Neler Yeni

❌İndirim Bitti! ASUS ROG KERİS 860TL!!

Gökberkk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Gökberk Okçu
hocam kablo örgülü ve glorious kablosu gibi yumuşak boşluklu kablo yapısı yok nasıl kırılacak acaba , eğer kullandıysanız doğrudur. Sadece fikrimi belirttim. Kalitesiz örgülü malzemeler bile kolay kolay kırılmaz bence.
Mesaj otomatik birleştirildi:

3389 sensor olması lazım içinde , Hyperx haste ile aynı olmalı, ikisinin fiyatı arasında 100 lira var bu daha pahalı ama ,bunun kalitesi nasıldır bilemiyorum dediğim gibi kullananlar iyi olduğunu söylüyordu.
Haste'nin sensörü 3335, kağıt üzerinde Keris'ten bi tık geride ama aradaki farkı hissetmek mümkün değil. Haste'nin tek eksiği hotswappable switch yok, Keris'te bu özellik mevcut. Şahsi fikrim ikisi arasında Haste'ye yönelmek.

batuhan0088

80+ Bronze
Yaklaşık 6-7 aydır kullanıyorum. 850 TL gibi bir fiyata almıştım. Memnunum, gayet kaliteli ve sağlam. Tavsiye ederim.

kivanctas

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,577
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Çevre Birimleri, Sistem Toplama, İndirimler
RGBye ragmen 62gr,
PAW3389: 400 IPS 50G 16K DPI,
70m Tıklama ömrlü(Push fit switch) ,
1000Hz,
sağ ve sol klikler PBT, paracord kablo,
861 ₺

Bence ROG gibi marka değeri yüksek bir model için çok çok iyi fiyat. Gerçi MM711 bunun yarı fiyatına gelmişti ama ROG severler kaçırmasın derim.

Edit: Ben yazana kadar stok tükenmiş bile...

Fantastiktürk

80+ Bronze
Gençler bu farenin kablosu çok ince ve zayıf, kırılmaya çok müsait. Güya ROG Paracord diye geçiyor ama birçok kullanıcıda kablodan kaynaklı sorun yaratmış. Al-sat haricinde kullanım için tavsiye etmiyorum. Ayrıca farede yanlardan bastırdığınızda gıcırdama hissediyorsunuz.
Kablonun ince olduğunu doğruluyorum. Bir yerde sıkiştırmayın zarar görebilir. Ama ben kablo kaynaklı sorun yaşayan görmedim, ben de yaşamadım. Masanin üstunde sağa sola çevirirken kabloya ne olabilir?

En ufak gıcırdama yok bende. Size zayıf QC bir ürün gelmiş olabilir.
Hocam 5-6 ay kullandım, fare sadece mouse pad üzerine temas etti ve hiçbir darbe vs. almadı. Sadece ben yaşasam evet haklı olabilirsiniz ama birçok kullanıcı var bu durumu yaşayan. Kutu içeriği falan güzel ama malzeme kalitesi olarak zayıf. Paracord kablonun kırıldığını ilk defa bu farede gördüm. Kablonun dışına iki tane tel sızmıştı bende. Garantiye gönderdim sonuç bekliyorum.
Malzeme kalitesi olarak zayif mı? Bunu her fareye dersin Keris'e demezsin. Kocaman iki PBT tuş ile geliyor, aşındırmak mümkün değil. Piyasadaki nadir PBT farelerden ve fiyatı da gayet erişilebilir.

Ayrıca 60g+ RGB olmasına rağmen delikli değil ve hiçbir gıcırdama görmedim.
Garantiye gönderdikten sonra Haste satın aldım ve kesinlikle Keris'ten çok daha kaliteli. Yüzeyel delikli olması daha sağlam hissettiriyor, Keris'in plastiğinin iç tarafı bal peteği teknolojisiyle üretilmiş hafiflik için, muhtemelen gıcırdamalar ondan diye düşünüyorum.
Keristen nasıl kaliteli olabilir malzemesi aklim almıyor. Biri standart ABS öbürü çok dokulu PBT.

Yaklaşık 6 aydır kullaniyorum incelemem şöyle:
+++++Değiştirilebilir anahtarları var. Yani iki vida söküp anahtarı kolayca söküp yerine yenisini takabiliyorsunuz. Üstunde ROG Micro anahtarlar var ve yedek olarak JAPON (Çin değil) Omron geliyor.

