Neler Yeni

Çözüldü✓ Gskill trident z neo rog strix b550 f gaming ile uyumlu mudur?

Lindesher

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ergün Aylaz
Arkadaşlar merhaba, detaylı olarak sistem topluyorum bütçe sınırım yok
Ryzen 7 5700x
Asus rx 6700xt
Asus rog strix b550 f gaming
Kısaca bu bileşenleri kullanacağım ram seçimi için kaliteli bir ram arıyorum. Ddr4 sistem kuracağım ddr5 önerisi yapmazsanız sevinirim. Sorum şu;
Gskill trident z rgb 3200mhz cl16 8*2 alacaktım, anakartın sayfasında anakartı desteklediği yazıyor fakat çip kısmında (-) işareti ve xmp (n/a) olarak gözüküyor. Bunu açıklar mısınız bir sıkıntı yaratır mı?
Ek olarak da;
Gskill trident z neo (F4-3600C16D-16GTZNC) 3600mhz cl16 8*2 ramini tercih etmek istedim. Bu ram da anakartın sayfasında destekleniyor olarak gözüküyor fakat ürünü almak istediğimde açıklamada “Trident Z Neo Serisi, AMD Ryzen 3000, X570 Serisi için özel” diye bir yazı yazıyor. Bu iki ramden hangisi uyum ve sistem açısından daha iyi olur açıklayabilirseniz çok sevinirim.
Bu kadar detaya belki gerek yok diye düşünebilirsiniz fakat ileride herhangi bir watman, mavi ekran hatası veya başka bir sorunla karşılaşmamak için en ince ayrıntısına kadar araştırmak istiyorum.
Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.
Bu arada ilk ram 3.000 diğeri de 3500 TL.

Ekler

• IMG_4695.png
    IMG_4695.png
    210.4 KB · Hit: 18
  • IMG_4694.png
    IMG_4694.png
    225.3 KB · Hit: 18

Lisa Siuu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Gürsoy YERKÖYLÜ
Normalde anakart üreticileri kendi test ettikleri ramleri resmi web sayflarındaliste olarak sunuyor yukarda bahsettiğin remi listede ben bulamadım,72 sayfa ürün var sende detaylı bakabilirsin.Senin remin bu listede yok diye desteklemiyor anlamına gelmez bu sadece üreticinin kendi test ettiği ram listesi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada üstten Cpu serisini değiştirmeyi unutmuşum linkte ona dikkat edersin

Lindesher

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ergün Aylaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Normalde anakart üreticileri kendi test ettikleri ramleri resmi web sayflarındaliste olarak sunuyor yukarda bahsettiğin remi listede ben bulamadım,72 sayfa ürün var sende detaylı bakabilirsin.Senin remin bu listede yok diye desteklemiyor anlamına gelmez bu sadece üreticinin kendi test ettiği ram listesi

Bu arada üstten Cpu serisini değiştirmeyi unutmuşum linkte ona dikkat edersin
Hocam bu ihtimali düşünememiştim teşekkürler. Ayrıca bu iki raminde gskill kendi sitesinden anakartımı ryzen 5000 serisi ile desteklediği yazıyor. Fakat ikinci ramin amazonda açıklamasında neden sadece ryzen 3000 ve x570 ile uyumlu yazdığını anlayamadım.

Lisa Siuu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Gürsoy YERKÖYLÜ
Senin ramlerin bu anakartta çalışır ama etiketinde yazan max mhz değerini alabilir misin orası soru işareti belki anakrt üzerinde ayarlarda oynama yapman vs gerekebilir,veya ufak bi ayarla direk max mhz değerinde hiç bir mavi ekransızda gidebilir.

Lindesher

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ergün Aylaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Max 4400 veya 4600 olması gerek.

Senin ramlerin bu anakartta çalışır ama etiketinde yazan max mhz değerini alabilir misin orası soru işareti belki anakrt üzerinde ayarlarda oynama yapman vs gerekebilir,veya ufak bi ayarla direk max mhz değerinde hiç bir mavi ekransızda gidebilir.
Max 4400 veya 4600 olabilir.

Top Bottom