Neler Yeni

125 CC Otomatik Motor önerisi?

ThE LoSt

80+ Silver
Arkadaşlar selam 125 cc otomatik motor almak istiyorum, benim istediğim motor modelleri Yuki hammer tarzında ancak biraz daha boyutu büyük olsa daha iyi olur diye düşünüyorum. Önerilerinize açığım cevaplarsanız sevinirim.
Honda Pcx yada sym jet x 125 işini görür

Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Ömer Umut Mermer
Arkadaşlar soruma cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Jet X hoşuma gitti ancak biraz pahalı geldi, acaba biraz daha düşük fiyatlı olan modeller var mı? Yani benim görünüm olarak istediğim scooter görünümü çok olmasın kurye motoru gibi gözükmesin yani. Bana mesela yuki hammer güzel geldi ancak boyut olarak nasıl? benim boyum 1.77 sırıtır mı?

GirayHan

80+ Gold
hocam benim şu hayalimdeki motosiklet bu. hem yeni başlamak için çok extreme değil hem de biraz alışınca kolay kolay yükseltme ihtiyacı duyabileceğim bir motor değil. ktm kalitesi ve yakışıklı turuncudan bahsetmek gerekmiyor zaten. :)) bir sualim daha olacak. fiyatını hakediyor değil mi? çok bilgili değilim ama duke 250 ve mt25 fiyatlarına bakınca bana çok ideal geldi.
yaşın genç ise biraz tecrüben varsa duke 390 al. tecrüben yoksa mt25'te iyidir daha uysal. duke 390 yeni jenerasyon kesinlikle parasını hak ediyor. alırsan 3-4 sene yükseltmek için uğraşmazsın bu 1 ikincisi ise çok iyi yol ve şehir tecrübesi kazandırır sana. ilk 5k km biraz sakin kullanman lazım ( acemi olduğunu varsayıyorum )
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar soruma cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Jet X hoşuma gitti ancak biraz pahalı geldi, acaba biraz daha düşük fiyatlı olan modeller var mı? Yani benim görünüm olarak istediğim scooter görünümü çok olmasın kurye motoru gibi gözükmesin yani. Bana mesela yuki hammer güzel geldi ancak boyut olarak nasıl? benim boyum 1.77 sırıtır mı?
dikiş makinası üreten bir firma yuki. sen şunu yapıyorsun. param var canım döner çekti ama gidip mc donalds'tan isteyim. sym ve kymco'dan şaşma otomatik istiyorsan. yukinin naked görünümlü çpüne para bağlanmaz. bir kaç ay geç al ama sym yada kymco al. 18 yıl 20'den fazla motor değiştirmiş ve yaklaşık 600 bin km motosiklet tecrübesine sahip bir abinden sana tavsiyedir.

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,649
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey
yaşın genç ise biraz tecrüben varsa duke 390 al. tecrüben yoksa mt25'te iyidir daha uysal. duke 390 yeni jenerasyon kesinlikle parasını hak ediyor. alırsan 3-4 sene yükseltmek için uğraşmazsın bu 1 ikincisi ise çok iyi yol ve şehir tecrübesi kazandırır sana. ilk 5k km biraz sakin kullanman lazım ( acemi olduğunu varsayıyorum )

dikiş makinası üreten bir firma yuki. sen şunu yapıyorsun. param var canım döner çekti ama gidip mc donalds'tan isteyim. sym ve kymco'dan şaşma otomatik istiyorsan. yukinin naked görünümlü çpüne para bağlanmaz. bir kaç ay geç al ama sym yada kymco al. 18 yıl 20'den fazla motor değiştirmiş ve yaklaşık 600 bin km motosiklet tecrübesine sahip bir abinden sana tavsiyedir.
hocam 19 yaşındayım, motorları çok seviyorum, gün boyu motor videoları vs. izliyorum fakat 1 kere dahi motor kullanmadım. :)
biraz da bizimkileri ikna etmeye çalışıyorum motor için. ikna olurlarsa seneye motor alırım ama çok zor. ne diyeceğimi de bilmiyorum. sürekli ölüm makinesi vs. diyorlar, olmaz diyorlar, karda kışta olmaz diyorlar.

