Neler Yeni

R5 7500f için fazladan soğutucu alınmalımı

Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
kaan cuvadar

bu sistem için soğutucu seçmeye gerek var mı bütçe kısıtlı ssd yi netac 1 tb yaptım

Ghoul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Kemalhan Altay
kule tipi alırsanız serin çalışır stokla ısınacaktır

Honigfluss

80+ Bronze
Bazıları ısınır diyor bazıları da ısınır ama bir şey olmaz diyor, kesin bir bilgi yok galiba. Attığın sistemi almazsan sevinirim, psu'su bilinmiyor. Aynı fiyata bu var: https://www.gamegaraj.com/urun/hero-5a-7000/
1708597925741.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Soğutucuyu 700-900 TL falan çözebilirsin.

Ghoul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Kemalhan Altay
aşırı ısınma yaparmı 2 3 ay sonra taksak sıkıntı olurmu
oynadıgın oyuna bağla bende 5600 var stok soğutucu soğutamıyor çok ısınıyor diyorlardı ben 1 senedir stok soğuıtucu ile Lol valo oynuyorum ısınmıyor hiç sende ben gibiysen kule tipi alana kadar idare eder zaten 2 3 ay içinde yanıp kül olacak bi işlemci değil 7800x3d falan değil bu

valhalla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ahmet Taşlıova
Hocam selamlar,
Benim 2 ayrı sistemim var ve her ikisini de aşağı yukarı alalı 5 ayı geçmiştir. Birisi 7500f rtx 3060 diğeri 7600x 7800 xt..
İlk 2 ay her 2 sistemde de paketle birlikte gelen stok fan vardı, aşırı sıklıkla oyun oynayan birisi değilim fakat oynadığımda da gerek ekran kartı gerek işlemci zorlayıcı piyasada bilindik baba oyunları oynarım, ilk 2 ay her 2 sistem de boştayken ortalama 45-50 derecelerde geziyordu fakat oyunlara yüklendiğimde ısı değerleri 70-75 arasında değişiyordu, ben de bu nedenle 3.ayda gaming gen.tr den 2 tane "Thermalright Phantom Spirit 120 SE TL-C12B V2 120mm" modelini aldım ve her iki sisteme de taktım, bu fanların içinden macunların yerine teknobiyotik sitesinde Thermal Grizzly Kryonat 1 gr alıp kullandım, fanları kurduğumdan bu yana her 2 sistem de boşta 37-41 derecelerde, tanımını yaptığım oyun türleri ile render işlemlerimde ve mühendislik tabanlı çizim paket programlarında (ki endüstri ve makine yüksek mühendisiyim...) ise yükte ortalama değerleri 55-60 olarak stabil değerlerde görüyorum ve bu durumda an itibariyle de bir değişiklik gözlemlemiyorum.
Ayrıntılı fikir verebildiğimi umuyorum, iyi forumlar

yalnızbiri01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
470
İsim
muhammed samet

bu sistem için soğutucu seçmeye gerek var mı bütçe kısıtlı ssd yi netac 1 tb yaptım
Gaming gen tr deki soğutucular pahalı dışarıdan alırsın soğutucu da gerekli

Bazıları ısınır diyor bazıları da ısınır ama bir şey olmaz diyor, kesin bir bilgi yok galiba. Attığın sistemi almazsan sevinirim, psu'su bilinmiyor. Aynı fiyata bu var: https://www.gamegaraj.com/urun/hero-5a-7000/
Alıntıyı görüntüle

Gamin gen tr demişim pardon

Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
kaan cuvadar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam selamlar,
Benim 2 ayrı sistemim var ve her ikisini de aşağı yukarı alalı 5 ayı geçmiştir. Birisi 7500f rtx 3060 diğeri 7600x 7800 xt..
İlk 2 ay her 2 sistemde de paketle birlikte gelen stok fan vardı, aşırı sıklıkla oyun oynayan birisi değilim fakat oynadığımda da gerek ekran kartı gerek işlemci zorlayıcı piyasada bilindik baba oyunları oynarım, ilk 2 ay her 2 sistem de boştayken ortalama 45-50 derecelerde geziyordu fakat oyunlara yüklendiğimde ısı değerleri 70-75 arasında değişiyordu, ben de bu nedenle 3.ayda gaming gen.tr den 2 tane "Thermalright Phantom Spirit 120 SE TL-C12B V2 120mm" modelini aldım ve her iki sisteme de taktım, bu fanların içinden macunların yerine teknobiyotik sitesinde Thermal Grizzly Kryonat 1 gr alıp kullandım, fanları kurduğumdan bu yana her 2 sistem de boşta 37-41 derecelerde, tanımını yaptığım oyun türleri ile render işlemlerimde ve mühendislik tabanlı çizim paket programlarında (ki endüstri ve makine yüksek mühendisiyim...) ise yükte ortalama değerleri 55-60 olarak stabil değerlerde görüyorum ve bu durumda an itibariyle de bir değişiklik gözlemlemiyorum.
hocam peki df dx120 120mm sıvı soğutucumu ,thermalright peerless assassin 120 se argb kule tipi soğutucumu hangisni almalıyım

