Neler Yeni

Oyun yamaları neden ücretsiz olmalı

Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
SeyrekBey
Emeğe saygı duyan bir insan olarak pes yamalarının ve Türkçe yamaların ücretli olmasına karşıyım. Ücretsiz olarak sunarsınız veya reklâmlı olarak sunarsınız anlarım. Ek olarak bir bağış butonu oluşturursunuz bu şekilde isteyen destekte olur ama yamalarda ücreti gereksiz buluyorum. Neden gereksiz buluyorum derseniz emeğe saygı adı altında milletten para koparmaya çalışan insanlar çok piyasaya çıktı. Bir Türkçe çeviri bir pes yaması yapıyor fiyatı neredeyse oyunla aynı veya daha pahalı oluyor.

Existentia

80+ Silver
Emeğe saygı duyan bir insan olarak pes yamalarının ve Türkçe yamaların ücretli olmasına karşıyım. Ücretsiz olarak sunarsınız veya reklâmlı olarak sunarsınız anlarım. Ek olarak bir bağış butonu oluşturursunuz bu şekilde isteyen destekte olur ama yamalarda ücreti gereksiz buluyorum. Neden gereksiz buluyorum derseniz emeğe saygı adı altında milletten para koparmaya çalışan insanlar çok piyasaya çıktı. Bir Türkçe çeviri bir pes yaması yapıyor fiyatı neredeyse oyunla aynı veya daha pahalı oluyor.
kral adam emek harcamış yapmış pahalı buluyorsan almazsın bizim millette bu emeği küçük görmeyi de beleşçiliği de anlayamıyorum

palodayı

80+ Silver
adam kım bılır kac sat ugrasıyor pc basında parası olan alır yapıcak bısey yok ha fıyat oyundan pahalıysa oda cok sacma

Ciri

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
32,259
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, PC Oyunları
1 kerelik cüzi miktarda satın almak sıkıntı değil de aylık abonelik sistemle Türkçe çeviri vermek nedir .d

Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
SeyrekBey
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kral adam emek harcamış yapmış pahalı buluyorsan almazsın bizim millette bu emeği küçük görmeyi de beleşçiliği de anlayamıyorum
Beleşçi bir insan değilim cüzi bir miktar olsa tamam ama 250 TL 150 TL 200 TL ya da aylık üyelik sistemi nedir

Existentia

80+ Silver
Beleşçi bir insan değilim cüzi bir miktar olsa tamam ama 250 TL 150 TL 200 TL ya da aylık üyelik sistemi nedir
üyelik sistemi saçma ama almak zorunda değilsin hocam o kadar kolaysa biri beleşe yapsın kullan pahalı geliyorsa yapmamışlar gibi düşünün

okankygsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Okan kaygısız
Tek bir oyun için bi nebze katılabilirim ama günümüzde 100 TL bile artık 1 dürüm parası oldu.Düşünün bir dürüm parasına hikayeli oyuna çeviri yapıyorsunuz?Yapar mısınız?Binlerce satırı Türkçeye çevireceksiniz..Aylık abonelik ile verecekseniz çeviri yada yamaların devamı gelmeli ki abone olanlar sürekli faydalansınlar.Tek bir iş yapacaksanız eğer yaptığınız işe göre ücret almakta ben bir art niyet aramam ama yamayı başka biri yapar onu kendi sosyal medyasında ücretli satanlara para vermem o ayrı.Pes gibi zaten yabancı dil çok gerektirmeyen oyunlarda şahsen Türkçe dil aramıyorum.Olmaması gerektiğini savunmuyorum ama sadece pes için diyorsanız yamanın içeriğine bağlı olarak gene bir düşünürüm

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
531
İsim
icardi
Kendiniz yapın abi o zaman. Markete gittiğinde her fiyatını beğenmediğin ürün için laf ediyor musun? Ya da her ürünü almak zorunda mısın? Pahalıysa almazsın bu kadar basit.

