Neler Yeni

Parça Uyumu. 4070 SUPER+R7 7800X3D

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Oğuzhan
Bütçe
50000
Merhaba, parça bileşenlerinin uyumu hakkında yardımcı olabilecek var mı? Bütçe belirtmiyorum çünkü (bir önceki konumda da belirtmiştim) ürünlerin tamamını çalıştığım şirketten alacağım için piyasadaki fiyatlardan baya farklı o yüzden siteler üzerinden ürün önermezseniz sevinirim. Benim için önemli olan ürünlerin uyumu güzelliği.
Ürünlerin piyasadaki fiyatı; 52.250 TL benim piyasadaki fiyatlara göre en max bütçem 50K. Bazı parçalar elimde var onları kullanmak istiyorum olur mu olmaz mı yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

Elimde olan parçalar;

GamePower Horizon Gaming MESH Panel 650W 80+ Bronze Dahili PSU 4*120mm RGB Fan RGB Kontrolcü ve Uzaktan Kumanda
Samsung 970 EVO Plus NVMe® M.2 SSD, 1TB MZ-V7S1T0BW
Apacer PANTHER AS340/240GB SATA 3.0 2.5" 240 GB SSD

Almak istediğim parçalar;

GIGABYTE B650M S2H
Ryzen 7 7800X3D
GIGABYTE GV-N407SEAGLE OC-12GD 12GB GDDR6X DX12 DLSS3 192BİT
Apacer Panther RGB 16GB (2x16GB) 5200MHz CL40 DDR5 Gaming Ram (Bu arada bu ürünün CL değeri bi yerde 42 bir yerde 32, anlamadım)
Thermalright Aqua Elite 2740mm ARGB

NOT; 1080P monitörüm var.

Bu parçalarda sorun yaşar mıyım?
650W +80 Bronze yeterli olur mu?
Darboğazı sormuyorum olması imkansız sanırım.

@Kürşat Kütükçü

Son düzenleme:

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,523
İsim
Emre siyah
şimdi şöyle parçaların hepsini uyumlu görüyorum kartı alabiliyorsanız model olarak gigabtye eagle değilde gaming oc vs tercih edin
tek sıkıntı psuda gamepower psu kullanmak o sisteme ilerde zarar verebilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Oğuzhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
şimdi şöyle parçaların hepsini uyumlu görüyorum kartı alabiliyorsanız model olarak gigabtye eagle değilde gaming oc vs tercih edin
tek sıkıntı psuda gamepower psu kullanmak o sisteme ilerde zarar verebilir.
neden eagle kötü mü?
psu yu 5 yıldır kullanıyorum şuanki sistemimde herhangi bir sorun olmadı ama r3 3100 rx5500xt 4gb var şuan gerçi, bütçe olarak 2-3k aşmış halim hatta bu yada en kötü tek ram e düşüp yeni psu alıcam ne yapmalıyım

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,523
İsim
Emre siyah
neden eagle kötü mü?
psu yu 5 yıldır kullanıyorum şuanki sistemimde herhangi bir sorun olmadı ama r3 3100 rx5500xt 4gb var şuan gerçi, bütçe olarak 2-3k aşmış halim hatta bu yada en kötü tek ram e düşüp yeni psu alıcam ne yapmalıyım
eagle soğutma anlamında biraz zayıf kalmakta , ve psu dediğim gibi riskli

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Oğuzhan
Peki psu minimum ne olmadı doğru düzgün yetecek şekilde
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam şuanki kartım Asus sual 5500xt yani nedir kötü mü alınmaz mı 5500 dan bu karta geçeceğim eşekten inip ata bineceğim resmen bu işin bi sonu yok onu da biliyorum lütfen yukarıları önermeyip “kullanırsın sorun olmaz” veya “kötü kart” diye net şeyler söyleyin lütfen yoksa bu konular 4090 a kadar gider..

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,523
İsim
Emre siyah
Peki psu minimum ne olmadı doğru düzgün yetecek şekilde

Hocam şuanki kartım Asus sual 5500xt yani nedir kötü mü alınmaz mı 5500 dan bu karta geçeceğim eşekten inip ata bineceğim resmen bu işin bi sonu yok onu da biliyorum lütfen yukarıları önermeyip “kullanırsın sorun olmaz” veya “kötü kart” diye net şeyler söyleyin lütfen yoksa bu konular 4090 a kadar gider..
dediğim gibi kartı 4070 super almanızda sıkıntı yok sadece seri değiştirin alma imkanınız olan kartları söylerseniz bunu alabilirsiniz bu iiy olur diyebilirim

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Oğuzhan
dediğim gibi kartı 4070 super almanızda sıkıntı yok sadece seri değiştirin alma imkanınız olan kartları söylerseniz bunu alabilirsiniz bu iiy olur diyebilirim
hocam tüm kartları mı sayayım? Bütçe Max 50K benim attıklarım 52K yapıyo zorladım bile zaten olurunu öğrenmek istiyorum yani seri değiştirirsem Belkide 2-3K daha artacak sonuçta. Çıkamıyorum daha fazla bu ekran kartı alınmaz mı ve psu ne kullanmalıyım bunu öğrenmek istiyorum. Forum insanlara yardımcı olmak diye biliyorum bütçelerini daha da yukarı çekmek değil. Öneri verin tabii ki ama bunu da alabilirsiniz veya almayın bunu kötü bir ürün denmeli bence. Açtığım 2. Yada 3. Konu boşa yazıyorum resmen.

