Neler Yeni

🔥İndirim Lenovo legion R25I-30 165 hz 0.5 ms ₺4,900

Fantastiktürk

80+ Bronze
her va panel kötü değil aslında
Doğru cümle, yanlış fiyat. Bu fiyatta her VA panelin tepki süresi kötü = ghosting.
Değil o panel gayet kaliteli üstelik 0.5 mprt 0.1 gtg fiyatına göre gayet iyi. Biraz ghosting vardır oda kabul edilir düzeydeyse alınır
Geri alıyorum.
Bu fiyatta her panelin siyah tepki suresi kötü = ghosting.

Öncelikle şunda anlaşalım. Panel ≠ her şey. Normalde zaten yazılım kötü olursa çok daha kötü sonuçlar elde edilebiliyor ama bahsettiğin modelde kullanılan panelin tümleşik bir arka aydınlatması yok. Yani markanın taktığı arka aydınlatmaya göre özellikler de değişecek. Ve R25F'nin incelemesini göremedim. Nasıl kaliteli olduğu sonucuna vardınız? 25G3ZM'ye bakarak bu sonuca vardıysanız olmaz çünkü AOC genellikle kaliteli arka aydinlatma kullanır.

Hatta şöyle bir yorum yapabilirim:
IMG_20240218_094643.png

AOC kaliteli bir arka aydınlatma kullanmasına rağmen en yüksek od'de bile ghosting farkedilebilir durumda. Kesinlikle G3 veya VG247Q1A çöplükleri kadar değil, yani giriş seviye değil ama var yani. Ayrıca siyahla gösterdiğim yerlerde inverse-ghosting de var. Çok olmadığı için inverse -ghostingi azaltmak için od düşürmek mantıklı değil zira medium'da ghosting çok artıyor.

Tepki süresi tablosu yok AOC'un ancak ufoların netliğine bakınca (resim kalitesi de etken olabilir) muhtemelen bir iki siyah süresi hariç gayet hızlı bir panel. Ancak Samsung olmayan diğer hızlı VA'lar gibi bu bir iki siyah yine Black Smearinge neden oluyor.

Peki R25F'nin AOC kadar kaliteli arka aydınlatma kullanma olasılığı nedir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
YAKUP CELIK
Şuan halihazirda pcjm yokta yakın zamanda almayı düşünüyorum kaçırılmayacak bir fırsat mi

Meter90ss

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
598
İsim
Mete C. E.
1- güzel fiyat
2- bu monitörün film vb. izlemek için renkleri vs nasıl? (oyun için benq zowie var zatende forumda yazarken bile göz yoruyor benq)
3- hepsiburada dışında düzgün satıcı var mı bu ürün için? (istanbul'dayım itopya, vatan, mediamarkt 3-4 km bana orada uygunsa oradan da alırım)

ege001

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,758
İsim
ege erdem demirelli
1- güzel fiyat
2- bu monitörün film vb. izlemek için renkleri vs nasıl? (oyun için benq zowie var zatende forumda yazarken bile göz yoruyor benq)
3- hepsiburada dışında düzgün satıcı var mı bu ürün için? (istanbul'dayım itopya, vatan, mediamarkt 3-4 km bana orada uygunsa oradan da alırım)
medimarkt da var ama 5500tl

Meter90ss

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
598
İsim
Mete C. E.

ege001

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,758
İsim
ege erdem demirelli

buysa va panel bu?
Hocam pardon TEKNOSA da var.

Akanzai

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
Cevdet Suna
VA panelli 280 hz olanı bende var.İstediğinizi sorabilirsiniz.

Top Bottom