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
507
İsim
Anonim Ankh
Sen de sevdiğin tarzda yama yaparsan o zaman anlarsın emek nasıl bir şey ve neden karşılığı olmalı diye. Bir şeyleri araştırmadan, kurcalamadan, dışarıdan eleştirmek çok kolay, bu yüzden eleştirini doğru bulmuyorum, işin içine girdikten sonra kendi eleştirini tekrar değerlendirebilirsin.

LastFreak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Can Ergün
Abonelik sistemi bana da saçma geliyor. Fakat tek seferlik makul bir ücret belirlendiyse gayet alınabilir. Sonuçta ekonomisi var ile yok arası bir ülkede eşek gibi sabahtan akşama kadar çalışıp, bir yandan çeviri yapan adamın bir şeyler kazanması gerekli. Zaman dediğimiz şey önemli sonuçta. Dilini geliştirmek isteyen kişiler ücretsiz çeviriyor, en kötü onlardan rica edersin. Yaparlarsa yaparlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
SeyrekBey
Kendiniz yapın abi o zaman. Markete gittiğinde her fiyatını beğenmediğin ürün için laf ediyor musun? Ya da her ürünü almak zorunda mısın? Pahalıysa almazsın bu kadar basit.
Ben kendim yapmak istediğim hatta konuda açıtım bunun için yardımcı olmadılar gülüp geçtiler ben sadece nasıl yapacağımı ve hiç bir tecrübem olmadığı için nereden başlayacağımı sormuştum

Kimse her ürünü almak zorunda değil ancak ürünlerde Gamepass fiyatında olmak zorunda değil veya aylık olmak zorunda değil
Mesaj otomatik birleştirildi:

Abonelik sistemi bana da saçma geliyor. Fakat tek seferlik makul bir ücret belirlendiyse gayet alınabilir. Sonuçta ekonomisi var ile yok arası bir ülkede eşek gibi sabahtan akşama kadar çalışıp, bir yandan çeviri yapan adamın bir şeyler kazanması gerekli. Zaman dediğimiz şey önemli sonuçta. Dilini geliştirmek isteyen kişiler ücretsiz çeviriyor, en kötü onlardan rica edersin. Yaparlarsa yaparlar.
Ben kendi yama mı yapmak istedim konusuda açtım ancak yardımcı olan olmadı ben para kazanmasınlar demiyorum ancak Gamepass fiyatıda istenmesin diyorum

Son düzenleme:

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
531
İsim
icardi
Ben kendim yapmak istediğim hatta konuda açıtım bunun için yardımcı olmadılar gülüp geçtiler ben sadece nasıl yapacağımı ve hiç bir tecrübem olmadığı için nereden başlayacağımı sormuştum

Kimse her ürünü almak zorunda değil ancak ürünlerde Gamepass fiyatında olmak zorunda değil veya aylık olmak zorunda değil

Ben kendi yama mı yapmak istedim konusuda açtım ancak yardımcı olan olmadı ben para kazanmasınlar demiyorum ancak Gamepass fiyatıda istenmesin diyorum
Kıyaslamayı yanlış yapıyorsun. Gamepass ürün olarak daha fazla kişiye satış yapabildiğin bir ürün, sürümden kazanabilirsin. Ancak burada ek bir emek var ve satış kitlesi daha az. Bundan dolayı fiyat kıyaslaması yapılamaz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
SeyrekBey
Kıyaslamayı yanlış yapıyorsun. Gamepass ürün olarak daha fazla kişiye satış yapabildiğin bir ürün, sürümden kazanabilirsin. Ancak burada ek bir emek var ve satış kitlesi daha az. Bundan dolayı fiyat kıyaslaması yapılamaz.
Sen de haklsın farklı bir düşünce şekli ama şu da var onların kitlesi ve yamaların kitlesi aynı değil rakam olarak diyorum yanlış anlaşılmasın

Ben öğrenciler için ücretsiz olması veya cüzzi bir miktarda olsa daha iyi olur demiştim her fikre saygım sonsuz

Sonuta öğrencilerin bir ton masrafı oluyor her ders için ayrı kitap parası

Yemekhane parası

Ulaşım parası

Makale çıkartma parası

Gerçi bunların pahalı olması yamacılarında suçu değil ya neyse

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,914
Üyeler
140,725