Neler Yeni

14700K İçin İşlemci Çerçevesi Tavsiyesi

SelimAkoguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Selim
Arkadaşlar SE-206-XT işlemci soğutucu ile 14700K kullanıyorum. Sıcaklığı düşürmek için işlemci çerçevesi alacağım. Amazon üzerinde yurt dışından gelen çerçeveler var fakat daha sanki bir hafta önce baktığımda 500-600 gibi fiyatları vardı, şimdi telefondan baktım 1000+ TL'ye çıkmış fiyatları.
Anakart: Msi Pro Z690-A

14. nesil ile uyumlu çerçeve tavsiyelerinizi yapabilir misiniz arkadaşlar.

GTX 1050 Tİ

80+ Bronze
Arkadaşlar SE-206-XT işlemci soğutucu ile 14700K kullanıyorum. Sıcaklığı düşürmek için işlemci çerçevesi alacağım. Amazon üzerinde yurt dışından gelen çerçeveler var fakat daha sanki bir hafta önce baktığımda 500-600 gibi fiyatları vardı, şimdi telefondan baktım 1000+ TL'ye çıkmış fiyatları.
Anakart: Msi Pro Z690-A

14. nesil ile uyumlu çerçeve tavsiyelerinizi yapabilir misiniz arkadaşlar.
O soğutucu kutarmalı o işlemciyi. Kasanız ve sıcaklık değerleriniz nelerdir yük altında?

SelimAkoguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Selim
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O soğutucu kutarmalı o işlemciyi. Kasanız ve sıcaklık değerleriniz nelerdir yük altında?
Sıcaklık değerleri hakkında gram bilgim yok denebilir, çünkü işlemci daha yeni servisten gelecek. İşlemci sorunlu olduğu için yollamıştım değişim onayı alıp geri yolladılar daha kargoda. Yükte de, boşta da 99 derece gözüküyordu.
Server olarak kullanılacak bu arada o yüzden uzun kullanımda güzel fark ettirir diye düşünüyorum işlemci çerçevesi.
Termal macun da Thermal Grizzly Hydronaut kullanacağım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kasa Darkflash Aquarius. Ekran kartı yok bu arada server olduğundan, sadece işlemci sıcaklık yayıyor bilgisayarda.

GTX 1050 Tİ

80+ Bronze
Sıcaklık değerleri hakkında gram bilgim yok denebilir, çünkü işlemci daha yeni servisten gelecek. İşlemci sorunlu olduğu için yollamıştım değişim onayı alıp geri yolladılar daha kargoda. Yükte de, boşta da 99 derece gözüküyordu.
Server olarak kullanılacak bu arada o yüzden uzun kullanımda güzel fark ettirir diye düşünüyorum işlemci çerçevesi.
Termal macun da Thermal Grizzly Hydronaut kullanacağım.

Kasa Darkflash Aquarius. Ekran kartı yok bu arada server olduğundan, sadece işlemci sıcaklık yayıyor bilgisayarda.
Değişimden gelince bi deneyin ona göre balarsınız.

SelimAkoguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Selim
Değişimden gelince bi deneyin ona göre balarsınız.
Hocam ama her türlü gerekmez mi? Ağır bir işlemci soğutucu kullanıyorum, Intel de eğrilik oluşuyor ve işlemciye olan temas azalıyor diye biliyorum.

Ben bunları buldum şimdi:
Bu termal macunsuz ve daha ucuz.

Bu ise termal macunlu ama daha pahalı doğal olarak. Bendeki Thermal Grizzly Hydronaut mu daha iyidir bu mu?

Bir de böyle markasını anlamadığım bir şey buldum 400 TL ye geliyor.

Eğer ki QP de satılan yukaridakilerin aynısı ise en ucuz seçenek bu gözüküyor, kargo süresi de kısa olur.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
zafer
Hocam ama her türlü gerekmez mi? Ağır bir işlemci soğutucu kullanıyorum, Intel de eğrilik oluşuyor ve işlemciye olan temas azalıyor diye biliyorum.

Bu ise termal macunlu ama daha pahalı doğal olarak. Bendeki Thermal Grizzly Hydronaut mu daha iyidir bu mu?

Hocam ben de almayı düşünüyorum aliexpressten daha ucuza gelmekte. Ya da donanım haber de bir arkadaş daha ucuza thermalright olan ürünü satmakta bir göz gezdirebilirsinsiniz.

Eğer ki QP de satılan yukaridakilerin aynısı ise en ucuz seçenek bu gözüküyor, kargo süresi de kısa olur.
Qp'da stok yok hocam

SelimAkoguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Selim
Hocam ben de almayı düşünüyorum aliexpressten daha ucuza gelmekte. Ya da donanım haber de bir arkadaş daha ucuza thermalright olan ürünü satmakta bir göz gezdirebilirsiniz.

Qp'da stok yok hocam
Ha stokta olmamasını görmedim, olsaydı iyiydi daha hızlı olurdu.
Aliexpressten gelenler Thermalright kadar iyi performans verecek mi ki.
DH'dakini pm'den link atabilmen mümkün mü

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
alper türkel
thermalright kullanıyorum başarılı ürün inventusda stok vardı kalmamış

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-02-27 111119.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-27 111119.png
    719.8 KB · Hit: 17
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
alper türkel

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-02-27 111724.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-27 111724.png
    42.7 KB · Hit: 13
Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
keday samur

SelimAkoguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Selim
2022 de aldım 171 TL. arkadasa aldık inventus bilgisayardan 400 TL civarı bir şeydi
Hangi işlemci ve işlemci soğutucu ile kullanıyorsunuz, ne kadarlık bir fark oldu şuan da 600+ TL vermeye değer mi?

Attığım linkteki thermal macunsuz thermalright olanı mı alayım (564 TL'ye gelecek)

Yoksa thermal macunlu olanı mı alayım
(747 TL olacak)

Bende 11.8W/mk iletkenli thermal grizzly hydronaut var, bu çerçevenin yanında gelen 12.8w/mk iletkenli thermalright macun. Arada fark yaratır mi 180 TL fazladan vermeye değer mi.

vergiler dahil 210 lira. beklemek istemezseniz domalımhaberde birisi vardı 400-500 liraya satıp duran
Hocam bu Thermalright lar kadar iyi performans verecek mi ki (orjinal thermalright mı bu, öyleyse tamam)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,927
Üyeler
141,362
Son üye
aselkom24
Top Bottom