Neler Yeni

motorcular bana sürekli laf atıyorlar ( hakaret )

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,159
İsim
Ahmet Sevinç
arkadaşlar selam 2. kez başıma geliyor olaysa yanlış bir şey yaptığım zaman karşı tarafın küfür veya hakaretle yanıt vermesi , bugünde aynı şey başıma geldi . Yolda yürüyordum ve aynı kaldırımda bir köpek sahibiyle dolaşıyordu tamda o esnadada bir motorcu motoruyla uğraşıyordu bende köpekten azıcık kaçınıyım derken adama hafifinden sürttüm kulağımdada kulaklık olduğu için pardon dedim ( duyuldumu bilmem ama duydu kabul edeceğim ) sonra " sonra mal mısın kanka " falan dedi bende bu tarz olaya karışmamak ve mabadım yemediği için bir şey demedim yürüdüm oda üstelemedi ve olay bitti ama benim içimi yiyen bana hakaret etmesiydi özellikle tanımadığınız sokaktaki bir insan size hakaret edince içiniz içinizi yiyor onu dövmek , neden dedin demek vs. için . Sormak istediğim şey ise siz ne yapardınız ben o sırada düşündüm ve içimden ilk " bana mı dedin ?" ondan sonra " niye diyorsun , özür dilerim ama hakaret etmek zorunda mıydın " falan diyebilirdim ama yaşım küçük ( 16 ) onunda verdiği alçaklık ile bir şey demeden gittim.
Öbür olayda ise karşıdan karşıya işlek bir caddeden geçiyordum tam o esnadada arabalar vs. tıkatmıştı yolu bende de telaş vardı tam çıktığım andada trafik aktı gibi neyse tam o esnadada aradan dolaşan bir motor trafik akmamasına rağmen bni anda gazladı o sıradada ben geçtiğim için birazcık kıl ucuyla kurtuldum o sırada da ağır hakaret etti bundan 1-2m sonrada durmak zorunda kaldı . Gene aynı sebeplerden bir şey diyemedim ama öyle bir hakaret etti ki ...
Olaylar bu şekilde bir sonraki sefere ne yapmamı önerirsiniz ? çünkü şunu anladım ki bu hiçbir zaman son olmayacak
Elbette %100 ben haklı değilim ama hiçbir insana hakaret edilmesini doğru bulmuyorum özelliklede benim gibi hafif yanlışlar bireyler için kesinlikle haksız buluyorum

Ciri

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
32,256
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, PC Oyunları
Aga o anlık hararetle kimse empati kurmaz, adam sana laf edince köpekten kaçtım kusura bakma desen muhtemelen laf etmezdi, motorcuların yüzde 90ı agresif oluyor zaten. Haklı da sayılırlar insanların motora karşı önyargısı var.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,159
İsim
Ahmet Sevinç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aga o anlık hararetle kimse empati kurmaz, adam sana laf edince köpekten kaçtım kusura bakma desen muhtemelen laf etmezdi, motorcuların yüzde 90ı agresif oluyor zaten. Haklı da sayılırlar insanların motora karşı önyargısı var.
katılıyorum banada biri garip bir şekilde sürtse hoş bir şekilde karşılamam ama hakaret etmesi gerekmez o zaman her yapılan yanlışa herkes ana avrat herkes sövsün benimde takıldığım nokta bu . Ama haklısın kendimi daha açık izah etsem adam da anlayış gösterirdi ( şu 2. olaya gram katılmıyorum çünkü bildiğin anama sövdü bu adama kendini izah etsende ben anlayış göstereceğini sanmam zaten anama sövdüğü içinde ben de kibar olmamda neyse ... )
bu arada bu adamların bu tutumu beni motorculardan soğutturdu yani önyargı vs. boşuna olmuyor

• Beğen
Reaksiyonlar: Ciri

Ciri

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
32,256
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, PC Oyunları
katılıyorum banada biri garip bir şekilde sürtse hoş bir şekilde karşılamam ama hakaret etmesi gerekmez o zaman her yapılan yanlışa herkes ana avrat herkes sövsün benimde takıldığım nokta bu . Ama haklısın kendimi daha açık izah etsem adam da anlayış gösterirdi
bu arada bu adamların bu tutumu beni motorculardan soğutturdu yani önyargı vs. boşuna olmuyor
Kimse mutlu değil takılma hakarete küfre falan salla geç

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,159
İsim
Ahmet Sevinç
  • Beğen
Reaksiyonlar: Ciri

ImToretto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,069
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Bileşenleri. Genel Sorunlar.
Instagram
7emrek
Bende motorcuyum sebebini hemen söyleyeyim. İnsanlar bizim hakkımızda çok fazla yorum yapıyorlar. Arabalar bize hiçe sayıyor. İnsanlar yollarda dikkatsiz (yaya ve araba) bu yüzden agresifiz.
Çünkü tek korumamız ekipman. Bir kaza anında Her türlü bir araçtan daha fazla hasar alıyoruz. Zaten onlara sinirlenip geriliyoruz birde İnsanlar bize karşı çok dolu
Bu arada asla maganda olarak Şehir içinde takılan motorculardan bahsetmiyorum. Onlar böyle yaptıkları için insanlar dolu motorculara karşı
Sürekli Hakaret eden bir kesim var fakat buda yanlış insan gibi uyarılabilir. Ama eğer ki karşımızdaki insan insanlıktan anlamıyorsa işler değişir.

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,934
İsim
tümen dağ
Okumadım ama motorcu haklıdır

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,159
İsim
Ahmet Sevinç
Bende motorcuyum sebebini hemen söyleyeyim. İnsanlar bizim hakkımızda çok fazla yorum yapıyorlar. Arabalar bize hiçe sayıyor. İnsanlar yollarda dikkatsiz (yaya ve araba) bu yüzden agresifiz.
Çünkü tek korumamız ekipman. Bir kaza anında Her türlü bir araçtan daha fazla hasar alıyoruz. Zaten onlara sinirlenip geriliyoruz birde İnsanlar bize karşı çok dolu
Bu arada asla maganda olarak Şehir içinde takılan motorculardan bahsetmiyorum. Onlar böyle yaptıkları için insanlar dolu motorculara karşı
Sürekli Hakaret eden bir kesim var fakat buda yanlış insan gibi uyarılabilir. Ama eğer ki karşımızdaki insan insanlıktan anlamıyorsa işler değişir.
sevgili motorcu kardeş neden kızgın olduğunuzu anlayabiliyorum ama ben bir hakaret etmiyorken karşımdaki tanımadığım bir adamın bana laf etmesi oldukça sinirimi bozan bir şey normalde ona hak vercek olsam bile insanın veresi gelmiyor sırf bu yüzden bunu tıpkı arabadaki bi elemanın size küfür etmesi gibi düşünebilirsiniz ( aynı duygu ) , ha ağzından kaçar ama böyle hessahlı küfür eden birinin ağzından kaçacağını sanmıyorum ( 2. olay ) . O yüzden gergin bir şekilde uyarın bunda sorun yok ama hakaret etmeyin lütfen ben de bir yayayım ve tek korumam üstümdeki montum ve pantalonum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Okumadım ama motorcu haklıdır
doğru her zaman haklıdır seninde anana sövsünde ona haklısın vs. dersin gene

ImToretto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,069
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Bileşenleri. Genel Sorunlar.
Instagram
7emrek
sevgili motorcu kardeş neden kızgın olduğunuzu anlayabiliyorum ama ben bir hakaret etmiyorken karşımdaki tanımadığım bir adamın bana laf etmesi oldukça sinirimi bozan bir şey normalde ona hak vercek olsam bile insanın veresi gelmiyor sırf bu yüzden bunu tıpkı arabadaki bi elemanın size küfür etmesi gibi düşünebilirsiniz ( aynı duygu ) , ha ağzından kaçar ama böyle hessahlı küfür eden birinin ağzından kaçacağını sanmıyorum ( 2. olay ) . O yüzden gergin bir şekilde uyarın bunda sorun yok ama hakaret etmeyin lütfen ben de bir yayayım ve tek korumam üstümdeki montum ve pantalonum
Mesaj otomatik birleştirildi:

doğru her zaman haklıdır seninde anana sövsünde ona haklısın vs. dersin gene
Öncelikle değerli üslubun için ben teşekkür ederim. Sana yapılan durum zaten hiç hoş bir durum değil fakat bir düşün o gün ondan önce kaç durum yaşadı. Belki de kazanın ucundan kurtuldu. Her insan sakin kalamıyor fakat bu sana hakaret etme anlamı oluşturmuyor.
Örnek olayların da Çoğunlukla kulaklık takan insanlar zaten dikkatli olmuyor gerek karşıdan geçerken vs. bu yüzden her gün aynı olayı yaşadıkları için gergin oluyorlar. Fakat tekrar dediğim gibi size hakaret etmesini gerektirmiyor.
Sizin de korumanız oysa sizin daha dikkatli olmanız gerek mesela karşıdan karşıya geçerken vs

eneskaya6

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,094
İsim
Enes kaya
Dostum trafıkte ve başka ülkelerde yaşadıklarıma dayanarak kısa bi yorum yapacam. Keşke herkes sakin huzurlu ve konustugu kelimeleri secerek kullansa ama trafıkte anlık verilen küfürlere tepkilere aslında cok takılmamak lazım. Türkiye sınırlarından cıkıp biraz kuzeye gittiğinde insanlar birbirlerine sadece hakaret edıyor sinirlenince trafıkte vs vs ama kimse o hakareti ciddiye alıp şiddetle karşılık vermıyor laf olduğu için önemsenmıyor diye bilirim ama türkiye de dediklerin senin ölümünü getirebilir. Kimse o lafları kaldıramıyor gecen önümde 2 araba birbirine korna bastı biri inerken anasına sövdü refleks olarak diğer adamın arabadan bir inişi var sen kimsin lan anama sövüyon diye bagırıp arabasına vuruyor ama nasıl celalli eline silah ver karsısındakini vurur. Lafları umursamamaya calıs gerçekten o kadar önemsiz ki sende aynı şekilde karşılık ver diyecem ama bu ülkede ya sakat kalırsın ya ölürsün.Avrupa da mesela yüzyüze anasına sülalesine kendisine sövsövdür gelip sana vurmaya kalkamaz aşırı nadirdir ama türkiye de mal mısın de 2dk sonra silahlar patlar. Laflar değersiz önemsiz takılma derim bizim gibi ülkelerde edilen küfürler insanı aşırı etkılıyor ve direk şiddet olarak karşılık verılıyor onların geri kafalığı olarak düşünüp umursama

SeryXS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
238
İsim
Efe
İlgilendiği Kategoriler
Rust, Bilgisayar
Yolda nerden çıktıkları belli değil her deliğe giriyorlar vuruncada motorcu haklı oluyor

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
416
İsim
Dwayne Rolly
dayagı haketmiş

Top Bottom