Neler Yeni

Kapalı Cezaevinde babam yatıyor. Konuyla ilgili yardımcı olmanızı istiyorum

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,592
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
Hocam öncelikle sizin adınıza geçmiş olsun diliyorum çok zor bir durum okumak için uğraşan birisin farkındayım Allah yolunu bahtını açık etsin öncelikle para konusuna geleceksek Kürşat Kütükçünun de dediği 300-500 ben de aylık bir şey gönderebilirim sizlere. Konunuzu en derin detayları ile yapay zekaya iletin size bir geri dönüş yapsın devlet bazen ücretsiz avukat veriyor olması gerek

KAANT10X

80+ Bronze
Bir ara sanırsam mahkumlar kısıtlı sayılıyor ve eğer eşleri varsa hukuki işlemlerini ancak eşleri yoksa da vasileri yapıyordu. Sanki bu kanun değişmişti ama yeni halini şuan bilmiyorum bir araştırmak lazım.
Bildiğim kadarıyla mahkumların yanlarında nakit para bulundurması sınırlı ve cezaevi müdürünün iznine bağlı aynı şeyi hukukçular yorumu genişletip kredi/maaş kartı için de söyleyebilirler.
Ama dediğim gibi kanunlar çok karışık ve sürekli değişiyor o yüzden avukat konusunda bazı arkadaşlar haklı yani avukatlar boşa çalışmıyor aldıkları ücretleri barolar Birliği asgari olarak belirliyor. Ama mevcut ücretlerin çok olduğuna bende katılıyorum ve bazı avukatların haksız kazanç sağladığını ve gerçek yüzlerini biliyorum yani bunların bizde farkındayız ama yine de güvenilir bir avukat bulmak en iyisi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Boşa para israfıysa ağla dur şimdi tek geçim kaynağını kaybetme korkusuyla...

Kaynağınız nedir merak ettim
Madem avukatsınız(aşağıda yazmışsınız) ağla dur ne demek? Sizin yapıcı olmanız gerekmiyor mu? Bu üslup çok yanlış. Yani sadece mesleğinizi yüceltip rant kasmak istediğinizi düşüneceğim. Arkadaşın bu konuda hatası olabilir ama kendini hukukçu olarak tanıtan bir kimsenin bunu yazması üzdü.

Son düzenleme:

OEK79

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Enes
Teşekkür ediyorum cevaplarınız için bir avukat bulup pazartesi konuşmayı planlıyorum. Para göndermek isteyenler için Allah razı olsun şu anlık param var. Eğer kartı alabiliyorsa da gidip çalışacağım maalesef

Bir ara sanırsam mahkumlar kısıtlı sayılıyor ve eğer eşleri varsa hukuki işlemlerini ancak eşleri yoksa da vasileri yapıyordu. Sanki bu kanun değişmişti ama yeni halini şuan bilmiyorum bir araştırmak lazım.
Bildiğim kadarıyla mahkumların yanlarında nakit para bulundurması sınırlı ve cezaevi müdürünün iznine bağlı aynı şeyi hukukçular yorumu genişletip kredi/maaş kartı için de söyleyebilirler.
Ama dediğim gibi kanunlar çok karışık ve sürekli değişiyor o yüzden avukat konusunda bazı arkadaşlar haklı yani avukatlar boşa çalışmıyor aldıkları ücretleri barolar Birliği asgari olarak belirliyor. Ama mevcut ücretlerin çok olduğuna bende katılıyorum ve bazı avukatların haksız kazanç sağladığını ve gerçek yüzlerini biliyorum yani bunların bizde farkındayız ama yine de güvenilir bir avukat bulmak en iyisi.

Madem avukatsınız(aşağıda yazmışsınız) ağla dur ne demek? Sizin yapıcı olmanız gerekmiyor mu? Bu üslup çok yanlış. Yani sadece mesleğinizi yüceltip rant kasmak istediğinizi düşüneceğim. Arkadaşın bu konuda hatası olabilir ama kendini hukukçu olarak tanıtan bir kimsenin bunu yazması üzdü.

Yıllarca okuyup avukat oluyorum emek veriyorum hayatımda bir çok şeyden feragat ediyorum. Bunun sonucunda da birisi gelip diyorki avukata verilen para israftır. Siz hukuk fakültesi kazanıp okuyun sonra bitirin sonra staj yapın sonra stajınızı da bitirin ondan sonra oturup konuşalım. Napıyoruz ki zaten biz avukatlar olarak. Bu sebeple şuan üzülebilirsiniz istediğiniz kadar.

Kratos2008

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
964
İsim
Ömer
Instagram
aydomer39
Steam
1316142768
Hocam benim babam kapalı cezaevinde kendisi emekli. Aylık maaşını bize vermişti. Biz babama avukat tutmak istemiyoruz yaptığı ağır bir ceza çıkarsa tekrarlayabilir biz zaten onu savunmuyoruz. Bugün görüşüne gittim bana diyor ki eğer bana avukat tutmazsaniz aylık kartımı alırım. Şuan da tek geçim kaynağımız bu maaş kartı. Bana bir öneri verebilir misiniz çaresiz kalmak istemiyorum. Bu maaş kartını böldüremez miyim hapise yetevek kadarı ona aktarilsin kalanı bizim olsun lütfen onerilerinizi iletin
adamın kendi parasını niye adamdan saklıyorsunuz hem kul hakkı hem haram eder size o parayı. anlınızın akıyla almadınız ve sizin değil adamın kendi parası vermeniz gerekiyor. hakkında hayırlısı kardeşim umarım tekrarlamaz böyle birşeyi kötü babanın olması en kötü şeylerden biridir şu hayatta

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,620
İsim
göksel yurtcan
Yıllarca okuyup avukat oluyorum emek veriyorum hayatımda bir çok şeyden feragat ediyorum. Bunun sonucunda da birisi gelip diyorki avukata verilen para israftır. Siz hukuk fakültesi kazanıp okuyun sonra bitirin sonra staj yapın sonra stajınızı da bitirin ondan sonra oturup konuşalım. Napıyoruz ki zaten biz avukatlar olarak. Bu sebeple şuan üzülebilirsiniz istediğiniz kadar.
adam pedofili suçlusu olduğunuda dile getirmiş babasının ve içerden çıkamayacağını düşünüyor bundan dolayı israf olduğunu söylüyor ve gayet haklı

OEK79

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Enes
Ben avukatlara para israfı demedim bu kişiye avukat tutmak israftır dedim. Adamın parasını saklamiyoruz aylık gereken parasını yatırıyorum zaten.

Top Bottom