Neler Yeni

🚨 DİYANET'E DÖVME UPDATE'İ GELDİ

Dahası  
Reaksiyon skoru
5,917
İsim
Burak Karadağ

Sivas Müftülüğü Başvaiz'i Saffet Bölükbaşı: "Sevgi izi dövmesi yaptırmak caizdir!" 🚨

Engelli çocukların kaybolmaması adına yapılan sevgi izi dövmesinin dinen doğru olup olmadığı tartışılırken Sivas Müftülüğü Başvaiz'i Saffet Bölükbaşı bu dövmelerin yapılmasında dinen bir sakınca olmadığını belirtti. Bölükbaşı, "Rahatsız olan kişinin kaybolması daha mahzurlu bir durum. Bundan dolayı sevgi izinin Alzheimer gibi kişilerin rahatlıkla bulunabilmesi için onlara has olmak üzere caiz görebiliriz" dedi.

1709884668301.png

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Yani biraz değişik bir fetva olmuş ama mantıklı da.

Hanaz

80+ Silver
Şaşırtmadı

theAhm3t

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,193
İsim
Ahmet Deniz

Sivas Müftülüğü Başvaiz'i Saffet Bölükbaşı: "Sevgi izi dövmesi yaptırmak caizdir!" 🚨

Engelli çocukların kaybolmaması adına yapılan sevgi izi dövmesinin dinen doğru olup olmadığı tartışılırken Sivas Müftülüğü Başvaiz'i Saffet Bölükbaşı bu dövmelerin yapılmasında dinen bir sakınca olmadığını belirtti. Bölükbaşı, "Rahatsız olan kişinin kaybolması daha mahzurlu bir durum. Bundan dolayı sevgi izinin Alzheimer gibi kişilerin rahatlıkla bulunabilmesi için onlara has olmak üzere caiz görebiliriz" dedi.

Alıntıyı görüntüle
rahatsız olandan kastı ne? zihinsel engelli olanlar mı? onlar nasıl kayboluyor hadi kayboldu diyelim yüzünden zaten tanırsın?
ben hiç bir şey anlamadım

alovra

80+ Bronze
dövme yerine başka bişey düşünebilirlerdi ramazan geliyor şu akşam ezanını da az erkene alsalar bi şöyle 5 te 6 da okunsa kafi (ŞAKA)

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,489
İsim
uwu
Atam diyaneti şimdi görse hepsini astırırdı aynı Kur'an'ın üstünden zıplayan hoca kılıklı varlıkları astırdigi gibi.

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
405
İsim
Sinan İ.
Bence sadece başlığı değil konunun içeriğini iyi okuyun ondan sonra yorum yapın.
Dövmeden kasıt sevgi dövmesi diye adlandırılan bir nevi kimlik numarası gibi görünen bir yere yapılan rakamlardan oluşan dövme.
Yapılan kişilerde zihinsel engeli bulunan yani dinimizce günahsız insanlar.
Bence gayet normal. Kendini ifade edemeyen bir kişiyi yada alzheimer hastasını karakola götürürseniz ancak ihbar gelirse ailesi bulunabilir ama bu şekilde sisteme numara girilip direk kimliği teşhis edilir ve ailesine haber verilir.
Olayı tam kavrayamadan bu tür başlıklarla konu açmak akıl işi değil.
Ayrıca okumadan konuyu bilmeden başlığa bakarak yorum yazmakta saçmalık.

Haberin içeriğinde dövme abdeste engel değil deniyor bu konuyu tam bilmiyorum ancak dövmenin dinen sakıncalı olduğuda üstüne basa basa söyleniyor.

Hadis belli Zorlaştırmayın , Kolaylaştırın.
Yoldan sapılmadığı sürece bu tür 'update' lerin bence yapılması normal.

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Bence sadece başlığı değil konunun içeriğini iyi okuyun ondan sonra yorum yapın.
Dövmeden kasıt sevgi dövmesi diye adlandırılan bir nevi kimlik numarası gibi görünen bir yere yapılan rakamlardan oluşan dövme.
Bence gayet normal. Kendini ifade edemeyen bir kişiyi yada alzheimer hastasını karakola götürürseniz ancak ihbar gelirse ailesi bulunabilir ama bu şekilde sisteme numara girilip direk kimliği teşhis edilir ve ailesine haber verilir.

Haberin içeriğinde dövme abdeste engel değil deniyor bu konuyu tam bilmiyorum ancak dövmenin dinen sakıncalı olduğuda üstüne basa basa söyleniyor.

Katılıyorum

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
405
İsim
Sinan İ.
KENDİNİ İFADE EDEMEYECEK ŞEKİLDE ENGELİ BULUNAN KİŞİLERE YAPILAN SEVGİ İZİ DÖVMESİNDEN BAHSEDİLİYOR.

Bu şekilde yazınca belki anlarlar diye yazdım. Sevgi izi orasına burasına yapılan aslan kaplan dövmesi değil. Kolayca görünen bir yerine yapılan bir nevi kimlik numarası yerine geçen rakamlardır.

Anlamsızca eleştirip günahsız insanlar üzerinden bari prim yapmaya çalışmayın. Bu yaptığınız hem dinen günah hemde insanlık adına utanç verici.

KAANT10X

80+ Bronze

Bravo üstad aklı başında bir yorum sonunda valla. Profil fotomda 88. İslam Halifesi Hâdimü'l–Haremeyni'ş–Şerîfeyn Sultan Bahadır Selim Han olsaydı ve bir internet forumunda bu tarz haber!🚨🚨 İle yaşı küçük arkadaşları kandırsaydım muhtemelen çok utanırdım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
913,469
Üyeler
141,716
Son üye
nowly
Top Bottom