Neler Yeni

Öğretmen Öğrenciye Hakaret Edebilir mi?

Robocyber

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Emre Tok
Öğretmeni köşeye mi çeksinler :D Sonra bu cocugun ailesi beni sıkıştırdı diye o dilekçe verirse mesele saçma sapan şekilde uzar gider. Hiç o toplara girilmesine gerek yok.
özür dilerim sayfa geç yüklendiğinden bende meb e git diyen arkadaş gözüküyordu xd hocayı köşeye falan çekme xd

Yasinn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,365
İsim
.
CİMER üzerinden olayı açık bir şekilde yazarak şikayette bulunabilirsiniz. Bu şikayetler direkt olarak gerekli yerlere gidiyor. Sizinkide önce ilçe milli eğitime oradanda okul yönetimine gider. Tavsiyem CİMER üzerinden şikayet edin.

Agathon

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Uzaması daha iyi bence dostum haklılar bu arada köşeye çeksinler derken demek istediğim sadece konuşmaları yani yanlış anlaşılmak istemem :D
Şimdi giderler hoca sen böyle böyle yapıyormussun. Sen kimsin diye bi şeyler olur. Çocukları sen teşvik ettin diye gider ifade veririm :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

CİMER üzerinden olayı açık bir şekilde yazarak şikayette bulunabilirsiniz. Bu şikayetler direkt olarak gerekli yerlere gidiyor. Sizinkide önce ilçe milli eğitime oradanda okul yönetimine gider. Tavsiyem CİMER üzerinden şikayet edin.
Yüksek ihtimal okula müfettiş gönderirler. Çocuklara sorarlar toplu şekilde var mı böyle bir şey diye. Müdürün ve o öğretmenin karsısında sence çıkıp biri olanları anlatabilir mi :)

baran'

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
521
İsim
İsmail baran
Instagram
ismail.baranq
Şimdi giderler hoca sen böyle böyle yapıyormussun. Sen kimsin diye bi şeyler olur. Çocukları sen teşvik ettin diye gider ifade veririm :D
Okulda müdürümüz bir öğrenciye tokat atmıştı ve aslında tokat atması yanlıştı ama sebebi vardı tabii ki müdürü savunmuyorum ama haklı denebilirdi tokat yiyen arkadaş istiklal marşımız okunurken konuşuyordu gülüyordu tamam sevmiyebilir ama saygı duymak zorunda daha sonra bu arkadaşın ailesi polise falan gitti polis konuyu uzatmayın siz haksızsınız okul müdürünün milli eğitimde çok tanıdığı vardır boşuna uğraşmayın gibi şeyler söylemiş.

claxan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Cihan Serdar
Toplu bir şekilde müdüre/müdür yardımcısana şikayet edin. Büyük ihtimal bir şey yapmazlar. (klasik okul idaresi) O zaman İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayet edin.
bunun çözümü basit. Toplu şekilde idareye dilekçe verin bu durum hakkında şikayette bulunun. Eğer işleme sokmazlar ise cimere yazacagınızı belirtin. İşlem yaparlar.
hocan tekrar hakaret ederse nazik bir dille devam ederse şikayet edeceğini ima et ben öyle kurtulmuştum he devam ederse müdüre sınıf arkadaşlarınla gidip olayı anlat o da işe yaramaz ise üstteki arkadaşın dediğini yap
Hocam müdürümüzü zaten 2 senedir okuduğum okulda gören yok. Ne zaman gitsek odasında değil veya Cuma günleri İstiklal Marşından önce konuşma yaparken vesaire asla göremedik. Müdür yardımcılarımız var öğretmenle araları çok iyi ve kendileri de aynı şekilde. Şikayet etsek ucu onlara da dokunacak. Bunu bildiklerinden okulla çok bir çözüme ulaşamam sanırım. CİMER e bildirmek için arkadaşlarımla da konuşurum beraber ailelerimizi ikna edip başvuru yapabiliriz. Fakat o kadar uğraşırlar mı bizim okulla bilmiyorum. Çünkü el attıkları gibi müdürün, müdür yardımcılarının vesaire hep değişmesi gerekir.