stiga05fx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
706
İsim
Draq123
oynadıgın oyuna bağla bende 5600 var stok soğutucu soğutamıyor çok ısınıyor diyorlardı ben 1 senedir stok soğuıtucu ile Lol valo oynuyorum ısınmıyor hiç sende ben gibiysen kule tipi alana kadar idare eder zaten 2 3 ay içinde yanıp kül olacak bi işlemci değil 7800x3d falan değil bu
5600 ile 7500f arasında fark var 7500f gerçekten ısınıyor 90 derece üstüne çıkıyor stok soğyucu ile

hocam peki df dx120 120mm sıvı soğutucumu ,thermalright peerless assassin 120 se argb kule tipi soğutucumu hangisni almalıyım
https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?pid=14145 bunu al geç sıvı soğtucu boşver

Hocam selamlar,
60 ın üstüne kesinlikle çıkmıyormu ben 2k oynuyorum paketteki macunu kullandım 7500f de 67 felan oluyor bende

Klaus1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
348
İsim
Taha Kenan
Kanka arkadaşım aldı oyunlarda aşırı ısınıyor kesinlikle sıvı soğutma falan alınmalı o işlemciye

valhalla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ahmet Taşlıova
Sıvı soğutucu düşünüyorsan en az 240 mm olanlardan öneririm, şahsen sıvı soğutucu kullanmadım fakat kule tipi almadan önce burası başta olmak üzere bir çok iç ve dış kaynaktan araştırdığımda çift fanlı ve en az 6 7 bakır borulu kule tipi fanların 120 mm sıvı sogutmalarin çok üstünde verim verdiğini, mutlaka sıvı soğutucuya gerek duyuluyorsa da 7500 f ve üzeri işlemcilerde en az 240 mm sıvı soğutucunun fayda sağlayacağına dair net bilgiler edinmiştim..Fakat sıvı işlemcilerin kurulumu sırasında ehil olmayan müdahalelerde kullanıcıların sıklıkla sorunlarla karşılaştığını ve beraberinde bakım süreçlerinin kule tiplerine göre daha kompleks olduğunu, bu vesileyle de bakım sureclerinin kule tiplerinde daha basit ve ergonomik olduğunda karar kılarak kule tipini almayı tercih etmiştim..tabii ki sıvı ya da kule tipi de olsa ürünlerin mekanik aksamlardan oluştuğunu, üretim hatalarının marka model bazında artış ya da azalış gösterebileceğini, son kullanıcı müdahalesinde ürünün malzeme kalitesine bağlı olarak sorunlarla az ya da çok eşiklerde karşılaşabileceğinizi de unutmayın..Yani sözün özü şudur: verim alabilme hususunu bi yana koyarsanız, kullanıcı için, kule tipi ya da sıvı tercihinde bulunmak o kullanıcı için ilk etapta kullanım alışkanlığı ve kolaylığı meselesidir. Burada esas olan aldığınız ürünün sisteminize artı eksi ne katacağıdır.. Çok uzadı sanırım 😀 En kısa haliyle özet geçeyim..Kule tipi alacaksanız iyi bir markanın mümkünse 6 ya da 7 bakır borulu ve çift fan modelini alın ki keşke 4 bakır borulu tek fanlı kule tipi alacağıma 240 mm sıvı soğutucu alsaydım kule tipi işe yaramıyor deme gafletine düşen seriye yeni bir halka olarak eklenmeyesiniz.. Sıvı soğutucu alacaksanız da yine iyi bir markanın 240 mm olan modelininden alın ki sonradan 120 mm sıvı soğutucu aldım keşke kule tipi alsaydım o daha iyiydi diyen arkadaşlar serisine eklenmeyin..

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Alıntıyı görüntüle

Öbür sistemde Aigo GP650 var. O da kötü bir model değil hangi sistem uygun geliyorsa onu alabilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,804
Üyeler
141,490
Son üye
horontepensincap_3169
Top Bottom