Neler Yeni

Amd Frame Generation Hakkında

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,979
İsim
Sinan Aba
Almaya niyetiniz varsa bir konu açın, piyasaya hakim olanlar yardımcı olacaktır.

Monster Aryond A24 V1.1 Monitör

bu model vardı 4.5k bandında
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şuan için mantıklı olabilir evet. İlerde düzeltirler gibi sorunu.
Sorun sayılmaz aslında belki ilerde daha iyi olabilir tabide.
Yani oyuna her hangi bir şey eklemeden bu tür FPS artışları yapmalari bile mükemmel.

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
994
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun
Sorun sayılmaz aslında belki ilerde daha iyi olabilir tabide.
Yani oyuna her hangi bir şey eklemeden bu tür FPS artışları yapmalari bile mükemmel.
Zaten mükemmel bir şey. Aklımda 1650 laptobu değiştirme fikri vardı, artık çok yetersiz kalmaya başlamıştı. Ama şimdi sadece bu mod sayesinde 1-2 sene daha kullanabileceğimi düşünmeye başladım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Hüseyin Ege Karakışla
Hocam hızlı oyunlarda açmayın bence. Oyun içi fareyi hızlıca döndür ve fps'inin düştüğünü göreceksin.

Şuanlık GTA, ETS, araba sürme oyunlarında açılması daha iyi bence. Yada az hareketli oyunlarda
Hocam GTA ETS gibi oyun diyorsunuzda, açtığım oyunlar Rdr2 ve GoW.

Bu frame generation'un görüntü kalitesi üzerindeki etkisi nasıl acaba? Bende açmayı düşünüyorum ama FSR2 gibi kaliteyi biraz fazla etkiliyorsa açmak istemem. Bilen varsa söylerse sevinirim.
Görüntüde bir değişiklik göremedim hocam ben

Frame Generation ayrı bu ayrı. Bu daha betada beklentiniz düşük olsun. Fsr frame generation işe yarayan.
İkisi ayrı derken anlayamadım hocam? Buda frame generation değil mi?

FSR2 yi rdr2 de denemiştim gerçekten iğrenç bir şey di. 5 fps etki için görüntüyü çamur yapıyordu. Bu yeni hali gerçekten başarılı. Orjinal halinden ayırmak çok kolay değil. Verdiği fps i düşününce kabul edilebilir gayet.
Hocam evet FPS veriyorda açılmamış hali ile açılmış hali arasında bir fark bir akıcılık yok. Ben Rdr2 puredark fsr3 modu kurmuştum aynı şekilde ultra ayarlarda 100 fpsye çıkıyordu ancak gerçekten farkı hissediyordum bir akıcılıl vardı ama ghosting olduğu için geri sildim (sözde aynı özellik modsuz bende var diye) bu özellikte eyvallah ghosting falan yok ama ama sadece o fps göstergesindeki ibare 60 yerine 100 yazıyormuş gibi 😀

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Ege Doğan
FSR2 yi rdr2 de denemiştim gerçekten iğrenç bir şey di. 5 fps etki için görüntüyü çamur yapıyordu. Bu yeni hali gerçekten başarılı. Orjinal halinden ayırmak çok kolay değil. Verdiği fps i düşününce kabul edilebilir gayet.
FSR ı performans modunda kullandığın için görüntü bulanıklaşır. Eğer kalite moduna alıp keskinliği ayarlar isen öncekinden daha net bir görüntü elde edebilirsin

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
994
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun
FSR ı performans modunda kullandığın için görüntü bulanıklaşır. Eğer kalite moduna alıp keskinliği ayarlar isen öncekinden daha net bir görüntü elde edebilirsin
Kalite de kullanmayınca mod etkinleşmiyor , yani zaten kalite modunu kullanmak zorundayız. Ama modu uzun uzun deneyemediğim için bir şey diyemiyom tam. Ama kesinlikle kullanırım yani

Hocam evet FPS veriyorda açılmamış hali ile açılmış hali arasında bir fark bir akıcılık yok. Ben Rdr2 puredark fsr3 modu kurmuştum aynı şekilde ultra ayarlarda 100 fpsye çıkıyordu ancak gerçekten farkı hissediyordum bir akıcılıl vardı ama ghosting olduğu için geri sildim (sözde aynı özellik modsuz bende var diye) bu özellikte eyvallah ghosting falan yok ama ama sadece o fps göstergesindeki ibare 60 yerine 100 yazıyormuş gibi 😀
Yani fps zaten iyi ise modsuz oynayın uğraşmayın zaten .Ama kötü sistemlerde drop girmesini önlüyor en azından

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Alihan Emre
Arkadaşlar merhaba. Acaba bu frame generation özelliğini açsak Steam PUBG de kullanabilir miyiz herhangi bir ban yeme riski var mı?

Hydranoid

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
480
İsim
Mustafa
Ben ETS2 de açamadığım ayarları açabiliyorum inanılmaz akıcı oynatıyor afmfyi açmadan önce çok berbat fpsler alıyordum. AFMF ile grafikleri sona dayıyorum ve güzel fpsler alıyorum yani akıcı oluyor ancak AC Valhallada 1080p Ultrada çözünürlük ölçeklemesini %200e alıyorum AMDnin kendi göstergesinden baktığımda 60fps aldığımı söylese de oyun 30 fps olduğu anlaşılıyor

Phoenixxx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
338
İsim
Erdem çay
Fps artışı çok fazla fakat bu fps artışının sağlanıp ekrana gönderilme süresi aşırı fazla olduğu için akıcılık hissi hiç yok
Giriş gecikmesi açık olması lazım onunda pek bir etkisi yok.

Tek avantajı drop yiyenler bir nebze dropsuz oynayacak.

İlerde geliştirilirse sağlam işler çıkacak gibi şuan fps 50 yazsada 150 yazsada hissedilen 50

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
907,160
Üyeler
140,783
Son üye
Monitörcü