Agathon

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Okulda müdürümüz bir öğrenciye tokat atmıştı ve aslında tokat atması yanlıştı ama sebebi vardı tabii ki müdürü savunmuyorum ama haklı denebilirdi tokat yiyen arkadaş istiklal marşımız okunurken konuşuyordu gülüyordu tamam sevmiyebilir ama saygı duymak zorunda daha sonra bu arkadaşın ailesi polise falan gitti polis konuyu uzatmayın siz haksızsınız okul müdürünün milli eğitimde çok tanıdığı vardır boşuna uğraşmayın gibi şeyler söylemiş.
Birisine bıçak saplayan kişinin savcılıkta serbest kaldığını görüyoruz. Bunların yaşanması çok normal değil mi. Elemanın yaptıgını savunmuyorum elbette. Ama şiddet var ise ortada polisin bile görevini yapması gerekir. Devamına savcılık karar versin.

TİTAN.

80+ Platinum
Selamlar, 10. sınıftayım. Okulumuzda zil 4 dakika erken çalıyor hep. Mesela teneffüs saat 12.00 da ise 11.56 da zil çalıyor, ama öğretmen bildiği için 12 de bırakıyor. Aynı şekilde teneffüs bitişinde de (örneğin) saat 12.00 da çalması gereken zil 11.56 da çalıyor. Bugün aynı şekilde zil çaldı fakat biz biliyoruz erken olduğunu o yüzden arkadaşlarımın sırasının orada sohbete devam ediyorduk. Sonra okulumuzda neredeyse hiç sevilmeyen tarih hocamız geldi, o sırada yerine oturmamış öğrencilere "*****, *****, **********" tarzı hakaretler etti (bende dahil). Ama aslında tam olarak zil de çalmamıştı. Ayrıca hocanın ilk böyle konuşması değil. Daha önce derslerde de böyle dediği kişiler oluyordu. Birde nöbetçiyken sınıfımıza geldi, yerler pismiş bize "sizin aileniz pis o yüzden pissiniz" diye bağırıyordu. Sınıfımızda ki kız arkadaşların tırnaklarına bakıp bunları keseceksiniz diye azarlıyordu (bu yaptığı kurallara uygun bir şey mi bilmiyorum ondan yazdım). Bu hoca bir suç işliyor ona eminim fakat nasıl doğru adım atabilirim? Sınıfın önünde hakarete uğrayıp rencide olmak gerçekten hoş değildi.
Direk milli eğitim müdürlüğüne gidin şikayetçi olun okul iadersi bi halt yapmaz

milenix

80+ Gold
Hocam müdürümüzü zaten 2 senedir okuduğum okulda gören yok. Ne zaman gitsek odasında değil veya Cuma günleri İstiklal Marşından önce konuşma yaparken vesaire asla göremedik. Müdür yardımcılarımız var öğretmenle araları çok iyi ve kendileri de aynı şekilde. Şikayet etsek ucu onlara da dokunacak. Bunu bildiklerinden okulla çok bir çözüme ulaşamam sanırım. CİMER e bildirmek için arkadaşlarımla da konuşurum beraber ailelerimizi ikna edip başvuru yapabiliriz. Fakat o kadar uğraşırlar mı bizim okulla bilmiyorum. Çünkü el attıkları gibi müdürün, müdür yardımcılarının vesaire hep değişmesi gerekir.
Başvurun hocam. Hatta ilçe milli eğitim müdürlüğü'ne gidin. Gidebiliyorsanız il milli eğitim müdürlüğüne gidin. Böyle aşağılık yaratıkların böyle kutsal bir meslekte olması zarardan başka bir şey değil.

claxan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Cihan Serdar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yüksek ihtimal okula müfettiş gönderirler. Çocuklara sorarlar toplu şekilde var mı böyle bir şey diye. Müdürün ve o öğretmenin karsısında sence çıkıp biri olanları anlatabilir mi :)
Hocam ailem öyle diyecek bir aile değil. Okulun halini onlarda görüyor. Gittiğim okul Ataşehirin en yüksek okulu bu arada, düşük bir okul değil. Okulda müdür yardımcısı vesaire bulamadığımız için devamsızlıkları bile kapıdaki güvenlik siliyor. Ama dediğim gibi okula el atıldığı anda müdür, müdür yardımcısı ve bir kaç öğretmenin direkt gitmesi gerekir. Bu kadar uğraşırlar mı ilçe milli eğitim müdürlüğünde onu bilmiyorum. Eğer ki o kadar uğraşılmazsa sonucu gene bana patlar. 5. Sınıfta beden öğretmenimiz bir arkadaşımızın saçını çekmişti. Arkadaşım gidip şikayet etmişti ve öğretmeni sadece uyarmışlardı. Sonuç arkadaşıma patladı ve beden dersinden çok ağır bir şekilde kaldı. Aynısı başıma gelsin istemiyorum.

