istiyorum benq xl2566k mı yoksa Asus 540 hz mı daha iyidir aradaki fiyat farkına değer mi sadece valorant oynamak için kullanacağım tn panel alınmaz sistemin ne çoğu oyunda 360 hz bile alamazsın gibi boş şeyler yazmayın lütfen

En İyi Cevap

Bu arkadaş görebileceğin en iyi monitör incelemesi yapan youtuberlardan birisi. Piyasada görebileceğin en iyi 240, 360 yada daha üst monitörlerin çoğunu kullanmış birisi. Xl2566k dahil. Bir çok 240 hz monitörün XL2566'dan daha F/P, daha iyi olduğunu yada en azından bir farkı olmadığını söyleyen birisi.

Asus 540 HZ modelinin piyasadaki ghosting'i en düşük ve başarılı monitör olduğunu söylüyor. Kısacası FPS oyunları için alabileceğin en iyi monitör bu ama şu anki sisteminle Gsync ile kulllanman gerekir yada tazeleme hızını 240 civarına sabitlemen. En azından yeni sistem alıncaya kadar.

Valorant için de en iyi işlemci 7700x ve 7800x3d aklında olsun.

1701970400052.png

1701970411698.png

Suriyeli Eşek_31

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Mete
Hz arttıkça zaten ghosting azalıyor DyAc olmasa bile daha iyidir ki Asus'da da başka adla başka teknoloji vardır illa.
Bir sorun olmazsa ayın 15'inde hem bilgisayarın hem monitörün siparişini vereceğim hepinize teşekkür ediyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ali kaan avcıl
2 hafta önce benq 2566k aldım jelatinleri üstünde sana 19-20 k arası bir fiyata bırakırım istersen yağ gibi monitör

MAH0A

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
450
İsim
Mahmut Taplamacıoğlu
XL2566K kullanıcısıyım. Gerçek espor monitörü istiyorsan BenQ dan başka tercih yapmak saçmalık. 540Hz olması onun iyi olduğunu göstermiyor.

Suriyeli Eşek_31

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Mete
Ne yaptın hocam? Ben de aynı ikilem içerisindeyim, aynı şekilde sadece valorant oynuyorum. Kimisi fps oyunları için zowie vazgeçilmez diyor kimisi asus daha iyi diyor. Şu anlık asusa daha yakınım.
Ürün elime daha ulaşmadı yarın gelir muhtemelen ama 360 hz ile arasında çok ciddi bir fark varmış ben 240 hz kullanıyorum aradaki farkı çok rahat ayırt ederim diye düşünüyorum bence benq yerine bunu almak daha mantıklı çünkü
Düşük gecikme
Yüksek hz
Kullanışlı ayaklar
Desteklediği teknolojiler
Çerçeve kalınlığı
Ve daha birçok şey aradaki 10k farka deyecegi ni düşünüyorum ama hemen almayın derim önce ben bir kaç gün test edip size deneyimlerimi aktarırım olur mu

ANLYMX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Anıl
Ürün elime daha ulaşmadı yarın gelir muhtemelen ama 360 hz ile arasında çok ciddi bir fark varmış ben 240 hz kullanıyorum aradaki farkı çok rahat ayırt ederim diye düşünüyorum bence benq yerine bunu almak daha mantıklı çünkü
Düşük gecikme
Yüksek hz
Kullanışlı ayaklar
Desteklediği teknolojiler
Çerçeve kalınlığı
Ve daha birçok şey aradaki 10k farka deyecegi ni düşünüyorum ama hemen almayın derim önce ben bir kaç gün test edip size deneyimlerimi aktarırım olur mu
İnşaallah seversin. 3 yıldır benq kullanan biri olarak böyle videolar ile falan olmaz bu iş çünkü bu adamda sponsor olabilir. Benq dyac olarak çok daha üstün piyasadaki birçok monitörden. Ama altını çizmekte fayda olan şu fps oyunları daha doğrusu cs ve Valorant gibi e spor odaklı oyun için diyorum bunu. Yoksa diğer türlü oyunları oynayan kişiler için benq tavsiye etmem zaten. Sonuçlarını merak ediyorum sende 240dan geçeceksin bakalım neler olacak

denzer42

80+
Kanka Hz olarak iyi bir monitör ama görüntü olarak leş.Senin için görüntü önemliyse Asus 360 Hz 2k mutlaka al ama görüntü benim için önemli değil diyorsan ve sisteminde en az 540 hzyi karşılıyorsa al knk

Suriyeli Eşek_31

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Mete
İnşaallah seversin. 3 yıldır benq kullanan biri olarak böyle videolar ile falan olmaz bu iş çünkü bu adamda sponsor olabilir. Benq dyac olarak çok daha üstün piyasadaki birçok monitörden. Ama altını çizmekte fayda olan şu fps oyunları daha doğrusu cs ve Valorant gibi e spor odaklı oyun için diyorum bunu. Yoksa diğer türlü oyunları oynayan kişiler için benq tavsiye etmem zaten. Sonuçlarını merak ediyorum sende 240dan geçeceksin bakalım neler olacak
Hocam dyac ile arasında bir fark yok monitör öğlen saatlerinde elime ulaştı ve cidden aşırı aşırı büyük bir hz farkı var gerçek hayattan farksız gibi op ile peek atarken farkını net bir şekilde anlıyorum bütçe varsa kesinlikle Asus alın benq 360 hz kullandım 240 hz ile arasındaki tek fark dyac özelliği onu kapatınca bir anlamı kalmıyor ancak bu monitör dyac özelliğini aratmıyor gayet tatmin edici

ANLYMX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Anıl
Hocam dyac ile arasında bir fark yok monitör öğlen saatlerinde elime ulaştı ve cidden aşırı aşırı büyük bir hz farkı var gerçek hayattan farksız gibi op ile peek atarken farkını net bir şekilde anlıyorum bütçe varsa kesinlikle Asus alın benq 360 hz kullandım 240 hz ile arasındaki tek fark dyac özelliği onu kapatınca bir anlamı kalmıyor ancak bu monitör dyac özelliğini aratmıyor gayet tatmin edici
360 hz benq kullanan biri olarak Asus 540 daha iyi mi diyorsun kanka
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hz farkını hissetmen için 540 fps alman lazım çok yüksek bir değer. Almak zor

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
909,026
Üyeler
141,078
Son üye
halil50