Neler Yeni

RTX 3060 GPU/MEMORY MHZ VE ISI PROBLEMİ

UmutD

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Umut Devran
RTX 3060 ve Ryzen 5 5500'lü bir sistem kullanıyorum.İşlemcim internette gezinirken en fazla 50 derece oluyor,internette olsam bile boştaysa 38-39 dereceye geriliyor.Ekran kartı ise son günlerde 60 dereceye kadar çıkıp,ki 60 dereceye bazı oyunlar dışında çıkmazdı,fanlarını aktive ediyor ve 40 dereceye kadar düşüp süreci tekrarlıyor.Bu arada GPU MHZ ve Memory MHZ kendi kendine sırasıyla 1700 ve 7000 MHZ'ye fırlıyor.Sorun ne olabilir ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Utku Koçak
Dostum anlattığın kadarıyla bir sorun yok gibi aslında ama dilersen bir stress testi yapıp sonuçları paylaş yardımcı olmaya çalışalım. Fakat 60 derece epey makul bir sıcaklık, anlık yükselmelerde genelde normal olmasına karşın tozdan da kaynaklanabilir, bir temizlemeyi dene kasayı.

beratxma1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
226
İsim
Berat Tekin
RTX 3060 ve Ryzen 5 5500'lü bir sistem kullanıyorum.İşlemcim internette gezinirken en fazla 50 derece oluyor,internette olsam bile boştaysa 38-39 dereceye geriliyor.Ekran kartı ise son günlerde 60 dereceye kadar çıkıp,ki 60 dereceye bazı oyunlar dışında çıkmazdı,fanlarını aktive ediyor ve 40 dereceye kadar düşüp süreci tekrarlıyor.Bu arada GPU MHZ ve Memory MHZ kendi kendine sırasıyla 1700 ve 7000 MHZ'ye fırlıyor.Sorun ne olabilir ?
FPS drop yasamiyorsan sıkıntı yok kartı kullandığın için termal macun eriyor mu ne deniyor bilmiyorum ama sıkıntı olmaz kullan böyle 60 derece çok güzel 80 olmadığı sürece sıkıntı olmaz biraz daha kullan ilerde garanti varsa yolla bakım yaparlar

UmutD

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Umut Devran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
60 dereceye internette gezerken çıkması biraz saçma.Ve macunu daha dün değiştirdim.60 dereceye dediğim gibi sadece oyunlarda çıkıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

60 dereceye internette gezerken çıkması biraz saçma.Ve macunu daha dün değiştirdim.60 dereceye dediğim gibi sadece oyunlarda çıkıyor.
Stres testini hangi programla yapayım.

valhalla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ahmet Taşlıova

Stres testini hangi programla yapayım.
Hocam selamlar benim ikinci sistemimde 3060 12 gb var kule tipi fan takılı 4 5 aydır ve oyunlarda 55 60 boşta internette 38 41 arasinda, yani oyunda 60 olması bence de normal bi değer..

UmutD

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Umut Devran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam selamlar benim ikinci sistemimde 3060 12 gb var kule tipi fan takılı 4 5 aydır ve oyunlarda 55 60 boşta internette 38 41 arasinda, yani oyunda 60 olması bence de normal bi değer..
Hocam oyunlarda 60 olmasında sıkıntı yok,tam anlatamadım.İnternette kendi kendine yük altına girip 60 oluyo,o beni endişelendiriyor.Şu an şu saniye cpu 37 derece ve ekran kartı 60 derece.Ve sadece internetteyim.Ben bunu bir sorun olarak görüyorum.

Hocam oyunlarda 60 olmasında sıkıntı yok,tam anlatamadım.İnternette kendi kendine yük altına girip 60 oluyo,o beni endişelendiriyor.Şu an şu saniye cpu 37 derece ve ekran kartı 60 derece.Ve sadece internetteyim.Ben bunu bir sorun olarak görüyorum.
Eskiden ekran kartıda cpu gibi internette gezerken benzer derecelerde kalırdı.60'a çıkmazdı.Şuan orda tutmak için fanlarını msi afterburner'dan sürekli çalıştırmam gerekiyor.

Burda dediğim MHZ değerlerine de internette fırlıyor.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,791
Üyeler
141,489
Son üye
enesozerv
Top Bottom