Neler Yeni

Amd ryzen 5 5500 anakart önerisi

berkan01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
berkan diler
Sistemi komple güçten kes. Ondan sonra Ryzen 5 5600 işlemcini tak. Ondan sonra bu yukarıda yazmış olduğum BIOS sıfırlama işlemini yap. Yaptıktan sonra PSU kablosunu takıp sistemi çalıştır.
Tamam deniyorum şimdi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tamam deniyorum şimdi
Yani demek istediğim sisteme güç vermeden sadece pinlerde bekleyeceğim sonra kabloları falan takıp tekrar çalıştıracağım

Sistemi komple güçten kes. Ondan sonra Ryzen 5 5600 işlemcini tak. Ondan sonra bu yukarıda yazmış olduğum BIOS sıfırlama işlemini yap. Yaptıktan sonra PSU kablosunu takıp sistemi çalıştır.
Ekran kartsız taktığımda vga ışığı yanıyor onboard görüntü vermiyor şimdi de ekran kartını takacam

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,153
İsim
Emre Zengin
Tamam deniyorum şimdi

Yani demek istediğim sisteme güç vermeden sadece pinlerde bekleyeceğim sonra kabloları falan takıp tekrar çalıştıracağım

Ekran kartsız taktığımda vga ışığı yanıyor onboard görüntü vermiyor şimdi de ekran kartını takacam
Ekran kartsız açamazsın zaten tak onu.

berkan01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
berkan diler

Ekler

• image.jpg
    image.jpg
    1.7 MB · Hit: 8

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,153
İsim
Emre Zengin

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,153
İsim
Emre Zengin
Evet var ama hala aynı şekilde boot led yanıyor görüntü de vermiyor
O tornavidayı JBAT 1 yazan 2 pinli yere 5-10 saniye tam değdirdiğinden eminsin di mi hocam? Sistem M2 SSD takılı olmadan gene çalışması gerekirdi. M2 SSD'yi de tak bakalım. Ondan sonra RAM'leri ve ekran kartını çıkarıp yazdığım şekilde BIOS'u tekrardan sıfırla. En son RAM'leri ve ekran kartını takıp çalıştır bakalım.

berkan01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
berkan diler
O tornavidayı CLRTC yazan 2 pinli yere 5-10 saniye tam değdirdiğinden eminsin di mi hocam? Sistem M2 SSD takılı olmadan gene çalışması gerekirdi. M2 SSD'yi de tak bakalım. Ondan sonra RAM'leri ve ekran kartını çıkarıp yazdığım şekilde BIOS'u tekrardan sıfırla. En son RAM'leri ve ekran kartını takıp çalıştır bakalım.
Hocam sizin dediğiniz gibi jbat1 pinine her şeyi döküp sadece işlemci takılı kalıp 5-10 saniye tuttum ondan sonra tüm kabloları ekran kartını falan taktım acaba yanlış anlamayın hocam sadece işlemci takılıyken çalıştırıp pine öyle mi basmamız gerekiyor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,153
İsim
Emre Zengin
Hocam sizin dediğiniz gibi jbat1 pinine her şeyi döküp sadece işlemci takılı kalıp 5-10 saniye tuttum ondan sonra tüm kabloları ekran kartını falan taktım acaba yanlış anlamayın hocam sadece işlemci takılıyken çalıştırıp pine öyle mi basmamız gerekiyor
Hayır hocam sistemi komple sökmene gerek yok. Parçaları tam oturttuğundan emin ol. Ondan sonra sistemi çalıştır bakalım.

berkan01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
berkan diler
Hayır hocam sistemi komple sökmene gerek yok. Parçaları tam oturttuğundan emin ol. Ondan sonra sistemi çalıştır bakalım.
Yok hocam sadece işlemci takılıyken dediğiniz pinlere basıyorum 5-10 saniyeden bile fazla tuttuğum oldu sonra kabloları taktım ram ve ekran kartını taktım ama yine de boot led yanıyor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,153
İsim
Emre Zengin
Yok hocam sadece işlemci takılıyken dediğiniz pinlere basıyorum 5-10 saniyeden bile fazla tuttuğum oldu sonra kabloları taktım ram ve ekran kartını taktım ama yine de boot led yanıyor
Tek RAM'le dene bir de. Tek RAM 2. slota takılı olsun.

berkan01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
berkan diler

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,153
İsim
Emre Zengin
Deniyorum şimdi

Yok hocam 2. Slota takmışım ram i ama yine aynı boot ışığı yanık kalıyor
Sistemi güçten kes. RAM'i çıkar. JBAT1 ile BIOS'u sıfırla bakalım. Ekran kartı nedir bu arada?

berkan01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
berkan diler
Top Bottom