Neler Yeni

Hollandadan Ebay üzerinden oyuncak alıcam gümrük maliyeti nedir

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Umutcan TUT
Geçen sene snowboard ekipmanı getirtmiş birisi olarak söylüyorum. Hİç bulaşmayın gümrük vergisi çıktığı zaman gümrük müşaviri tutmanız isteniyor. Gümrük memurları hiçbir şekilde yardımcı olmuyor. Orada gezinen müşavirlere 2 parça ürün için 2bin TL para ödedim 6 ay sonra eksik bilgi girdikleri için 5k'ya yakın bir ceza+vergi ödedim. (Gümrük vergisi dışında) Ayrıca aldığım ürünlerin gümrük vergileride ürünlerin %70'i kadar tuttu. Güzel ülkemiz sağolsun üreticiyi korumak için yurtdışı alışverişinin içinden geçti. Yurtdışından bir şey alacaksanız en mantıklı tercih amazon gibi duruyor o da sadece amazonun kendi sattığı ürünler için geçerli direkt kapınıza kadar geliyor ürün müşavirle cezayla vs uğraşmıyorsunuz.

Marginale

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
604
İsim
Muhammed emin efe
Anladım kral son olarak gümrük vergisi hariç ek bir vergi ödeyecekmiyim %30 ödüyormuşum 10 dolara koysa 3 4 dolar bir şey çıkıyor ama başka ödemem gereken vergi varmı
İşte 10 dolar çok düşük rakam olacağı için gümrük şüpheleneip ürünün fiyatını kendisi belirlerse o zaman senin için baya kötü olur. Bende öyle oldu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Geçen sene snowboard ekipmanı getirtmiş birisi olarak söylüyorum. Hİç bulaşmayın gümrük vergisi çıktığı zaman gümrük müşaviri tutmanız isteniyor. Gümrük memurları hiçbir şekilde yardımcı olmuyor. Orada gezinen müşavirlere 2 parça ürün için 2bin TL para ödedim 6 ay sonra eksik bilgi girdikleri için 5k'ya yakın bir ceza+vergi ödedim. (Gümrük vergisi dışında) Ayrıca aldığım ürünlerin gümrük vergileride ürünlerin %70'i kadar tuttu. Güzel ülkemiz sağolsun üreticiyi korumak için yurtdışı alışverişinin içinden geçti. Yurtdışından bir şey alacaksanız en mantıklı tercih amazon gibi duruyor o da sadece amazonun kendi sattığı ürünler için geçerli direkt kapınıza kadar geliyor ürün müşavirle cezayla vs uğraşmıyorsunuz.
150 Euro'dan daha pahalı olduğu için aldığınız ürün sizin ki gümrüğe takılmış. Müşavir zaten geçiriyor yakaladımı haklısınız. Arkadaşın aldığı ürünler o kadar pahalı olmadığı için sorun olmaz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Furkan Berke Oğuz
İşte 10 dolar çok düşük rakam olacağı için gümrük şüpheleneip ürünün fiyatını kendisi belirlerse o zaman senin için baya kötü olur. Bende öyle oldu.

150 Euro'dan daha pahalı olduğu için aldığınız ürün sizin ki gümrüğe takılmış. Müşavir zaten geçiriyor yakaladımı haklısınız. Arkadaşın aldığı ürünler o kadar pahalı olmadığı için sorun olmaz.
o zaman ben ne olur ne olmaz 20 dolar yazdırayım işi riske atmayız

o zaman ben ne olur ne olmaz 20 dolar yazdırayım işi riske atmayız
öyle kabul ederler herhalde

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Furkan Berke Oğuz

Sen 25-30 yazdır bence.
tamamdır gümrük ücreti dışında başka bir ücret ödeyecekmiyim bilginiz varmı

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Furkan Berke Oğuz

Ekler

• resim_2024-02-22_003521773.png
    resim_2024-02-22_003521773.png
    8.5 KB · Hit: 18
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Furkan Berke Oğuz
Hollanda'dan geliyor, Çin kargosu gibi uzun sürmez endişe etme.
Reis ürün Türkiye’ye geldi 55tl gümrük ücreti çıktı bunu ben ne zaman ödeyeceğim kargo bana ulaştığındamı isteyecekler yoksa önceden ödemem mi gerekiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Furkan Berke Oğuz
Kargocuya elden vermen lazım. İnşallah banada düzgün vergi keserler.
valla reis bunda 55 TL gelince amerikadan başka bir ürün daha sipariş ettim 50 dolara aldım kargoyla 80 dolara geldi 30 dolar olarak gösterdim bundada bir sorun olmaz umarım

Top Bottom