Neler Yeni

Valorant oynarken drop giriyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Yağız
Arkadaşlar merhaba yeni bir sorunum var. Bilgisayar parçaları; Rx 6600, ryzen 5 5600, Asus a320me anakart, t-force night hawk 8*2 3200 MHz ram, 500w xigmatek PSU, kasa olarak ranpage spectre sadece egzoz fanı var. Fps im 250/300 arasında yüksek fakat anlık fps droplar giriyor ve oyun zevki bırakmıyor. Sorunun kaynağını bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.Sağolun

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,171
İsim
Emre Zengin
Arkadaşlar merhaba yeni bir sorunum var. Bilgisayar parçaları; Rx 6600, ryzen 5 5600, Asus a320me anakart, t-force night hawk 8*2 3200 MHz ram, 500w xigmatek PSU, kasa olarak ranpage spectre sadece egzoz fanı var. Fps im 250/300 arasında yüksek fakat anlık fps droplar giriyor ve oyun zevki bırakmıyor. Sorunun kaynağını bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.Sağolun
BIOS, Chipset ve ekran kartı sürücün güncel mi? AMD uygulamasında Profil Modu Varsayılanda mı?

Gökberkk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Gökberk Okçu
İşlemci soğutucusu stok mu? Isınmadan kaynaklı olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Yağız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bios chipset ve ekran kartı güncel. AMD profili özelde.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemci soğutucusu stok mu? Isınmadan kaynaklı olabilir.
Stok maalesef

AMD nin yeni ekran kartı güncellemesi ile daha çok hissetmeye başladım

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Ekrem Uğur Ülken
Hocam yeni girmeye başladıysa sunucu alakalı olabilir fps ve sunucu tik oranına bak eğer fps düşüyorsa bilgisayar alakalı sunucu tcij rate sürekli ve çok fazla düşüyorsa sunucu alakalı eğer ping varsa veya paket kaybı varsa internet alakalıdır diye düşünüyorum çünkü bir kaç gündür bende sunucu kaynaklı takılmalar oluyor

Özür dilerim fps drop yazmışsınız görmemişim

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,171
İsim
Emre Zengin
Bios chipset ve ekran kartı güncel. AMD profili özelde.

Stok maalesef

AMD nin yeni ekran kartı güncellemesi ile daha çok hissetmeye başladım
Bu dediğim şekilde ekran kartı sürücüsünü kaldırıp bir kur bakalım:
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/grap...ies/amd-radeon-6600-series/amd-radeon-rx-6600 24.1.1 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 24.1.1 sürümünü kurun ve sistemi yeniden başlatın. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
3) Masaüstü geldikten sonra Radeon Software'a girip oradan kullanıcı profilini Varsayılan olarak seçin ve başka ayara dokunmayın.
Bunu yaptıktan sonra bir test et bakalım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Yağız
Bu dediğim şekilde ekran kartı sürücüsünü kaldırıp bir kur bakalım:
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/grap...ies/amd-radeon-6600-series/amd-radeon-rx-6600 24.1.1 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 24.1.1 sürümünü kurun ve sistemi yeniden başlatın. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
3) Masaüstü geldikten sonra Radeon Software'a girip oradan kullanıcı profilini Varsayılan olarak seçin ve başka ayara dokunmayın.
Bunu yaptıktan sonra bir test et bakalım.
Aynısını dün yapıp oyuna girdim sonuç değişmeyince özel ayarlar yaptım ama yine aynı

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,171
İsim
Emre Zengin
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Yağız
Valorant ve csgo gibi FPS oyunlarında daha belli ediyor GTA5 ve FS 19 da yok diyeceğim kadar az

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,171
İsim
Emre Zengin

Gökberkk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Gökberk Okçu
Hocam MSI Afterburner ile sıcaklık değerleri videosu atsanız daha anlaşılır olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Yağız
Dün bir şey daha farkettim alt tab atarken Valorantta iken tekrar oyuna dönünce üst kısımda ince çizgi halinde karıncalanma yapıyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,606
Üyeler
141,463
Son üye
muhammedsvm
Top Bottom