Neler Yeni

Çözüldü✓ ekran kartı çalışmıyor yardım (?)

Berdele

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Baran
birkaç gündür oyunlarda aşırı düşük fps alıyordum. bios driverları intel işlemci driverları ekran kartı driverları her şeyi denedim. en son format bile attım her şeyi sıfırdan yükledim. ama sorun hala aynı. furmark yükleyip benchmark yaptığımda rtx 3060 ekran kartı max 6 fps alıyor. dahili ekran kartını kullanmadığıma eminim. windows ekran kartında sorunsuz çalışıyor diyor. eski driverlara dönüp denediğimde de sorun düzelmedi. bu sorunun bir çözümü var mıdır arkadaşlar lütfen yardım :,)

Ekler

• FurMark2.0 Screenshot 2024.03.02 - 17.05.29.07.png
    FurMark2.0 Screenshot 2024.03.02 - 17.05.29.07.png
    3.5 MB · Hit: 25
Dahası  
Reaksiyon skoru
112
İsim
Master yi
İlgisi var mı İşe yarar mı bilmiyorum ama Nvidia denetim masasından bütün ayarları varsayılan yapıp uyugula deyip denesene sonuçta ekran kartı ayarları hepsi burda

Berdele

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Baran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İlgisi var mı İşe yarar mı bilmiyorum ama Nvidia denetim masasından bütün ayarları varsayılan yapıp uyugula deyip denesene sonuçta ekran kartı ayarları hepsi
hocam değişim olmadı maalesef

Dahası  
Reaksiyon skoru
112
İsim
Master yi
Kendi elimde olsa birşeyler denerim belki ama şuanda aklıma hiç bir şey gelmiyor :)

Berdele

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Baran
garip bir şekilde ekran kartını devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirdiğimde bir anda fanlar hızlanıyor ve sorun çözülüyor ama bilgisayar her kapanıp açıldığıdna bu işlemi yapmam gerek bu nasıl bir sorun böyle ya

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,212
İsim
Emre Zengin
garip bir şekilde ekran kartını devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirdiğimde bir anda fanlar hızlanıyor ve sorun çözülüyor ama bilgisayar her kapanıp açıldığıdna bu işlemi yapmam gerek bu nasıl bir sorun böyle ya
Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Güç Seçeneklerinde sol tarafta Güç Düğmelerinin Yapacaklarını Seçin kısmından Hızlı Başlatı Devre dışı bırakıp dener misin bir de?

Berdele

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Baran
Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Güç Seçeneklerinde sol tarafta Güç Düğmelerinin Yapacaklarını Seçin kısmından Hızlı Başlatı Devre dışı bırakıp dener misin bir de?
maalesef hocam hala aygıt yöneticisinden devre dışı bırakıp tekrar çalıştımam gerekiyor sorunsuz çalışması için. çok garip gerçekten
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam sorun mhz den kaynaklanıyor galiba aygıtı yeniden başlattıktan sonra yapyığım furmark testinde iyi sonuçla birlikte ortalama gpu mhz 1250 civarı oluyor ama bu işlemi yapmadan önce attığım görseldeki gibi mhz max:210 min:210. bu değerde kilitleniyor ne artıyor ne azalıyor

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,212
İsim
Emre Zengin
maalesef hocam hala aygıt yöneticisinden devre dışı bırakıp tekrar çalıştımam gerekiyor sorunsuz çalışması için. çok garip gerçekten

hocam sorun mhz den kaynaklanıyor galiba aygıtı yeniden başlattıktan sonra yapyığım furmark testinde iyi sonuçla birlikte ortalama gpu mhz 1250 civarı oluyor ama bu işlemi yapmadan önce attığım görseldeki gibi mhz max:210 min:210. bu değerde kilitleniyor ne artıyor ne azalıyor
Laptopta MUX Switch var mı? Direkt harici ekran kartına ayarla sistemi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
keday samur

memory termal pedlerini yenile yoksa o 6 fps'yi de alamayacaksın yakında.

Berdele

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Baran
arkadaşlar sorun çözüldü. yabancı forumlar ve nvidia forumunu uzun süre gezme sonucu birisinin yazdığı gibi güç tuşuna 40 saniye basılı tuttum. batarya sıfırlanıyor tarzı bir şey yazmış ilk kez duyuyorum ama sorun çözüldü. yeni driverlarla birlikte bu sorunu yaşayan pek çok kişi de vardı. benim sorunum böyle çözüldü yaşayan olursa bilginiz olsun.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
914,390
Üyeler
141,830
Son üye
lifed
Top Bottom