Hocam ek olarak olur da bütçenin yetmemesi durumunda ne önerirsiniz? CF Moto 250NK alınır mı?

Son düzenleme:

GirayHan

80+ Gold
hocam 19 yaşındayım, motorları çok seviyorum, gün boyu motor videoları vs. izliyorum fakat 1 kere dahi motor kullanmadım. :)
biraz da bizimkileri ikna etmeye çalışıyorum motor için. ikna olurlarsa seneye motor alırım ama çok zor. ne diyeceğimi de bilmiyorum. sürekli ölüm makinesi vs. diyorlar, olmaz diyorlar, karda kışta olmaz diyorlar.

Hocam ek olarak olur da bütçenin yetmemesi durumunda ne önerirsiniz? CF Moto 250NK alınır mı?
iyi bir eğitim düzenli olarak kendini güncellemek ve sürekli öğrenmekle benim yaşımda biri gibi uzun yıllar motor kullanabilirsin. bende 16 yaşında motora başladım yaş 35 bitti 36 olacağım. en iyi motorcu torununu arkasına bindirip gezdirebilen motorcudur. kendini devamlı güncelle oku ve bir ömür boyu güvenli motor kullan. olay basit. motosiklet zayıfları eler akıllı adamları ise 70 yaşına kadar tepesinde tutar.

hala çin deme bana :D lütfen.

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,649
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey
iyi bir eğitim düzenli olarak kendini güncellemek ve sürekli öğrenmekle benim yaşımda biri gibi uzun yıllar motor kullanabilirsin. bende 16 yaşında motora başladım yaş 35 bitti 36 olacağım. en iyi motorcu torununu arkasına bindirip gezdirebilen motorcudur. kendini devamlı güncelle oku ve bir ömür boyu güvenli motor kullan. olay basit. motosiklet zayıfları eler akıllı adamları ise 70 yaşına kadar tepesinde tutar.

hala çin deme bana :D lütfen.
sağ olun hocam yorumunuz için. mt25-duke 250'den daha ucuza naked motor almak istiyorsam ne yapmalıyım sizce? :)

GirayHan

80+ Gold
sağ olun hocam yorumunuz için. mt25-duke 250'den daha ucuza naked motor almak istiyorsam ne yapmalıyım sizce? :)
naked'çı kardeşim. çıplaklar güzeldir :) bajaj ns200

hadi bunlar da bonus olsun. madem 1 yılın var yavaş yavaş okumaya başla bakalım.

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,649
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,722
İsim
Emre
Discord
necromancerr
rica ederim kardeşim. tekerin düz bassın şimdiden.
Türkiyede ben bu sevdadan vazgeçtim kısmetim olursa yurtdışına çıkabilirsem orada motor almayı düşünüyorum hem fiyat olarak daha ucuz geliyor avrupada hemde motora saygı buraya göre daha iyi bir konumda sırf ailemi bu yüzden ikna edemiyorum küçük bi yerde yaşamama rağmen bisikletle bile gün içinde 8-10 kazalık pozisyonla burun buruna denk geliyorum (17 yi doldurdum lise son sınıfım artık ondan dolayı şuanda bu sevdadan vazgeçtim) ama benimde şu zamana kadar kazaya karışmamamın sebebi motor videoları ve sürüş eğitim videoları oldu :)

FIRTlNA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Korhan KÖROĞLU

VOGE SR1 hakkında ne düşünüyorsunuz. Birde Kanuni Seha 125 ?

GirayHan

80+ Gold
VOGE SR1 hakkında ne düşünüyorsunuz. Birde Kanuni Seha 125 ?
mecbur kalınmadıkça alınmamalı diye düşünüyorum hele ki aynı paraya kymco yada sym bulunabiliyor iken.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,616
Üyeler
141,320
Son üye
RaterWall
Top Bottom