Neler Yeni

Access Point olarak ayarlanan modemin paneline giremiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
emre yokuş
arkadaşın yapmak istediği şu; Ana modeme ikinci modemi köprü modunda bağlayıp hem wifi noktası hemde switch gibi ethernet portu yaratmış. Köprü modundaki modemin wifi ayarlarını değiştirmek istiyor.
Bu işlemleri bir video ile yaptıysan videoyu tekrar izle belki aynı ip yi atamışsındır. Bu arada köprü moduna aldığın modemde DHCP kapalı değil mi ?

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,130
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
Anladım. Bunun için Huawei marka HG655D cihazın admin paneline girmen gerek. Admin paneline girebilmek için ip adresini öğrenmelisin, modem arayüzüne girip Huawei HG655D ip adresine bakman lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O ayar senin modem arayüzüne erişmek için kullandığın ip adresi o ayarın dağıtıcı olarak kullandığın Huawei HG655D ile alakası yok
tamam işte muhtemelen hem huaweinin hem aşağıdaki modemin modeem arayüze erişmek için gereken ipsi aynı. Dolayısıyla huaweinin arayüze erişemiyorum direkt aşağıdakine bağlıyor. Huaweininkine erişmem için modem arayüze girmem lazım modem arayüze girmek için ip lazım çıkmaza girdim kısaca

arkadaşın yapmak istediği şu; Ana modeme ikinci modemi köprü modunda bağlayıp hem wifi noktası hemde switch gibi ethernet portu yaratmış. Köprü modundaki modemin wifi ayarlarını değiştirmek istiyor.
Bu işlemleri bir video ile yaptıysan videoyu tekrar izle belki aynı ip yi atamışsındır. Bu arada köprü moduna aldığın modemde DHCP kapalı değil mi ?
hiç bilmiyorum babam ayarladı. factory reset atsam 0dan kurması çok uğraştırır mı acaba ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
emre yokuş
tamam işte muhtemelen hem huaweinin hem aşağıdaki modemin modeem arayüze erişmek için gereken ipsi aynı. Dolayısıyla huaweinin arayüze erişemiyorum direkt aşağıdakine bağlıyor. Huaweininkine erişmem için modem arayüze girmem lazım modem arayüze girmek için ip lazım çıkmaza girdim kısaca

hiç bilmiyorum babam ayarladı. factory reset atsam 0dan kurması çok uğraştırır mı acaba ?
hayır o kadar zor değil, aynı işlemi bende yaptım aktif kullanıyorum.
Yapman gereken modemi bridge mod ile kurmak. DHCP kapatmak. Modem ip sini ayarlamak ve isteğe göre wi-fi ayarı. Sonra tak kabloyu kullan

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,130
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
hayır o kadar zor değil, aynı işlemi bende yaptım aktif kullanıyorum.
Yapman gereken modemi bridge mod ile kurmak. DHCP kapatmak. Modem ip sini ayarlamak ve isteğe göre wi-fi ayarı. Sonra tak kabloyu kullan
evet video da izleyerek yaptım fabrika ayarlarına 0ladıktan sonra istediğim ayarları yaptım şu an sorunsuz gibi görünüyor. Router olarak kullanıyorum yine. Teşekkürler

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,692
Üyeler
140,684
Son üye
enabs
Top Bottom