Neler Yeni

Amd ryzen 5 5500 anakart önerisi

serdar45

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Mahmut Serdar Çeliktürk
Hocam 5500 almayın 5600+ kule soğutucu bütçe varsa

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,212
İsim
Emre Zengin
1-3 olarak taktım sonra sadece tek bir ram taktık aynı şekilde boot ışığı yanıyor
Bilgisayarı kapat. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı olmasın. Ondan sonra RAM'leri çıkar. Çıkardıktan sonra anakart üstünde JBAT1 yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'leri A2 ve B2 olacak şekilde takıp sistemi çalıştır bakalım.
Ekran görüntüsü 2024-03-07 001619.png

berkan01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
berkan diler
Bilgisayarı kapat. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı olmasın. Ondan sonra RAM'leri çıkar. Çıkardıktan sonra anakart üstünde JBAT1 yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'leri A2 ve B2 olacak şekilde takıp sistemi çalıştır bakalım.Alıntıyı görüntüle
Bu akşam bunu deneyeceğim hocam

berkan01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
berkan diler
Bilgisayarı kapat. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı olmasın. Ondan sonra RAM'leri çıkar. Çıkardıktan sonra anakart üstünde JBAT1 yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'leri A2 ve B2 olacak şekilde takıp sistemi çalıştır bakalım.Alıntıyı görüntüle
Kapalıyken bunu yaptım ondan önce de r3 işlemci buldum görüntü geldi bios güncelledim ama kendi işlemcimi taktıktan sonra yine boot ışığı yanıyor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,212
İsim
Emre Zengin
Kapalıyken bunu yaptım ondan önce de r3 işlemci buldum görüntü geldi bios güncelledim ama kendi işlemcimi taktıktan sonra yine boot ışığı yanıyor
BIOS'u son sürüme mi güncelledin?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,212
İsim
Emre Zengin
Yani en sonu güncelledim ama siteden baktığımda bios üzerindeki sürüm aynı değil ardından ekleme yapılmış bende çözemedim
7A38vBL bu BIOS'u mu indirip kurdun?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,212
İsim
Emre Zengin
Aynen güncellenmiş. Peki ilk açtığında BIOS sürümünün ne olduğuna bakmış mıydın? O yukarıda yazdığım aynı BIOS sıfırlama işlemini yap.

berkan01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
berkan diler
Aynen güncellenmiş. Peki ilk açtığında BIOS sürümünün ne olduğuna bakmış mıydın? O yukarıda yazdığım aynı BIOS sıfırlama işlemini yap.
O bios sıfırlamayı her şeyi çıkartıp çalışırken mi yapayım yoksa kapalıyken mi bir de r3 ile mi yapayım yoksa kendi r5 işlemcim ile mi

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,212
İsim
Emre Zengin
O bios sıfırlamayı her şeyi çıkartıp çalışırken mi yapayım yoksa kapalıyken mi bir de r3 ile mi yapayım yoksa kendi r5 işlemcim ile mi
Sistemi komple güçten kes. Ondan sonra Ryzen 5 5600 işlemcini tak. Ondan sonra bu yukarıda yazmış olduğum BIOS sıfırlama işlemini yap. Yaptıktan sonra PSU kablosunu takıp sistemi çalıştır.

Top Bottom