+++Tuşların tepki süresi gayet iyi:
(Tomshardware'e göre optiklerden iyi)
1706545500738.png

(Göremediyseniz en üstte)

(Rtings'e göre iyi ama optiklerin altinda)
Screenshot_2024-01-29-19-24-28-195_com.android.chrome.png

+Daha iyi bir sensör daha önce kullanmadığim için çok yorum yapamayacağim. Ama herhangi bir sorun yaşamadım. LOD rahatsız etmedi.

+Dahili hafıza var.

+++++PBT tuşlar + ön yanlar. Cidden çok iyi. Hiç aşınmıyor, iz tutmuyor.

+++Çok hafif 60g

+++ - Kablo çok hafif ve eski Deathadder V2 Mini'den daha az takılıyor ses yapıyor. Ancak üstteki arkadaşın dediği gibi biraz zayif. Katlamayın kırmayın.

+Skatezler gayet iyi. Bir olumsuzluk görmedim. Deathadder ile benzer gibi geldi bana. Daha ust seviye denemediğimden yine çok yorum yapamayacağım.

+++Yedek skatezler de geliyor.

-Logodaki RGB sönük.
+Tekerdeki aydınlatma çok şık.

-------Herhangi bir Asus ürün alırken Armory Crate çöplüğünü de göz önünde bulundurun. Bazıları çok sorun yaşamış ben yaşamadım ama bir sorun yaşatmasa dahi arkaplanda çoj fazla çalışıyor. Yükleyip ayar yapıp silin.

--DPI butonu altta. Ulaşması zor.

---Kalın ellilere tavsiye etmiyorum. Sağ taraf rahatsız ediyor diyenler oldu.

Tomshardware incelemesi:
Screenshot_2024-01-29-19-32-50-041_com.android.chrome.png

ReyJovick

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
rt
fiyat bitmiş sanırım ama tekrar gelmesi yada alanlarım merakını gidermek maksadıyla 7-8 aydır kullanıyorum dpi tuşu altta olmasını yan tuşlara dpi ayarı atayarak çözdüm,
yukarı scroll yaparken son anda aşağı bir satır atma gibi bir sorun yaşadım bi temizlik yaptım ve esnettim butonun bulunduğu slotu şu an yok. kabloda sıkıntı yaşamadım ama cord içinde ki kabloya bol duruyor yassı ecis bücüs bir hali var sorun yaşatmadı.

Gökberkk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Gökberk Okçu
Kablonun ince olduğunu doğruluyorum. Bir yerde sıkiştırmayın zarar görebilir. Ama ben kablo kaynaklı sorun yaşayan görmedim, ben de yaşamadım. Masanin üstunde sağa sola çevirirken kabloya ne olabilir?

En ufak gıcırdama yok bende. Size zayıf QC bir ürün gelmiş olabilir.

Malzeme kalitesi olarak zayif mı? Bunu her fareye dersin Keris'e demezsin. Kocaman iki PBT tuş ile geliyor, aşındırmak mümkün değil. Piyasadaki nadir PBT farelerden ve fiyatı da gayet erişilebilir.

Ayrıca 60g+ RGB olmasına rağmen delikli değil ve hiçbir gıcırdama görmedim.

Keristen nasıl kaliteli olabilir malzemesi aklim almıyor. Biri standart ABS öbürü çok dokulu PBT.

Yaklaşık 6 aydır kullaniyorum incelemem şöyle:
+++++Değiştirilebilir anahtarları var. Yani iki vida söküp anahtarı kolayca söküp yerine yenisini takabiliyorsunuz. Üstunde ROG Micro anahtarlar var ve yedek olarak JAPON (Çin değil) Omron geliyor.

+++Tuşların tepki süresi gayet iyi:
(Tomshardware'e göre optiklerden iyi)
Alıntıyı görüntüle
(Göremediyseniz en üstte)

(Rtings'e göre iyi ama optiklerin altinda)
Alıntıyı görüntüle

+Daha iyi bir sensör daha önce kullanmadığim için çok yorum yapamayacağim. Ama herhangi bir sorun yaşamadım. LOD rahatsız etmedi.

+Dahili hafıza var.

+++++PBT tuşlar + ön yanlar. Cidden çok iyi. Hiç aşınmıyor, iz tutmuyor.

+++Çok hafif 60g

+++ - Kablo çok hafif ve eski Deathadder V2 Mini'den daha az takılıyor ses yapıyor. Ancak üstteki arkadaşın dediği gibi biraz zayif. Katlamayın kırmayın.

+Skatezler gayet iyi. Bir olumsuzluk görmedim. Deathadder ile benzer gibi geldi bana. Daha ust seviye denemediğimden yine çok yorum yapamayacağım.

