Neler Yeni

Sıvı metal uzun vadede akar mı?

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,885
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Merhaba, diğer konulardaki gibi konuyu uzatmak istemiyorum.
HP Victus 15'im var. i5-13500H ve 4050 var.

Servise gönderdim sıcaklıklarda değişim olmadı. Kendim Thermal Grizzly Kryonaut sürdüm 1 hafta sonra sızma yaptı eskisine döndü, kıvamlı macun olarak Pullwark Bold aldım daha da kötü oldu, işlemcim ilk defa 90 dereceleri gördü.
Son çare olarak sıvı metale başvurdum artık macunlarla uğraşmak istemediğim için.

GPU'ya MX-6, İşlemciye Sıvı Metal sürüp termal pedleri de yenilemek istiyorum.
GPU tarafında işlemcinin aksine çekirdeğe yakın devreler bulunduğu için termal macun da iş görecektir.

Benim düşüncem, son kez macuna şans vererek MX-6'yı denemek, sıcaklıklar yine düzelmezse sıvı metal uygulamak.

Sıvı metal için kapton bantla önlem alacağım. Sadece işlemciye uygulayacağım için önlemimi aldığım sürece pek tedirgin olmamam gerekiyor bence ama bazı arkadaşlar ve ihtimaller gözümü korkutuyor.
Sizce son çare olmasından ötürü sıvı metal uygulamak doğru mu?

freygasm

80+ Gold
Merhaba, diğer konulardaki gibi konuyu uzatmak istemiyorum.
HP Victus 15'im var. i5-13500H ve 4050 var.

Servise gönderdim sıcaklıklarda değişim olmadı. Kendim Thermal Grizzly Kryonaut sürdüm 1 hafta sonra sızma yaptı eskisine döndü, kıvamlı macun olarak Pullwark Bold aldım daha da kötü oldu, işlemcim ilk defa 90 dereceleri gördü.
Son çare olarak sıvı metale başvurdum artık macunlarla uğraşmak istemediğim için.

GPU'ya MX-6, İşlemciye Sıvı Metal sürüp termal pedleri de yenilemek istiyorum.
GPU tarafında işlemcinin aksine çekirdeğe yakın devreler bulunduğu için termal macun da iş görecektir.

Benim düşüncem, son kez macuna şans vererek MX-6'yı denemek, sıcaklıklar yine düzelmezse sıvı metal uygulamak.

Sıvı metal için kapton bantla önlem alacağım. Sadece işlemciye uygulayacağım için önlemimi aldığım sürece pek tedirgin olmamam gerekiyor bence ama bazı arkadaşlar ve ihtimaller gözümü korkutuyor.
Sizce son çare olmasından ötürü sıvı metal uygulamak doğru mu?
Forumda biri laptopu çöp etmişti yakın zamanda sıvı metal uygulayarak. Eğer gerçekten önlemlerini dikkatli alırsan sıkıntı olmaz ama laptobu da çok hareket ettirmemen gerekiyor.

• Beğen
Reaksiyonlar: Sora

Sora

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Gökhan
Değişken fazlı termal macunlardan denesen iyi olur bence

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR