Neler Yeni

Çözüldü✓ Monster Servisi sıvı metal mi kullanmış

emircill

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emir Çil
Arkadaşlar daha öncesinde monsterın servisinde bakım yapılan bi laptop bu, termal macun bakımını kendim yapıyım dedim işlemciye sürülen materyal bana sıvı metal gibi geldi sizce değiştireyim mi sabit kalsın mı? Ekran kartında normal termal macun kullanılmış.

Ekler

• 59DCE9EC-CA27-4AE8-BC64-5B6A6DEBA9F2.jpeg
    59DCE9EC-CA27-4AE8-BC64-5B6A6DEBA9F2.jpeg
    2.1 MB · Hit: 1,942
  • 2BDDB624-92FF-4C1A-8413-A752A108B9BC.jpeg
    2BDDB624-92FF-4C1A-8413-A752A108B9BC.jpeg
    2 MB · Hit: 637

soul

80+ Silver
sıvı metal bu değiştirme kalsın koruma bandı koymamışlar sanırım. şaşırmadım klasik monster. acaba şu yanındaki metal plaklar mı taşmasını önlüyor tam çözemedim bilenler yazsın.

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,285
İsim
Mehmet Aslan
Arkadaşlar daha öncesinde monsterın servisinde bakım yapılan bi laptop bu, termal macun bakımını kendim yapıyım dedim işlemciye sürülen materyal bana sıvı metal gibi geldi sizce değiştireyim mi sabit kalsın mı? Ekran kartında normal termal macun kullanılmış.
sıvı metal. Kötü sürmüşler.

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,285
İsim
Mehmet Aslan

emircill

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emir Çil
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sıvı metal bu değiştirme kalsın koruma bandı koymamışlar sanırım. şaşırmadım klasik monster. acaba şu yanındaki metal plaklar mı taşmasını önlüyor tam çözemedim bilenler yazsın.
Üstteki bakır plakayı montajlayınca işlemcinin etrafını bi halka sarıyor bunla taşmasını önlemişler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Isınıyo 85-90derecelerde geziyor

Ekler

• IMG_4142.jpeg
    IMG_4142.jpeg
    2.1 MB · Hit: 173

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,285
İsim
Mehmet Aslan
Üstteki bakır plakayı montajlayınca işlemcinin etrafını bi halka sarıyor bunla taşmasını önlemişler

daha önce hiç termal bakım yapmadıysan sıvı metale bulaşmanı önermem. Servise ve ya bilen birine gönderin. Termal macun sürerlerse bir dahakine siz yaparsınız bakımını.

soul

80+ Silver

sıvı metal ile bu derecelere çıkıyorsa gerçekten monsterın allah belasını versin yazık günah ya. O kadar para bir soba için çok ben demircide daha ucuza yaptırırım...

işlemci modeli nedir?

emircill

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emir Çil
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sıvı metal ile bu derecelere çıkıyorsa gerçekten monsterın allah belasını versin yazık günah ya. O kadar para bir soba için çok ben demircide daha ucuza yaptırırım...

işlemci modeli nedir?
İ7-10750H

Zexius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Poyraz
Memlekette işini adam gibi yapan kaldımı ki hepsi baştan sağma iş yapıyor monsterin serviside bunu yapmış

habbassaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,051
İsim
Berk
servisin sizi bilgilendirmeden sıvı metal sürmesine mi şaşırayım bu denli özensiz macun sürmelerine mi şaşırayım... nasıl bir sıvı metal kullandılar onu da anlamadım o derecelere çıkması çok tuhaf... bence o sıvı metal bakır boruyla bile temas etmiyor.. becerikliyim dersen kendin temizle yoksa servise yaptır. hemen bir çözüm istiyorsan, sıvı metal olduğu gibi kalsın ortasına termal ped koysan iş görebilir... denemek lazım tabi.

emircill

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emir Çil
servisin sizi bilgilendirmeden sıvı metal sürmesine mi şaşırayım bu denli özensiz macun sürmelerine mi şaşırayım... nasıl bir sıvı metal kullandılar onu da anlamadım o derecelere çıkması çok tuhaf... bence o sıvı metal bakır boruyla bile temas etmiyor.. becerikliyim dersen kendin temizle yoksa servise yaptır. hemen bir çözüm istiyorsan, sıvı metal olduğu gibi kalsın ortasına termal ped koysan iş görebilir... denemek lazım tabi.
Sıvı metale dokunmadan sadece termal macun sürdükleri grafik çipinin macununu değiştirdim ama bu sıvı metal olayı kafama takıldı. Büyük ihtimalle temizleyip macuna geçicem kısa süre sonra. Sıvı metali nasıl temizlemek lazım sizce?

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
450
İsim
Baran Kut
Öyle rezil bir soğutma sistemleri var ki sıvı metal bile düşürememiş.

Temizlemesi beladır biraz uğraşma derim.

#Monsterpişmanlıktır

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,949
Üyeler
140,733
Son üye
Enes6363
Top Bottom