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,523
İsim
Emre siyah
hocam tüm kartları mı sayayım? Bütçe Max 50K benim attıklarım 52K yapıyo zorladım bile zaten olurunu öğrenmek istiyorum yani seri değiştirirsem Belkide 2-3K daha artacak sonuçta. Çıkamıyorum daha fazla bu ekran kartı alınmaz mı ve psu ne kullanmalıyım bunu öğrenmek istiyorum. Forum insanlara yardımcı olmak diye biliyorum bütçelerini daha da yukarı çekmek değil. Öneri verin tabii ki ama bunu da alabilirsiniz veya almayın bunu kötü bir ürün denmeli bence. Açtığım 2. Yada 3. Konu boşa yazıyorum resmen.
siz başka yerlerden önermeyin dediğiniz için soruyorum amacım bütçenizi yükseltmek değil forumun ne işe yaradığını da gayet biliyorum
bi üst modeline ucuzdan çıkamıyorsanız kullanabilirsiniz

psu için de deepcool fsp tercih edebilirsiniz

stiga05fx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
695
İsim
Draq123
Pny 4070super aynı fiyatsa oda tercih edilebilir bence

Psu kullanmakta sorun almaz ama bütçe olduğu zaman MARKAYI değiştirmek iyi olur 650w yeter

Winderforce olmadıktan sonra eagleda iyidir gaming oc gibi serin çalışıyor çok fark yok

Son düzenleme:

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,698
İsim
Emir
Merhaba, parça bileşenlerinin uyumu hakkında yardımcı olabilecek var mı? Bütçe belirtmiyorum çünkü (bir önceki konumda da belirtmiştim) ürünlerin tamamını çalıştığım şirketten alacağım için piyasadaki fiyatlardan baya farklı o yüzden siteler üzerinden ürün önermezseniz sevinirim. Benim için önemli olan ürünlerin uyumu güzelliği.
Ürünlerin piyasadaki fiyatı; 52.250 TL benim piyasadaki fiyatlara göre en max bütçem 50K. Bazı parçalar elimde var onları kullanmak istiyorum olur mu olmaz mı yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

Elimde olan parçalar;

GamePower Horizon Gaming MESH Panel 650W 80+ Bronze Dahili PSU 4*120mm RGB Fan RGB Kontrolcü ve Uzaktan Kumanda

GIGABYTE B650M S2H
Ryzen 7 7800X3D
Apacer Panther RGB 16GB (2x16GB) 5200MHz CL40 DDR5 Gaming Ram (Bu arada bu ürünün CL değeri bi yerde 42 bir yerde 32, anlamadım)

@Kürşat Kütükçü
1080p 360hz değilse veya monitörü ileride değiştirme fikri yoksa eğer gereksiz kendi bütçenizi aşıyorsunuz.5 7500 4070 superli sistem gayet yeterli olacaktır

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Hüseyin Mert Görgel

Elimde olan parçalar;

GIGABYTE B650M S2H
Ryzen 7 7800X3D

@Kürşat Kütükçü
Bence parçalar uyumlu ve parçaların TDP değerine bakılırsa PSU yeterli olur bazı arkadaşlar PSU değiş yazmış ama gamepower PSU da bir sıkıntı yok sertifikasida var elinde patlayacagini sanmıyorum. Aklıma takılan tek şey bu ekran kartı ve işlemciyle en azından 2k da kullanmak gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bu sistemle 1080p de darboğaz yaşayıp istediğin performansı alamayabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Oğuzhan
1080p 360hz değilse veya monitörü ileride değiştirme fikri yoksa eğer gereksiz kendi bütçenizi aşıyorsunuz.5 7500 4070 superli sistem gayet yeterli olacaktır
niyetim bütçemin tamamını kullanmak. 7700 alacaktım ekran kartını da 4070 ti super alacaktım ekran kartını düşürüp işlemciye eklemek istedim.

Bence parçalar uyumlu ve parçaların TDP değerine bakılırsa PSU yeterli olur bazı arkadaşlar PSU değiş yazmış ama gamepower PSU da bir sıkıntı yok sertifikasida var elinde patlayacagini sanmıyorum. Aklıma takılan tek şey bu ekran kartı ve işlemciyle en azından 2k da kullanmak gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bu sistemle 1080p de darboğaz yaşayıp istediğin performansı alamayabilirsin.
2k da sorun olmuyorken 1080p de nasıl darboğaz oluyor? bilmediğim için soruyorum yani mantıken çözünürlük düşünce sonuçta fps de artıyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,267
Üyeler
141,111
Son üye
Bestrafer
Top Bottom