+++Yedek skatezler de geliyor.

-Logodaki RGB sönük.
+Tekerdeki aydınlatma çok şık.

-------Herhangi bir Asus ürün alırken Armory Crate çöplüğünü de göz önünde bulundurun. Bazıları çok sorun yaşamış ben yaşamadım ama bir sorun yaşatmasa dahi arkaplanda çoj fazla çalışıyor. Yükleyip ayar yapıp silin.

--DPI butonu altta. Ulaşması zor.

---Kalın ellilere tavsiye etmiyorum. Sağ taraf rahatsız ediyor diyenler oldu.

Tomshardware incelemesi:
Alıntıyı görüntüle
Hocam katılmadığım noktalar var. Fareyi daha önce elinize aldınız mı bilmiyorum ama teknik veriler de bir yere kadar. Malzeme kalitesi gayet zayıf. Bunu elinize aldığınızda hissediyorsunuz hatta yanlardan bastırdığınızda esniyor gibi gelmişti bana. Bu söylediğim bal peteği tasarımından kaynaklı diye düşünüyorum. Hafifletmek için bu yola başvurmuşlar ama yüzey kalitesine yansımış bu durum. Kablonun kırılmasıyla ilgili ister Youtube'da ister forumlarda birçok kişiye rastladım (Çoğu youtubeda) kablonun zayıflığına bağlıyorum bunu da. Normal kullanımda bile kablo kırılıyor bizzat yaşadım. Yaptığım tek şey düşük sens oyun oynamak. Sorun çıkanlarda bağlantı kesilme sorunu olup çıkarıp taktığınızda düzeliyor ama bu 10 dakikada falan tekrar ediyor. Araştırırsanız görebilirsiniz bu problemi. Muhtemelen düşük sens oynadığım için kablo fareden çıktığı noktadan koptu ama bu benim sorunum değil. Üreticinin bunu göze alarak üretmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Herkesin aynı sorunu yaşaması sizce de garip değil mi? Üstelik ''e-spor'' odaklı bir farede kablonun bu kadar kolay aşınması kafamda soru işareti bırakıyor. ASUS ROG evet güzel bir marka ama bu fare kullanıcı için yanlış bir tercih diye düşünüyorum. Sorun yaşamayan varsa da ileride kabloyla ilgili sorun yaşayacağını garanti edebilirim. Bu yüzden Haste ve alternatiflerini tavsiye ediyorum ama Keris hayır.

Hocam katılmadığım noktalar var. Fareyi daha önce elinize aldınız mı bilmiyorum ama teknik veriler de bir yere kadar. Malzeme kalitesi gayet zayıf. Bunu elinize aldığınızda hissediyorsunuz hatta yanlardan bastırdığınızda esniyor gibi gelmişti bana. Bu söylediğim bal peteği tasarımından kaynaklı diye düşünüyorum. Hafifletmek için bu yola başvurmuşlar ama yüzey kalitesine yansımış bu durum. Kablonun kırılmasıyla ilgili ister Youtube'da ister forumlarda birçok kişiye rastladım (Çoğu youtubeda) kablonun zayıflığına bağlıyorum bunu da. Normal kullanımda bile kablo kırılıyor bizzat yaşadım. Yaptığım tek şey düşük sens oyun oynamak. Sorun çıkanlarda bağlantı kesilme sorunu olup çıkarıp taktığınızda düzeliyor ama bu 10 dakikada falan tekrar ediyor. Araştırırsanız görebilirsiniz bu problemi. Muhtemelen düşük sens oynadığım için kablo fareden çıktığı noktadan koptu ama bu benim sorunum değil. Üreticinin bunu göze alarak üretmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Herkesin aynı sorunu yaşaması sizce de garip değil mi? Üstelik ''e-spor'' odaklı bir farede kablonun bu kadar kolay aşınması kafamda soru işareti bırakıyor. ASUS ROG evet güzel bir marka ama bu fare kullanıcı için yanlış bir tercih diye düşünüyorum. Sorun yaşamayan varsa da ileride kabloyla ilgili sorun yaşayacağını garanti edebilirim. Bu yüzden Haste ve alternatiflerini tavsiye ediyorum ama Keris hayır.
Bu yorumun ortalama bir oyuncu tarafından yapıldığını unutmayın. E-sporcu falansanız teknik detaylar önem arz edebilir.

