Neler Yeni

Yardım Laptopumun arkasından tıkırtı geliyor

TheLieh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Eyüp
İki gün önce laptopumun fanın fazla çalışması sebebiyle arka tarafını açtım bilgisayardan fazla anlamadığım için salaklık yapıp açıkken ram i çıkardım bilgisayar kapandı fana bağlı olan bakır kısımdan gelen hafifi ısı ve koku nedeniyle uğraşmaya korktum birkaç saat sonra ram i tekrar çıkarıp taktım şarja taktığımda bilgisayar açıldı fakat o bakır kısımı yakından koklayınca gelen koku nedeniyle tekrar tırstım ve kapatıp bıraktım bugün tekrar şarja takıp açtığımda biraz inceledikten sonra cızırtıya benzer ritmik bir ses geldiğini farkettim ram ile bakır kısım civarından geliyor tekrardan tırsıp kapattım iki gün önce başka bir forum sitesine de yazdım yardımları pek dokunmadı piskolojikmi bilmiyorum umarım siz yardımcı olursunuz

Ekler

• 260312E1-0829-45D7-A92D-A883AB9B1A02.jpeg
    260312E1-0829-45D7-A92D-A883AB9B1A02.jpeg
    1.1 MB · Hit: 33

MoOsFoOsy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Şahin Berkay Altun
kablolar fan a temas halinde olabilir kontroller ettir deneyimli değilsen anakarta dokunma kazaktan bile statik elektirikte bozarsın kartı

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2

TheLieh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Eyüp
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Önemli bir şey gibi durmuyor yani sesi duymak bile çok zor. Kafaya takmayın derim zaten laptobun içindede bir sıkıntı gözükmüyor.
Hocam koku normalmidir peki lehim kokusuna benzeyen bir koku var bakır kısım civarında birde bilgisayarı açar açmaz ısınırmı?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Hocam koku normalmidir peki lehim kokusuna benzeyen bir koku var bakır kısım civarında birde bilgisayarı açar açmaz ısınırmı?

Bilgisayarlar açıldığı anda ısınır ama ne kadar ısındığına göre normal veya anormal denir, bilgisayar açıldığı gibi 70-80-90 derece olmamalı.

TheLieh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Eyüp
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgisayarlar açıldığı anda ısınır ama ne kadar ısındığına göre normal veya anormal denir, bilgisayar açıldığı gibi 70-80-90 derece olmamalı.
Yok hocam açılır açılmaz 40 50 arasında oluyor.Sanırım bilgisizliğimden dolayı biraz fazla panik yaptım.Umarım bir sıkıntı çıkmaz.Son bir sorum olacak şu fanın hemen yanındaki dikdörtgen bakır levhada leke var önceden varmıydı hatırlayamadım normalmidir?Şimdiden yardım için teşekkürler

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Yok hocam açılır açılmaz 40 50 arasında oluyor.Sanırım bilgisizliğimden dolayı biraz fazla panik yaptım.Umarım bir sıkıntı çıkmaz.Son bir sorum olacak şu fanın hemen yanındaki dikdörtgen bakır levhada leke var önceden varmıydı hatırlayamadım normalmidir?Şimdiden yardım için teşekkürler

Lekenin önemi yok, 40-50 derece laptopta gayet normal zaten.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,922
Üyeler
140,725
Son üye
Lusifelo
Top Bottom