MveA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Mehmet Ali
Sınıf olarak ailelerinizi organize edip dilekçe verin. Sonuç alamazsanız yine CİMER'e yazın organize şekilde. Hiçbirinden sonuç alamasanız twitter adalet sarayına başvurun.

Agathon

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Aileler işin peşine düşücekse gir o topa güzel kardeşim. İlçe milli eğitime gidersiniz 1 ay geçer ses çıkmaz ilgilenmezler. Bir şey yapmıyorlar ise il milli eğitime gitmeniz gerekir. Bu ülkede bi şeylerin değişmesini istiyorsan gidebildiğin kadar gideceksin. Yoksa hiçbir şey olmayacağı gibi her şey sana da patlayabilir.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Zamanında bizimde benzer hocalarımız vardı benzer söylemler kullanan fakat durup düşündüğümde haklı diyordum. Çöplük gibi yaşıyordu bir çoğu (çöp konusunda veya kişsiel bakım konusunda kimse öğretmenlerin uyarısına bir şey diyemez, kanuna aykırı bir şey yapın demiyorsa) ve genelde bu söylemler en hayaz öğrencilere gidiyordu.

Oralar sadece aslında öğretim kurumları değil, eğitim kısmı da var ve aslında bunları da öğrencilere bilinçlendirmeleri gerekiyor fakat yılların verdiği şeyle artık çoğu eğitimci bundan kopmuş durumda, aile de hiç terbiye vermemişse, vermiyorsa öğrenciyi gerçekten kontrol etmek gerçekten çok zor oluyor.

Şahsınıza doğrudan hakaret etmesi doğru bir şey değil, aileniz ile paylaşın aileniz gidip okul ile görüşsün. Gerekiyorsa öğretmenle birebir görüşülsün. MEB'i vs. işin içine katarsanız iş gereksiz yerlere varabilir, iki taraf içinde.

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,700
İsim
Orkun
Selamlar, 10. sınıftayım. Okulumuzda zil 4 dakika erken çalıyor hep. Mesela teneffüs saat 12.00 da ise 11.56 da zil çalıyor, ama öğretmen bildiği için 12 de bırakıyor. Aynı şekilde teneffüs bitişinde de (örneğin) saat 12.00 da çalması gereken zil 11.56 da çalıyor. Bugün aynı şekilde zil çaldı fakat biz biliyoruz erken olduğunu o yüzden arkadaşlarımın sırasının orada sohbete devam ediyorduk. Sonra okulumuzda neredeyse hiç sevilmeyen tarih hocamız geldi, o sırada yerine oturmamış öğrencilere "*****, *****, **********" tarzı hakaretler etti (bende dahil). Ama aslında tam olarak zil de çalmamıştı. Ayrıca hocanın ilk böyle konuşması değil. Daha önce derslerde de böyle dediği kişiler oluyordu. Birde nöbetçiyken sınıfımıza geldi, yerler pismiş bize "sizin aileniz pis o yüzden pissiniz" diye bağırıyordu. Sınıfımızda ki kız arkadaşların tırnaklarına bakıp bunları keseceksiniz diye azarlıyordu (bu yaptığı kurallara uygun bir şey mi bilmiyorum ondan yazdım). Bu hoca bir suç işliyor ona eminim fakat nasıl doğru adım atabilirim? Sınıfın önünde hakarete uğrayıp rencide olmak gerçekten hoş değildi.
Çözüm ilçe milli eğitim. Dilekçe yazıp verin gerisini onlar hallederler.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,890
Üyeler
154,305
Son üye
Ahmet789
Top Bottom