Neler Yeni

🔥İndirim B550 GAMİNG EDGE WİFİ 2280 TL

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
o fiyata gider kısıtlaması olmayan x570 alırım

E bu 2860 TL aradaki 600 TL'yi sen mi ödeyeceksin?
Ayrıca ne kısıtlamasından bahsediyorsun ? Bu gördüğün anakart çoğu konuda, özellikle overclock konusunda attığın x570den çok daha iyidir.

TUF4N

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
TUFAN URAZ
Yanlış Bilgilendirme: "puan düşük olabilir ama b550 bir x570 kalitesinde oc yapamaz ve gerekli hatlar kısıtlıdır"
E bu 2860 TL aradaki 600 TL'yi sen mi ödeyeceksin?
Ayrıca ne kısıtlamasından bahsediyorsun ? Bu gördüğün anakart çoğu konuda, özellikle overclock konusunda attığın x570den çok daha iyidir.
b550 üzerinde üst seviye donanım kullanımı olacaksa eğer güç kısıtlaması ve sata yuvalarından 2 tanesi iptal oluyor m2 taktığındada 2 sata daha iptal oluyor sen aslında 6 satalı ve söylediği tdp nin altında güç ve depolama portuna sahip olmuş oluyorsun ondan dolayı tavsiyem biraz daha bekleyip msı x570s carbon max var şuan 3800 liraya onu al şuanki x570 lerin kralı diyebilirim özellikleri ve doluluk olarak
Mesaj otomatik birleştirildi:

puan düşük olabilir ama b550 bir x570 kalitesinde oc yapamaz ve gerekli hatlar kısıtlıdır
ek olarak b550 puanının yüksek olmasının sebebi wifi özelliği barındırıyor olmasıdır

Ekler

• karşılaştırma.png
    karşılaştırma.png
    91.5 KB · Hit: 34
Son düzenleme:

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan
b550 üzerinde üst seviye donanım kullanımı olacaksa eğer güç kısıtlaması ve sata yuvalarından 2 tanesi iptal oluyor m2 taktığındada 2 sata daha iptal oluyor sen aslında 6 satalı ve söylediği tdp nin altında güç ve depolama portuna sahip olmuş oluyorsun ondan dolayı tavsiyem biraz daha bekleyip msı x570s carbon max var şuan 3800 liraya onu al şuanki x570 lerin kralı diyebilirim özellikleri ve doluluk olarak

puan düşük olabilir ama b550 bir x570 kalitesinde oc yapamaz ve gerekli hatlar kısıtlıdır
Sallıyorsun bilmeden .
Öncelikle b550 chipsetinin overclock limiti ya da senin deyiminle özel bir güç kısıtlaması yok. Tüm anakart üreticilerinin koyduğu anakart güç kısıtlaması var o da tüm x570/b550 z590/z690 hepsinde var ve bios üzerinden overclock yaparken bu sınırlar tamamen kaldırılabilir ya da sınırlandırılabilir.
B550 gaming edgenin VRM kalitesi üst seviyedir ve overclock potansiyeli çok iyidir. Ayrıca Bu modelde sata portlarının iptal olması diye bir durum yok. Kaldı ki o senin bahsettiğin şeyin olabilmesi için 2 tane m2 takacaksın tüm m2 slotlarını dolduracaksın ondan sonra da 6 Tane sata ssd/hdd mi takacaksın ? Gerçek dışı senaryo.

Tekrar ediyorum 3800 liraya bilmem şu kartı al diyorsun aradaki farkı sen mi vereceksin babacım ne boş yorum yapıyorsun yaw.

TUF4N

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
TUFAN URAZ
Sallıyorsun bilmeden .
Öncelikle b550 chipsetinin overclock limiti ya da senin deyiminle özel bir güç kısıtlaması yok. Tüm anakart üreticilerinin koyduğu anakart güç kısıtlaması var o da tüm x570/b550 z590/z690 hepsinde var ve bios üzerinden overclock yaparken bu sınırlar tamamen kaldırılabilir ya da sınırlandırılabilir.
B550 gaming edgenin VRM kalitesi üst seviyedir ve overclock potansiyeli çok iyidir. Ayrıca Bu modelde sata portlarının iptal olması diye bir durum yok. Kaldı ki o senin bahsettiğin şeyin olabilmesi için 2 tane m2 takacaksın tüm m2 slotlarını dolduracaksın ondan sonra da 6 Tane sata ssd/hdd mi takacaksın ? Gerçek dışı senaryo.

Tekrar ediyorum 3800 liraya bilmem şu kartı al diyorsun aradaki farkı sen mi vereceksin babacım ne boş yorum yapıyorsun yaw.
boş yorum değil ayrıca tek bir m2 yuvasını doldurman yeter evet şuanda 8 satalı x570 kullanıyorum m2 portum dolu ve 5 sata yuvamda hdd ile dolu
üstelik parayı isterse benim maaşım yattığında farkını öderim çok sorun değil o kadar para veriyorum bari üst seviye alim niye orta seviye kovalim

Beyler ısı testini hangi programdan yapıyoruz?
msı afterburner oyunlar için diğer stress testlerinde OCCT ve furmark kullanabilirsin

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan
boş yorum değil ayrıca tek bir m2 yuvasını doldurman yeter evet şuanda 8 satalı x570 kullanıyorum m2 portum dolu ve 5 sata yuvamda hdd ile dolu
üstelik parayı isterse benim maaşım yattığında farkını öderim çok sorun değil o kadar para veriyorum bari üst seviye alim niye orta seviye kovalim
Uğraşamayacağım kusura bakma tamam sen alacak olanların açığını kapatırsın.

Adam gelmiş zamanında b550 gaming edgeden ucuza ya da aynı fiyata satılan anakartı 600 TL fazla para verdirip aldırmaya çalışıyor...

Özgürcan

80+ Silver
En İyi Cevap
1
tüh ulan tomahawk aldık 2300tl ona seviniyoruz beklesek bunu alırdık tomahawk daha iyi herhalde

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan
he o zaman iyi wifi adaptörüm var kablo ile bağlanıyorum artık wifi çok dert değil daha iyi overclock sunuyorsa onu bilemem.
Overclock potansiyelleri aynıdır. Edgenin VRM'leri biraz daha serin ama bu da extrem overclock yapmayacaksanız farkedilmez bile. Çoğu kişi overclock bile yapmıyor .

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,213
Üyeler
140,618
Son üye
ramazannnnv
Top Bottom