Son düzenleme:

Fantastiktürk

80+ Bronze
daha önce elinize aldınız mı bilmiyorum ama teknik veriler de bir yere kadar.
Hocam yazdığimı okumamışsınız ki:
Yaklaşık 6 aydır kullaniyorum
-
Malzeme kalitesi gayet zayıf. Bunu elinize aldığınızda hissediyorsunuz hatta yanlardan bastırdığınızda esniyor gibi gelmişti bana
Hocam esnemeyi gectim gıcırdama dahi yok. Almadan once okuduğum incelemerde de çok ufak gıcirti dışında bir şey yok demişlerdi. Benim kullanımım da doğruluyor.
yüzey kalitesine yansımış
Ya yuzey kalitesi dediğin kaplama. Kaplaması da çoğunlukla PBT. En iyisi yani.

Gıcırti esneme falan varsa bence sana gelen ürunun kalite kontrolü zayıf. Genel olarak böyle bir sorunu yok bu modelin.
Kablonun kırılmasıyla ilgili ister Youtube'da ister forumlarda birçok kişiye rastladım (Çoğu youtubeda) kablonun zayıflığına bağlıyorum bunu da. Normal kullanımda bile kablo kırılıyor bizzat yaşadım
Zayıf olduğunu (daha doğrusu çok ince ve yumuşak) doğruluyorum ama diğer ROG'lar ile aynı. Ben yabancı incelemelerde Keris ile de diğerlerinde de bu soruna rastlamadım.
aynı sorunu yaşaması sizce de garip değil mi
Tekrar diyorum: ben böyle bir sorun ile karşılaşmadım. İlk defa sizden duyuyorum. En sik karşılaştiğım sorun Scroll'du ve Keris sökulebilir olduğu için 2 dakika açıp temizleyince düzeliyor.
bu kadar kolay aşınması
Kabloyu diyorsanız acıkladım. PBT malzemeyi de aşındıramazsınız.

bu fare kullanıcı için yanlış bir tercih diye düşünüyorum.
Ben tersini düşünüyorum.

Değiştirilebilir + yedek anahtarlar + yedek skatezler + PBT kaplama ile piyasadaki en uzun ömurlu farelerden biri.

Kablo sorunu yaşamadım ama zayif olduğunu doğruluyorum. Biraz daha dikkat etmek gerek.

Gökberkk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Gökberk Okçu
Hocam yazdığimı okumamışsınız ki:

-

Hocam esnemeyi gectim gıcırdama dahi yok. Almadan once okuduğum incelemerde de çok ufak gıcirti dışında bir şey yok demişlerdi. Benim kullanımım da doğruluyor.

Ya yuzey kalitesi dediğin kaplama. Kaplaması da çoğunlukla PBT. En iyisi yani.

Gıcırti esneme falan varsa bence sana gelen ürunun kalite kontrolü zayıf. Genel olarak böyle bir sorunu yok bu modelin.

Zayıf olduğunu (daha doğrusu çok ince ve yumuşak) doğruluyorum ama diğer ROG'lar ile aynı. Ben yabancı incelemelerde Keris ile de diğerlerinde de bu soruna rastlamadım.

Tekrar diyorum: ben böyle bir sorun ile karşılaşmadım. İlk defa sizden duyuyorum. En sik karşılaştiğım sorun Scroll'du ve Keris sökulebilir olduğu için 2 dakika açıp temizleyince düzeliyor.

Kabloyu diyorsanız acıkladım. PBT malzemeyi de aşındıramazsınız.

Ben tersini düşünüyorum.

Değiştirilebilir + yedek anahtarlar + yedek skatezler + PBT kaplama ile piyasadaki en uzun ömurlu farelerden biri.

Kablo sorunu yaşamadım ama zayif olduğunu doğruluyorum. Biraz daha dikkat etmek gerek.
Hocam fare kullanırken dikkatli olmaktan çok oyuna odaklanıyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ahmet Okatalı
Yaklaşık bir yıldır kullanıyorum. Çok hassas kullanırım. Buna rağmen scroll arızası oluştu. Doğru çalışmıyor. Tekeri bazen doğru bazen yanlış yöne çalışıyor. Birde dpi tuşunun farenin altında olması kullanımda pratik olmuyor. Bunun dışında bir sorun yaşamadım.

Fantastiktürk

80+ Bronze
Yaklaşık bir yıldır kullanıyorum. Çok hassas kullanırım. Buna rağmen scroll arızası oluştu. Doğru çalışmıyor. Tekeri bazen doğru bazen yanlış yöne çalışıyor. Birde dpi tuşunun farenin altında olması kullanımda pratik olmuyor. Bunun dışında bir sorun yaşamadım.
Hocam fareyi açıp (vidalar açıkta) scrollun etrafını bir temizleyin derim.

Top Bottom