Neler Yeni

Spor yapmaya hevesliyim (obezim kilo vermem lazim)

Kangalll

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
254
İsim
Kangal Kangaoğlu
Hayir baskul gibi birseye cikardi kilomu aldi sadece bi kac sey daha yazdi gerci ama onemli birsey oldugunu sanmiyorun hicbir zaman bana ogutemedigim yada oguttugum bi besin soylemedi
Doktora git arkadaşım, farklı bir diyetisyene git.

ananas_suyu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
449
İsim
ada yalın
Diyetisyene git orda sana yemek listesi cıkartır zaten onu uygula.

FlyperX

80+ Silver
En İyi Cevap
2
1 Ay klasik fullbody antrenman yaparsın ondan sonra tekli bölge yaparsın her güne farklı hareketler koyarsın, senin uzun bir süre diyet yapman lazım vefull kalori açığı ile yağ yakman lazım, her idman sonu kardiyo yapmanda lazım.

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
638
İsim
Sercan GÖKALP
182 boyunda 110kilo bir obezim vicudum cok yagli seker tuketimim cok fazla spor salonuna gidicem neler yapmaliyim diyet konusunda ne yapmaliyim vs degerli bilgilerinizi bekliyorum
İradeli ol da ne yaparsan yap. Az ye çok idman yap basit mantık olarak yediğinden fazlasını yakarsan zayıflarsın. Baktın zayıflayamıyorsun anla ki hala fazla yemek yiyorsun. Bu konuda sana prenses gibi davrananları değil gerçeği yüzüne vuranları dinle. Kilolu olmak hiçbir koşulda iyi bir şey olamaz kimse bunu savunmasın. Kalp, tansiyon, şeker gibi sıkıntılı hastalıklara yatkın bir vücutla yaşamayı kimse " ben kendimle barışığım " saçmalığının ardında saklamasın. Bir gün o kilo yüzünden kalbiniz yorgun düştüğünde anlarsınız " saçmalama sen böyle de çok güzelsin " diyen insanların ne tür boş yaptıklarını.

Kangalll

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
254
İsim
Kangal Kangaoğlu
Doktora gitmek ✔️
Tr doktoru hastayi salamamak ✔️
Mesaj otomatik birleştirildi:

Deniyecegim spor icin sonra bilgi aliyim o zmn
Ben 4 sene beslenme ve diyetisyenlik dersleri aldım ama ben bile sana öneride bulunmuyorum. Derdinin çaresini forumda arama.

frknhrmnc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
Furkan Harmancı
Benzer bir yoldan geçtim. Her gün en az 10 bin adım yürü. Gün içerisinde kendine 8 saatlik bir zaman aralığı belirle ve sadece o saat aralığında yemek ye. Yediğin yemeklerin sağlıklı yemekler olması için çaba sarfet. Tatlı ve aburcuburu kes. 7-8 saat uyu. Uyuduğun ortamın karanlık ve sessiz olmasına özen göster. Sağlığını ve kilonu ne kadar hızlı topladığına şaşıracaksın. Daha enerjik ve mutlu hissedeceksin.

Rainzbl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Fatih Ersin
Hocam eğer hevesliyseniz öyle yavaş yavaş yemekten kesiyim demeyeceksiniz hamur işi ve şekeri tamamen hayatınızdan çıkaracaksınız. Kilonuza göre almanız gereken kaloriyi öğrenip 700-800 kalori aşağısında beslenin. Günlük almanız gereken proteini kilonuz x 0.82 olarak hesaplayın. Karbonhidratı düşük tutmanız çok önemli sırf günlük almanız gereken kaloriden düşük diye gün içinde gidip 500gram pirinç yemeyin mesela. Kilonuza göre günde 4-5 litre su içmeniz gerekiyor sadece vücuttan su atarak 2 haftada tartıda ciddi bir kilo kaybı göreceksiniz (2-3 kilo).
Bunun dışında haftanın en az 4 günü ağırlık antrenmanı çalışın ve ağırlık idmanı sonrasına koşu bandında 30-40 dakika eğimli yürüyüş yapın. Eğer bu dediklerimi disiplinli bir şekilde uygularsanız 3 ayda ciddi bir kilo vermiş olacaksınız.

sahuraka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
559
İsim
yağız ahmet özdemir
Hocam eğer hevesliyseniz öyle yavaş yavaş yemekten kesiyim demeyeceksiniz hamur işi ve şekeri tamamen hayatınızdan çıkaracaksınız. Kilonuza göre almanız gereken kaloriyi öğrenip 700-800 kalori aşağısında beslenin. Günlük almanız gereken proteini kilonuz x 0.82 olarak hesaplayın. Karbonhidratı düşük tutmanız çok önemli sırf günlük almanız gereken kaloriden düşük diye gün içinde gidip 500gram pirinç yemeyin mesela. Kilonuza göre günde 4-5 litre su içmeniz gerekiyor sadece vücuttan su atarak 2 haftada tartıda ciddi bir kilo kaybı göreceksiniz (2-3 kilo).
Bunun dışında haftanın en az 4 günü ağırlık antrenmanı çalışın ve ağırlık idmanı sonrasına koşu bandında 30-40 dakika eğimli yürüyüş yapın. Eğer bu dediklerimi disiplinli bir şekilde uygularsanız 3 ayda ciddi bir kilo vermiş olacaksınız.
Egimli bir yuruyus dimi suanki halimle kosamiyorum cunku tikaniyorum 27 saniyede

Rainzbl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Fatih Ersin
Egimli bir yuruyus dimi suanki halimle kosamiyorum cunku tikaniyorum 27 saniyede
evet hocam fakat biraz tempolu yürümeniz gerekiyor başlarda biraz zor gelecektir kendinizi zorlayın 5 dakika aralıklarla eğimi düşürüp biraz soluklanın sonrasında tekrar yükselterek devam edin bir zaman sonra alışacaksınız zaten

Top Bottom