Neler Yeni

❌İndirim Bitti! Xiaomi Electric Scooter 3Lite 8.999₺

Hashus000

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Cihan Bozkır
300w 110 kilo olan benim için çok yetersiz. %2.2 eğimli yolda 18 max hız. Hızlı gitmek gerekli değil belki ama hızlanma önemli kavşaklarda, değilse gelen arabayı beklemek zorunda kalırsınız. 42V, 5.2Ah pil yetersiz. Zaten ucuz scooterlar kalitesiz pil kullandığından voltaj çok düşer, ne kadar büyük pil o kadar iyi. Tahminim benim ağırlığımda biri için 2kW 'a kadar ne kadar güçlü olsa o kadar iyidir, sonrası yüksek hıza yarar. Güçlü scooterlar da oldukça pahalı, 27 bine 50cc motosiklet güçlü bir alternatif, elektrikli scootera çok para vermeyi düşünen motosikleti de bir değerlendirsin.

Edit : Ucuz scooter kalitesiz pil kullanıyor demiştim ama durum öyle değilmiş, yanlış biliyormuşum. Bataryalar Çin montajlı ama mi 365 scooter içinde LG 2600mAh pil var ki bir Sony vtc6 olmasa da gayet kaliteli. Mesele bataryanın küçük olması ve voltajın yüksek akım sebebi ile hızlı düşmesi.

Son düzenleme:

rtxcan

80+ Bronze
300w 110 kilo olan benim için çok yetersiz. %2.2 eğimli yolda 18 max hız. Hızlı gitmek gerekli değil belki ama hızlanma önemli kavşaklarda, değilse gelen arabayı beklemek zorunda kalırsınız. 42V, 5.2Ah pil yetersiz. Zaten ucuz scooterlar kalitesiz pil kullandığından voltaj çok düşer, ne kadar büyük pil o kadar iyi. Tahminim benim ağırlığımda biri için 2kW 'a kadar ne kadar güçlü olsa o kadar iyidir, sonrası yüksek hıza yarar. Güçlü scooterlar da oldukça pahalı, 27 bine 50cc motosiklet güçlü bir alternatif, elektrikli scootera çok para vermeyi düşünen motosikleti de bir değerle
Valla 110 kilo olsam yürüyüp kil overmeyi tercih ederdim

CloseR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Buğra Acar
300w 110 kilo olan benim için çok yetersiz. %2.2 eğimli yolda 18 max hız. Hızlı gitmek gerekli değil belki ama hızlanma önemli kavşaklarda, değilse gelen arabayı beklemek zorunda kalırsınız. 42V, 5.2Ah pil yetersiz. Zaten ucuz scooterlar kalitesiz pil kullandığından voltaj çok düşer, ne kadar büyük pil o kadar iyi. Tahminim benim ağırlığımda biri için 2kW 'a kadar ne kadar güçlü olsa o kadar iyidir, sonrası yüksek hıza yarar. Güçlü scooterlar da oldukça pahalı, 27 bine 50cc motosiklet güçlü bir alternatif, elektrikli scootera çok para vermeyi düşünen motosikleti de bir değerlendirsin.
Dualtron düşünüyorum bende ama sadece düşünüyorum :)

Hashus000

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Cihan Bozkır
Valla 110 kilo olsam yürüyüp kil overmeyi tercih ederdim
Tabi o da güzel alternatif ama kısa mesafede zamandan kazandırıyor scooter. Ancak 80kg olan biri için bile 300W oldukça yetersiz bir motor. 9000 liraya mi 3 lite yerine 12 bine navee n65 'i yine tercih ederim, batarya büyüklüğündeki fark için 3000 lira fazla vermeye yine değer bence.
En ucuz modeli olmasına rağmen ben xiaomi mi 3 lite kaynaklarını oldukça beğendim, uzun vadede sert kullanmadıkça kırılacağını düşünmüyorum. Onvo 012 800W motoru ile bir alternatif olabilir, ne kadar sağlam bilmiyorum, hiç görmedim ancak kalite kontrol yetersiz Onvo 'da anladığım kadarı ile, bataryasının kaliteli olduğunu söylüyor incelemeler. Ancak en nihayetinde elektrikli scooter ucuz modellerinde elektrikli bisiklet ya da orta kalite elektriksiz bir bisiklet, pahalı modellerinde de 50cc scooter alternatiflerine göre pahalı görünüyor bana. Tabi bu söylediğim elektrikli scooterı daha çok ulaşım amaçlı kullanacak kişiler için geçerli.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dualtron düşünüyorum bende ama sadece düşünüyorum :)
Çok pahalı hocam, biraz da ölüm makinasına doğru gidiyor o iş. :) Vsett 10+ da çok iyi gidiyor.

121709

80+ Silver

oktayxkaya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
701
İsim
Oktay
İlgilendiği Kategoriler
PC ve Telefon
Instagram
https://www.instagram.com/oktyky/
Discord
oktay#3037
dediğin özelliklerde en ucuz model nedir peki ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,043
Üyeler
140,752
Son üye
aslanemir123
Top Bottom